karla24
11.06.08,13:58
Chcela by som sa spytat, ci mi vie niekto poradit, na ktory ucet treba zauctovat prepravu v suvislosti s dodanim materialu, ktory je uctovany na ucet 501. U nas sa to uctuje na ucet 501. Nemalo by sa to uctovat na ucet 518?
Dakujem.
Tweety
11.06.08,12:05
Chcela by som sa spytat, ci mi vie niekto poradit, na ktory ucet treba zauctovat prepravu v suvislosti s dodanim materialu, ktory je uctovany na ucet 501. U nas sa to uctuje na ucet 501. Nemalo by sa to uctovat na ucet 518?
Dakujem.
NIe, nemalo, sú to náklady súvisiace s obstaraním materiálu.
atka4
11.06.08,12:24
Chcela by som sa spytat, ci mi vie niekto poradit, na ktory ucet treba zauctovat prepravu v suvislosti s dodanim materialu, ktory je uctovany na ucet 501. U nas sa to uctuje na ucet 501. Nemalo by sa to uctovat na ucet 518?
Dakujem.
Ak ide o dopravu, ktorá sa týka nákupu materiálu, t.j. vy ste odberateľ, a teda vám privezú materiál (do skladu, do predajne...), je to správne na 501 v analytickom členení.

Ak ide o dopravu, ktorá sa týka predaja materiálu vášmu zákazníkovi a dopravu Vám fakturuje iný subjekt, t.j. materiál predávate a zabezpečujete jeho prepravu k zákazníkovi vy, tak prijatú faktúru za prepravu materiálu by som účtovala na účte 518. Následne sa cena materiálu a prepravy premietne vo Vašej dodávateľskej faktúre pre zákazníka.