Lukas63
10.06.08,17:27
Potreboval by som prepojit notebook so stolovym pocitacom, aby som mohol kopirovat subory z jedneho pocitaca na druhy. Neviete ako na to? Pomocou akeho kabla to mozem urobit? Dakujem
Stefan2005
10.06.08,15:46
Potreboval by som prepojit notebook so stolovym pocitacom, aby som mohol kopirovat subory z jedneho pocitaca na druhy. Neviete ako na to? Pomocou akeho kabla to mozem urobit? Dakujem

Prepojenie 2 PC je možné viacerými spôsobmi - napr. cez internet, Wi-Fi, káblom,.... Návod pomocou kábla je napr. i tu:
http://www.pcweek.sk/forum/viewtopic.php?t=7079&sid=068e27a0186d40dae06ac6702ab994fd
Fero11
10.06.08,17:03
2 PC prepojis pomocou kryzeneho sietoveho kabla, navod mas v linku, alebo si kabel kup. Samozrejme predpoklad je mat v obydvoch PC LAN sietovky
Lukas63
10.06.08,20:10
2 PC prepojis pomocou kryzeneho sietoveho kabla, navod mas v linku, alebo si kabel kup. Samozrejme predpoklad je mat v obydvoch PC LAN sietovky
aha, no a krizeny sietovy kabel to je vlastne aky? to je taky klasicky ktorym mam prepojeny pc s modemom?
Katabaticky
10.06.08,21:02
Nie alebo aj ano

je to klasicka rj 45
ale musis pozret v koncovkach farbu kablov ako su zapojene
daj si ich k sebe kolickami na rovnaku stranu a pozri sa na kable ak su v rovnakom farebnom poradi tak nieje cross ak su v inom poradi tak je to krizeny kabel (konkretne 1236 zila a druha koncovka je 2163 podla prveho :) )
Lukas63
11.06.08,13:02
Nie alebo aj ano

je to klasicka rj 45
ale musis pozret v koncovkach farbu kablov ako su zapojene
daj si ich k sebe kolickami na rovnaku stranu a pozri sa na kable ak su v rovnakom farebnom poradi tak nieje cross ak su v inom poradi tak je to krizeny kabel (konkretne 1236 zila a druha koncovka je 2163 podla prveho :) )

no pozeral som to a tie farby idu v rovnakom poradi na obidvoch koncovkach, cize tento kabel nemozem pouzit na prepojenie dvoch pc? a kebyze mam krizeny tak to pojde, ano?
xywy
11.06.08,14:16
Ak mas novsie modely, tak uz dosky vedia robit aj s "nekrizenym" kablom - je to klasicky sietovy. Ten kt. sa pripajas napr. v praci do zasuvky byva spravidla "nekrizeny"

Este si potom daj pozor, aby si nemal nastavenu staticku IP adresu na PC, ak robis vo windows daj si start->settings->control panel->network connections->properties (na Tv. pripojeni) a tam na TCP/IP nastavit automatic ...
diry
11.06.08,15:45
Katabaticky
11.06.08,21:19
Ak mas novsie modely, tak uz dosky vedia robit aj s "nekrizenym" kablom - je to klasicky sietovy. Ten kt. sa pripajas napr. v praci do zasuvky byva spravidla "nekrizeny"

to je sice pravda ale je to velmi uzky okruh MB ktore to dokazu :)


Este si potom daj pozor, aby si nemal nastavenu staticku IP adresu na PC, ak robis vo windows daj si start->settings->control panel->network connections->properties (na Tv. pripojeni) a tam na TCP/IP nastavit automatic ...

a praveze si bude musiet navolit IP cky staticky
co by ich inak priradilo?
uskoboh
12.06.08,04:00
Ešte existuje možnosť prepojenia cez paralelné porty - laplink (robili sme to v pionierskych časoch, keď sieťovanie bolo ešte v plienkach). Treba k tomu laplink kábel (tak ho aj v obchodoch poznajú), ktorý má rovnaké koncovky (aby išiel zapojiť do LPT počítačov) a potom napr. pomocou Total Commanderu v časti Sieť vybrať Port pripojenie na iný PC. Funguje to potom tak, že jeden z počítačov sa tvári ako server a druhý ako klient a dá sa s tým pracovať.
xywy
12.06.08,05:30
Katabaticky (http://www.porada.sk/member.php?u=70780): Skus si v navolit staticke IP a uvidis ;) Ci sa to vobec rozbehne, mne v XP veru nie, napriek tomu ze som mal vsetko nastavene spravne. Ked das automaticke, oni si IP vygeneruju aj bez fyzicky pritomneho DNS
Fero11
12.06.08,09:40
tiez si myslim, ze radsej nechat zapnute DHCP (no musi to ist aj ked si das adresu rucne napr. 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 brana nic a na druhom 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 brana nic gateway preto nic, lebo nebudes pripojeny k netu, respektive k lokalnemu serveru). Potom restart a nastavit zdielanie, na prenos suborov, prip. FTP
Katabaticky
12.06.08,10:21
tiez si myslim, ze radsej nechat zapnute DHCP (no musi to ist aj ked si das adresu rucne napr. 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 brana nic a na druhom 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 brana nic gateway preto nic, lebo nebudes pripojeny k netu, respektive k lokalnemu serveru). Potom restart a nastavit zdielanie, na prenos suborov, prip. FTP

nevidim dovod preco by to takto nemalo ist :)
a nevidim ziadnu vyhodu v tom nechat system si to rozhadzat po svojom a potom mat o 30 klikov navyse ked to chcem nastavovat ako vynimku firewallu nehovoriac o testovani pripojenia a naslednom nastavovani pre program ktori budem pouzivat pri takomto pripojeni
sgi320
14.06.08,04:16
no, chlapec uz musi byt cely domyleny :O)

sposobov komunikacie medzi dvoma PC je niekolko (od LAN, cez WiFi, BlueTooth, ..., az po najjednoduchsie riesenie a to je "krizeny kabel"), ak chces prepojit LEN 2x PC zozen si tento krizeny kabel (napr. Shark, Stor a pod.), samozrejme to vyzaduje v kazdom PC (aj notebooku) LAN karty, krizeny kabel je standardny UTP (FTP), rozumej twisted pair kabel, v ktorom su dve zily "prehodene", mozno by som za vhodnejsie riesenie v tomto pripade povazoval zakupit nejaky 4-portovy switch za 200-300 SKK a 2 UTP (FTP) kable a nemusis spekulovat s krizenym kablom a v pripade potreby pripojis dalsie 2 zariadenia :O)
IT Solutions
14.06.08,23:08
OPRAVA:

IP adresovanie musi byt priradene manualne. Nakolko windows v sebe nema vstavany DHCP server(okrem SERVEROVSKYCH verzii), nema v sieti co priradit klientom spravne IP adresy.
IP adrea, ktora sa nacita pribl. po 30 sekundach je adresa ktoru prideli windows v pripade, ze je zapnute DHCP pridelovanie a pridelenie serverom sa nepodari. Cize by sa dala nazvat chybovou IP. Byva v rozsahu 169, 164 alebo 61. V tomto pripade nefunguje pridadovanie paketov a funkcionalita protokolov tak ako by mala, resp. vobec nakolko aj preklady a smerovania adries nacitava windows zo systemovych suborov a nie zo sietovych protokolov.

Preto v kazdom pripade treba IP Adresy nastavit manualne. Takisto optimalne riesenie je nastavit rovnaku pracovnu skupinu a pouzivat spravne nazvy klientov.

Ak pobezi niekomu LAN siet typu p2p bez akehokolvek soft. alebo hw rozsirenia v nastaveni DHCP, rad si to pozriem...
Katabaticky
16.06.08,17:14
asi tak :)
potom mozte aj navod spravit a ja ho budem milerad pouzivat :)
grafit01
09.05.17,18:52
Potrebujem poradiť. Priznám sa, nečítal som celú tému a možno mi tak unikla odpoveď. Ale dúfam, že nie. Nedokážem prepojiť dva PC Win 10 navzájom cez Bluetooth. Obidva vidia všetky mobily naokolo, vedia tam a od tial posielať súbory, ale navzájom sa tie dva PC nevidia. Viem, nieje to najsuprovejšie prepojenie, ale je to krátkodobá jednorázovka, a keby to šlo, toto celé tu nevypisujem. Ďakujem.
misoft
10.05.17,14:51
mimotemy
Nevkladaj novú otázku do otázky! Ak potrebuješ radu, vytvor si novú otázku, správne ju zaraď a toto si preštuduj (povinne):
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
Ako člen Porady by si mal poznať postup pri práci v Porade.