Zuzka2510
11.06.08,11:49
Dobrý deň. Potrebovala by som súrne poradiť. Ak sa zamestnanec presúva z pracoviska na pracovisko (napr. Košice - Žilina cca 4 hod), je zamestnávateľ povinný zaplatiť mzdu za ten čas strávený na ceste v plnej výške ako keby pracoval? Ja si myslím že áno ale zamestnávateľ si myslí, že sú nejaké percentá na základe ktorých sa určí tá mzda. Môžte mi poradiť, ktorý § sa na to nadväzuje? Ďakujem pekne
Zoltán Kovács
11.06.08,09:51
Dobrý deň. Potrebovala by som súrne poradiť. Ak sa zamestnanec presúva z pracoviska na pracovisko (napr. Košice - Žilina cca 4 hod), je zamestnávateľ povinný zaplatiť mzdu za ten čas strávený na ceste v plnej výške ako keby pracoval? Ja si myslím že áno ale zamestnávateľ si myslí, že sú nejaké percentá na základe ktorých sa určí tá mzda. Môžte mi poradiť, ktorý § sa na to nadväzuje? Ďakujem pekne

Ak zamestnanec má v prac.zmluve miesto výkonu práce v KE, a je vyslaný do ZA, tak sa to považuje za pracovnú cestu. Je to riadne strávený čas na pracovisku, a patri mu za to mzda, a ešte aj stravné za služobnú cestu.
Zuzka2510
11.06.08,09:56
A môžem Vás ešte poprosiť o ten § kde je to uvedené, aby som sa mohla na to obrátiť. Práve pozerám zák.práce ale ešte som to nenašla a šéf to chce hneď. Ďakujem
Denda
11.06.08,09:59
Dobrý deň. Potrebovala by som súrne poradiť. Ak sa zamestnanec presúva z pracoviska na pracovisko (napr. Košice - Žilina cca 4 hod), je zamestnávateľ povinný zaplatiť mzdu za ten čas strávený na ceste v plnej výške ako keby pracoval? Ja si myslím že áno ale zamestnávateľ si myslí, že sú nejaké percentá na základe ktorých sa určí tá mzda. Môžte mi poradiť, ktorý § sa na to nadväzuje? Ďakujem pekne
Pozrite si §37 Zákona o cestovných náhradách. Tam je uvedené, že čas strávený na pracovnej ceste ak spadá do pracovného času zamestnanca sa považuje za výkon práce.
Zuzka2510
11.06.08,10:08
Ďakujem pekne už viem, kde sa mám pohybovať.
Zuzka2510
11.06.08,10:20
Ešte by som chcela k tomu § 37, týka sa to aj môjho prípadu? Dosť ma tam pletie slovo ,,Inak". Keď som to čítala, tak som to pochopila tak, ako že je to prac. čas za čo mu patrí mzda ale ak sú na prac. ceste prekážky za ktoré zamestnanec nemôže. Ospravedlňujem sa, že sa pýtam tak blbo.
Denda
11.06.08,10:27
Ešte by som chcela k tomu § 37, týka sa to aj môjho prípadu? Dosť ma tam pletie slovo ,,Inak". Keď som to čítala, tak som to pochopila tak, ako že je to prac. čas za čo mu patrí mzda ale ak sú na prac. ceste prekážky za ktoré zamestnanec nemôže. Ospravedlňujem sa, že sa pýtam tak blbo.
Neviem čo myslíte tými prekážkami?
Zuzka2510
11.06.08,10:29
napr. nejaká nehoda, kolóny na ceste atď. , zdržanie sa na ceste
Denda
11.06.08,10:31
napr. nejaká nehoda, kolóny na ceste atď. , zdržanie sa na ceste
Ak spadá do jeho pracovného času tak áno, považuje sa za výkon práce.
Zuzka2510
11.06.08,10:32
Ďakujem