Romina7
11.06.08,16:21
Ahojte Poradaci,
mam problem a chcem sa spytat ci ste nahodou uz neriesili podobnu kravinu. Ceska sro s obratom rocnym nad 30 mega CZK zalozila na slovensku organizacnu zlozku s tym, ze s registraciou DIC podala aj registraciu DPH. Odpinkali ich s tym, ze maju dolozit dodatocnu ziadost na A4 preco ziadaju o registraciu, ked prve vynosy cakaju v auguste a septembri. Tak som im vysvetlila ze tato spolocnost robi cinnost, kedy sa tri mesiace pripravuje, a potom vyfabrikuje nieco co preda narazovo v jeden mesiac. toto sa kona 4 x do roka s pravidelnostou svajciarskych hodiniek. Firme uz chodia slovenske faktury, za zriadenie kanclu, najom, sluzby, naklady na vyrobu toho niecoho....straca na DPH :(. Co im mam do tej sprostej ziadost napisat? ved som dobrovolny platca, nikdy problem nerobili :(.
Diky moc - dnes do vecera to musim vyrobit - inak ma odstrelia :(. Ja som ich presvedcila aby sem prisli zalozit org.zlozku, ze vsetko bude v poho....a nakoniec vyzeram ako totalny blbec. :(
Vladimír Ozimý
12.06.08,06:32
no veď práve...nechápem ani ja prečo robia problém. Ale normálne im napíšte to čo ste napísali tu...t.j. náklady vznikajú tri mesiace a výnosy sú raz za kvartál...t.j. nie je pre spoločnosť výhodné si DPH na vstupe neuplatniť keĎže vstupy sa odzrkadlia v DPH na výstupe pri predaji po troch mesiacoch...