Mion
11.06.08,08:59
Mám čerstvo vytrhnutý zub. Pod mŕtvym zubom som mal veľa hnisu. Obávam sa komplikácii, aby sa mi to nezapálilo. Kedy si to môžem začať vyplachovať? Je lepšie si to vyplachovať repíkom, alebo kamilkami, alebo to kombinovať? Dokedy si to mám vyplachovať?
BXLmiami
11.06.08,07:47
Vyplachovať a vycmukávať by bolo treba začať hned,pokiaľ tam bolo veľa hnisu sú na mieste celkové antibiotiká.Z bylinkovej medicíny môžeš použiť Arnica 9 CH 3x3granule.
legolas
11.06.08,11:49
Mám čerstvo vytrhnutý zub. Pod mŕtvym zubom som mal veľa hnisu. Obávam sa komplikácii, aby sa mi to nezapálilo. Kedy si to môžem začať vyplachovať? Je lepšie si to vyplachovať repíkom, alebo kamilkami, alebo to kombinovať? Dokedy si to mám vyplachovať?

Ak by tam boli nejaké komplikácie tak by Ti stomatológ ihneď naordinoval antibiotika, no a výplachy sú najvhodnejšie rumančekom ,nie príliš teplým, a dokedy? to zistíš sám ;)
petmar
11.06.08,18:11
Aj šalvia je výborná , silná
arizona
11.06.08,21:04
Mne pri"vydlabávaní"zubu lekárka poradila tinktúru zo šalvie,zakúpila som ju v lekárni.Stála okolo 60 sk. Pomohlo, bola som spokojná,rýchlo sa rana zahojila.