Vargová Katarína
10.06.08,17:46
Pozdravujem všetkých poraďákov...
Vedúci by chcel skončiť so živnosťou k 1.júlu z dôvodu zdravia, má 5 zamestnancov, ale jeden z nich je na dlhodobej PN. V ten istý deň keď skončí tento, prevádzku má prebrať nasledujúci majiteľ samozrejme so všetkými zamestancami. Len nevedia, ako to teraz bude s tým, ktorý je na PN. Prosím, poraďte mi....
Veeeeľmi vám všetkým ďakujem za rady
katka
Tweety
10.06.08,16:57
Pozdravujem všetkých poraďákov...
Vedúci by chcel skončiť so živnosťou k 1.júlu z dôvodu zdravia, má 5 zamestnancov, ale jeden z nich je na dlhodobej PN. V ten istý deň keď skončí tento, prevádzku má prebrať nasledujúci majiteľ samozrejme so všetkými zamestancami. Len nevedia, ako to teraz bude s tým, ktorý je na PN. Prosím, poraďte mi....
Veeeeľmi vám všetkým ďakujem za rady
katka
Ak so všetkými, tak aj s tým na PN, aj on je stále zamestnancom.
Vargová Katarína
10.06.08,17:21
Ale je možné uzavrieť zmluvu s človekom, ktorý je na PN?
Tweety
10.06.08,17:24
Ale je možné uzavrieť zmluvu s človekom, ktorý je na PN?
Je.
Vargová Katarína
10.06.08,17:27
Ale asi s dodatkom ze nastupi po PN,nie? Lebo planovany prichod do prace ma v az v septembri.
Vargová Katarína
11.06.08,08:33
Takze mili poradaci,
podla Socialnej poistovne nie je mozne s tym zamestnancom uzavriet pracovnu zmluvu, lebo by to bolo porusenie liecebneho rezimu a tak by mu zastavili nemocenske davky. Podla pracovneho zakona je mozne uzavriet zmluvu, ale podla Socianej poistovne nie. Dnes som volala priamo na Socialnu poistovnu a dostala som taketo informacie. Ale ďakujem aj vam....
Katka
Tweety
11.06.08,08:47
Takze mili poradaci,
podla Socialnej poistovne nie je mozne s tym zamestnancom uzavriet pracovnu zmluvu, lebo by to bolo porusenie liecebneho rezimu a tak by mu zastavili nemocenske davky. Podla pracovneho zakona je mozne uzavriet zmluvu, ale podla Socianej poistovne nie. Dnes som volala priamo na Socialnu poistovnu a dostala som taketo informacie. Ale ďakujem aj vam....
Katka
Dostať za čas DPN mzdu nemôže, pretože by prišiel o dávky, ale PZ uzatvoriť môže. Bude vedený ako DPN.