grušina
10.06.08,18:00
Dobrý deň,
preberám účtovníctvo jednej firmy a pri mzdách mi vzniká takýto problém:
- Zamestnanec (hlavný prac.pomer) čerpal v máji dovolenku 10 dní, teraz k dnešnému dňu chce ukončiť prac.pomer, čím vlastne stratí nárok na 10 dní, a má nárok iba na 9 dní. Takto mi to vysvetlila bývala účtovníčka, nič viac mi k tomu nepovedala a ja neviem, čo s tým jedným dňom.

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Kristína
10.06.08,16:06
Ja by som mu v sume náhrady za ten 1 deň čerpanej dovolenky navyše znížila celkový úhrn zúčtovanej hrubej mzdy.
Zoltán Kovács
10.06.08,16:10
megyzah
11.06.08,06:25
Prosím Vás je možné u zamestnancov v priebehu roku navýšiť nárok dovolenky? Ide o to, že nadriadený orgán nám umožnil zvýšiť nárok na dovolenku o ďalší týždeň ale papier o tom som dostala až teraz. Týždeň dovolenky sa zíde každému, len neviem či sa to dá uprostred kalendárneho roku.
Tweety
11.06.08,06:26
Prosím Vás je možné u zamestnancov v priebehu roku navýšiť nárok dovolenky? Ide o to, že nadriadený orgán nám umožnil zvýšiť nárok na dovolenku o ďalší týždeň ale papier o tom som dostala až teraz. Týždeň dovolenky sa zíde každému, len neviem či sa to dá uprostred kalendárneho roku.
Dá, samozrejme dá.
Chobot
11.06.08,07:20
Prosím Vás je možné u zamestnancov v priebehu roku navýšiť nárok dovolenky? Ide o to, že nadriadený orgán nám umožnil zvýšiť nárok na dovolenku o ďalší týždeň ale papier o tom som dostala až teraz. Týždeň dovolenky sa zíde každému, len neviem či sa to dá uprostred kalendárneho roku.

To môžete kedykoľvek, aj v priebehu roka. Prečo by to nebolo možné? Jednoducho zamestnancom pribudne 5 dní dovolenky navyše. Treba len presne určiť podmienky pridelenia, spôsob čerpania a prípadne krátenia a prenášania do ďalšieho roku.

Trochu viac som to popisoval tu:

http://www.porada.sk/t75359-dovolenka-navyse-narok-aj-pri-vypovedi.html