dodo1001
11.06.08,10:45
Ahojte poraďáci,
v znení zákona o cestovných náhradách sa uhrádzajú cestovné náklady aj voleným orgánom. Viem, že sú dve možnosti uhradenia nákladov za používanie CMV pri pracovných cestách - vo výške spoja alebo v znení Opatrenia č. 181 MPSVaR SR - (km + spotreba). Prosím Vás poraďte mi, aké doklady k týmto dvom prípadom potrebujem, aby sme im vedeli preplatiť cestovné náklady. Niektorí členovia volených orgánov používajú služobné vozidlá a iní súkromné. Zasadnutia sa konajú po celej SR. V prípade, že použijem km + spotrebu, potrebujem k tomu doklad o cene PHM, ktorý však bude chýbať vo firme, kde je automobil evidovaný.
Vladimír Ozimý
11.06.08,09:36
ja len krátko :rolleyes::

a) člen štatutárne orgánu ak použije služobné auto náhrada za použitie motorového vozidla mu nevzniká
b) člen štatutárneho orgánu ak použije súkromné vozidlo má nárok na náhradu za použitie motorového vozidla (PHM+km). Na prepočet sa používa cena platná v čase použitia motorového vozidla, t.j. môže použiť aj cenu uvedenú z iného zdroja ako je bloček od kúpy PHM.
c) člen štatutárneho orgánu ak použije súkromné motorové vozidlo a písomne sa dohodne zo zamestnavateľom, že náhrada sa vyplatí vo výške ceny lístka verejnej dopravy, potom na preukázanie ceny stačí takisto podklad preukazujúci cenu takéhoto lístka.
dodo1001
11.06.08,12:08
Na základe čoho sa nepreplácajú cestovné služobným vozidlom voleným orgánom? V zmysle zákona o cestovných náhradách majú nárok na úhradu cestovných nákladov.
KvetkaK
11.06.08,12:18
Na základe čoho sa nepreplácajú cestovné služobným vozidlom voleným orgánom? V zmysle zákona o cestovných náhradách majú nárok na úhradu cestovných nákladov.
Ale predsa ak ide o služobné vozidlo, tak do nákladov sa dávaju bločky o nákupe PHM. Ak splní podmienky, tak má nárok na stravné.
dodo1001
12.06.08,11:56
Ale predsa ak ide o služobné vozidlo, tak do nákladov sa dávaju bločky o nákupe PHM. Ak splní podmienky, tak má nárok na stravné.

Asi sme sa nerozumeli. Ide o služobné vozidlo organizácie odkiaľ je volený orgán, t.z. nie je to vozidlo našej organizácie.
dodo1001
12.06.08,12:00
Neviete mi poradiť ako sa dostať k výške ceny verejnej dopravy (na zozname.sk sú len orientačné ceny)?