matoga
13.04.05,11:56
Čaute,

moja otázka smeruje k tomu, že kedy je potrebné zvolať valné zhromaždenie ak ideme zakladať sro - 2 spoločníci. V poradách som sa akurát dozvedel aké doklady a kde ich mám zaniesť, ale je potrebné mať zápisnicu z valného zhromaždenia pred založením v akom časovom predstihu pred zápisom do OR a ešte ako vyzerá takáto zápisnica z prvého valného zhromaždenia, kde by sa asi mali voliť konatelia a ďalšie skutočnosti neviem. Kto by mi poradil alebo vyvesil na porade prvú zápisnicu valného zhromaždenia pri zakladaní sro.
mirmur
13.04.05,20:10
cau,

na zalozenie sro nepotrebujes ziadny zapis z valneho zhromazdenia. ked ste dvaja alebo viaceri spolocnici, musite mat spolocensku zmluvu s ktorou potom konatel(ia) pojde(u) na zivnostensky urad. vlastne tu spolocensku zmluvu mozes chapat aj ako zapis z prveho valneho zhromzdenia. vsetky zalezitosti ohladne zalozenia sro najdes v obchodnom zakonniku diel IV, nie je tam toho tak vela, odporucam ti ho precitat. inak strucny a vystizny navod na zalozenie sro najdes aj na http://www.etrend.sk/generate_page.php?page_id=34469. mne pri zakladani sro dost pomohla.
matoga
14.04.05,13:14
tak ti pekne ďakujem ja som si myslel že je potrebné niečo ako ustanovujúce valné zhromaždenie, ale ako si napísal asi nie je potrebné. Čiže valné zhromaždenie môže zasadnúť až k ďalším zmenám alebo až ku schvaľovaniu ročnej závierky ?
coneek
15.04.05,06:09
tak ti pekne ďakujem ja som si myslel že je potrebné niečo ako ustanovujúce valné zhromaždenie, ale ako si napísal asi nie je potrebné. Čiže valné zhromaždenie môže zasadnúť až k ďalším zmenám alebo až ku schvaľovaniu ročnej závierky ?
presne tak...

...ustanovujuce VZ sa kona pri zakladani akciovej spolocnosti....
Bionda
21.04.05,08:50
A nie je náhodou stanovené zákonom do akej doby sa má konať prvé valné? Mi sme čosi také pri založení mali, to už neplatí?
Určite pri založení bude treba aj prehlásenie od konateľa o vyplatení vkladov spoločníkov (základné imannie ) a tam je tiež lehota.