petmar
11.06.08,10:28
Poraďte mi prosím kadiaľ najlepšie prebehnem Bratislavu z diaľnice od Trnavy, potom na hraničný prechod (je len 1 ? ) a na diaľnicu na Viedeň (cesta do Talianska.) Dialničnú rakúsku nálepku kúpim iba za hranicami - je to tam možné?
Ďakujem - nešiel som tade dosť dlho a všetko sa rýchle mení... :)
Chobot
11.06.08,08:36
Poraďte mi prosím kadiaľ najlepšie prebehnem Bratislavu z diaľnice od Trnavy, potom na hraničný prechod (je len 1 ? ) a na diaľnicu na Viedeň (cesta do Talianska.) Dialničnú rakúsku nálepku kúpim iba za hranicami - je to tam možné?
Ďakujem - nešiel som tade dosť dlho a všetko sa rýchle mení... :)

Do BA prídeš od Zlatých Pieskov, pokračuješ cez Prístavný most, cez diaľnicu v Petržalke (okolo Incheby) a budeš sa držať v ľavom pruhu. Priamo sa napojíš na diaľnicu smer Rajka, kde pred Maďarskými hranicami ťa to navedie do AT na diaľnicu pri Kittsee.

Len pozor za Inchebou, nechoď hneď na Viedeň doprava, lebo to ťa navedie na starý hraničný prechod Petržalka/Berg, ale pokračuj po diaľnici rovno až na prechod Jarovce/Kittsee.
Orim
11.06.08,08:43
Nechaj sa viesť značkami. Dovedú ťa na hraničný prechod Jarovce Kitsee ak sa nemýlim Tadial ide dialnica (neviem kde sa tam dá kúpiť známka možno niekde na hraničnom prechode neviem), ale dá sa ísť aj na Berg ak za Prístavným mostom cez Dunaj odbočíš na dialnici hneď do prava, tam v Rakúsku na nejakej pumpe kúpiš známku a odbočíš na príslušný smer na dialnicu. My sme známku kúpili na benzínke v Rakúsku.
Chobot
11.06.08,08:50
Nechaj sa viesť značkami. Dovedú ťa na hraničný prechod Jarovce Kitsee ak sa nemýlim Tadial ide dialnica (neviem kde sa tam dá kúpiť známka možno niekde na hraničnom prechode neviem), ale dá sa ísť aj na Berg ak za Prístavným mostom cez Dunaj odbočíš na dialnici hneď do prava, tam v Rakúsku na nejakej pumpe kúpiš známku a odbočíš na príslušný smer na dialnicu. My sme známku kúpili na benzínke v Rakúsku.

Známku je možné kúpiť aj na prechode Jarovce/Kittsee, hneď na druhej strane, Rakúskej - je tam úradovňa ÖAMTC. Dokonca je otvorená non-stop!

http://www.oeamtc.at/queries/standorte/query.php?mode=query&state=2
petmar
11.06.08,09:25
VEĽKÁ VĎAKA !
...idem hľadať prístavný most
Chobot
11.06.08,09:36
VEĽKÁ VĎAKA !
...idem hľadať prístavný most

TO je ten posledný v BA v smere toku Dunaja... ;):D:D:D:D
Milan Benka
11.06.08,09:42
Rakúsku DN som v min roku kupoval na OMV v Blave ( kdesi v Petržke pri dialnici, nepamätám presne )