caucico
11.06.08,09:07
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť. cez olymp som urobila ročné zúčtovanie zdrav.poistenia a na prvej strane mi vypísalo,, že za rok 2006 a popritom som si dávala vykonať za rok 2007, vie mi niekto poradiť prečo to tak mám,resp. aký rok tam má byť? Robím to prvý raz,no myslím,že má tam byť rok 2007. Ďakujem
Tweety
11.06.08,07:09
Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť. cez olymp som urobila ročné zúčtovanie zdrav.poistenia a na prvej strane mi vypísalo,, že za rok 2006 a popritom som si dávala vykonať za rok 2007, vie mi niekto poradiť prečo to tak mám,resp. aký rok tam má byť? Robím to prvý raz,no myslím,že má tam byť rok 2007. Ďakujem
Správne teraz je aktuálne za rok 2007.
caucico
11.06.08,07:11
Správne teraz je aktuálne za rok 2007.
A prosím ťa, ako to mám urobiť,aby mi tam dalo rok 2007? Nepoznáš program olmyp?
caucico
11.06.08,07:13
A keď si dám za rok 2007, tak mi do tlačiva vypíše dokonca rok 2008. Ja už fakt neviem.. :(
Zuzka
11.06.08,07:14
Pozri si akú máš nainštalovanú verziu. RZZP bolo myslím v novej verzii 8.10. Už sa dá stiahnuť novšia verzia 8.20. Myslím, že v tom máš problém.
caucico
11.06.08,07:18
no môže byť tou aktualizáciou. 8.10. mám nainštalované a 8.20 mi má este príst. tak skúsim si to urobiť,keď mi to príde. Ďakujem za radu..
Zuzka
11.06.08,07:23
Môžeš si to stiahnuť sama z internetu. Ak si otvoríš program Olymp, tak hore na lište máš "Olymp", klikneš a otvorí sa Ti - Overenie verzie na internete a pod tým máš - Stiahnutie aktuálnej verzie. Klikneš na to, a automaticky sa Ti stiahne nová verzia.
caucico
11.06.08,07:28
už som si stiahla tu verzi 8.20 a dalo mi dobre tlačivo. Ďakujem moc. a pekny deň všetkým
zamestnanec
11.06.08,08:29
Ahojte, bol som podat zdravotne zuctovanie za nasich zamestnancov (pomahala mi s tym pani v zdravotnej poistovni). Jedneho nasho zamestnanca prekvapil vysoky nedoplatok. Ide o to ze pol roka bol dobrovolne nezamestnanym (samoplatcom zdr. poistenia) a pol roka bol zamestnancom a jeho prijem o nieco presahoval minimalny vymeriavaci zaklad. Prekvapil ho nedoplatok pretoze v globale za cely rok az tak vela nezarobil a jeho priemerny mesacny prijem (vyratany za cely rok) nedosahoval ani minimalny vymeriavaci zaklad. Neviete poradit ci zuctovanie bolo spravne urobene? Dakujem vsetkym za radu!
Sariana
12.06.08,11:22
Prosím Vás poraďte mi!
V mzdovom účtovníctve som ešte len začiatočníčka a vôbec si neviem rady so zúčtovaním zdrav. poistenia. Za ktorých zamestnancov treba urobiť zúčtovanie? Vopred ďakujem!
denisie
12.06.08,11:31
Prosím Vás poraďte mi!
V mzdovom účtovníctve som ešte len začiatočníčka a vôbec si neviem rady so zúčtovaním zdrav. poistenia. Za ktorých zamestnancov treba urobiť zúčtovanie? Vopred ďakujem!

Písalo sa tu o tom už veľa, takže určite nájdeš potrebné info..doporučujem ti však aj stránku zdravotnej poisťovne kde nájdeš základné info. pripájam
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=564
Sariana
12.06.08,12:29
[quote=denisie;751779]Písalo sa tu o tom už veľa, takže určite nájdeš potrebné info..doporučujem ti však aj stránku zdravotnej poisťovne kde nájdeš základné info. pripájam


ďakujem za odpoveď. Ale mňa nikto o zúčtovanie nepožiadal. :confused: Dám príklad: keď požiada o zúčtovanie a zamestnanec mal príjem za rok 2007 114000,- Sk, bol zamestnaný celý rok na TPP, mám povinnosť ako zamestnávateľ urobiť RZZP? :confused:
denisie
12.06.08,12:32
[quote=denisie;751779]Písalo sa tu o tom už veľa, takže určite nájdeš potrebné info..doporučujem ti však aj stránku zdravotnej poisťovne kde nájdeš základné info. pripájam


ďakujem za odpoveď. Ale mňa nikto o zúčtovanie nepožiadal. :confused: Dám príklad: keď požiada o zúčtovanie a zamestnanec mal príjem za rok 2007 114000,- Sk, bol zamestnaný celý rok na TPP, mám povinnosť ako zamestnávateľ urobiť RZZP? :confused:
jasné zamestnanci by mali podať žiadosť na ročné zúčtovanie, ale verím tomu, že prevažná väčšina zamestnancov nemá o tom ani šajnu, že to treba...
Sariana
13.06.08,10:11
[quote=Sariana;751838]
jasné zamestnanci by mali podať žiadosť na ročné zúčtovanie, ale verím tomu, že prevažná väčšina zamestnancov nemá o tom ani šajnu, že to treba...

Ako riešiš to, že zamestnanci si nepodajú žiadosť? Jednoducho im neurobíš im RZ?
denisie
16.06.08,11:36
[quote=denisie;751844]

Ako riešiš to, že zamestnanci si nepodajú žiadosť? Jednoducho im neurobíš im RZ?
To by bolo odo mňa neetické. Ak viem že im zo zákona vyplýva povinnosť robiť RZZP- čiže splňajú podmienky, upozorním ich na to, resp. im dám tú žiadosť nech ju vypíšu. Teda pokiaľ sú stále našimi zamestnancami.:)