javorkovaj
10.06.08,17:15
Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenosti ohladne rizikovych pracovnikov v tretej skupine.
pocula som totiz, ze podla zakona, je zamestnavatel zamestnavajuci takychto zamestnancov povinny prispievat este i dvoma percentami jeho hrubej mzdy na doplnkove dochodkove sporenie kazdy mesiac.
uprimne, pocula som to prvy krat a ani urad verejneho zdravotnictva a ani iny urad to tu nikdy nekontroloval a to chodia pravidelne. a to vraj plati od roku 2006.

mate s tym niekto skusenosti, je to naozaj povinne?

dakujem za pomoc, link na prislusny zakon, alebo skusenost.
javorkovaj
11.06.08,11:26
ahoj,

ospravedlnujem sa teda za nepresne oznacenie pracovnikov, ze som ich nazvala familiarne ako "rizikovi". myslim, samozrejme, to co si pochopil, ze ich pracovisko je uradom verejneho zdravotnictva zaradene do tretej kategorie za stazeny vykon prace, cize je to oznacene ako "rizikove pracovisko".

presne ten zakon som mala na mysli, a ver ci never, skusala som ho vyhladat ale nejak som sa k nemu nedopracovala. jednoducho som asi nemala svoj den alebo som davala do vyhladavaca nespravne klucove slova.

dakujem ti za konkretizovanie prislusnych paragrafov a zakona. idem teda skusat nieco najst. vdaka