Lekon
11.06.08,17:05
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Fyz.osobe bola schválená dotácia od mesta vo výške 100 tis.Sk, za čo firma recipročne daruje mestu knihy o meste.
Prosím o radu, ako to zaúčtovať - dotáciu príjem a zároveň aj darované knihy mestu výdaj v jednoduchom účtovnícve. Ako to faktúrovať (jedná sa o platcu DPH). Ďakujem.
Zoltán Kovács
11.06.08,15:55
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Fyz.osobe bola schválená dotácia od mesta vo výške 100 tis.Sk, za čo firma recipročne daruje mestu knihy o meste.
Prosím o radu, ako to zaúčtovať - dotáciu príjem a zároveň aj darované knihy mestu výdaj v jednoduchom účtovnícve. Ako to faktúrovať (jedná sa o platcu DPH). Ďakujem.

Tak to teraz je dotácia, alebo predaj tých kníh?
Lekon
11.06.08,16:04
Mesto poskytlo firme dotaciu (fyz.osobe) a ta mu za to da knihy o meste, ktore uz ma vytlacene. A teda ako to spravne dokladovo vyriesit, aby to bolo vsetko koser. Dotacia ci bude prijem ovplyv.ZD a knihy ci sa budu fakturovat. Resp. sa urobi nejaka zmluva o kompenzacii dotacie knihami. To som uviedla ako priklad, neviem ako by sa to mohlo vysporiadat, nemala som takyto pripad este.
Lekon
12.06.08,03:29
Ak viete, prosim poradte mi ako zuctovat v JU tento pripad. Vdaka.
Lekon
13.06.08,04:55
Teda aby som sa opravila, mesto poskytne dotaciu 100 tis.Sk a firma za to mestu daruje knihy o meste. Ako by to bolo mozne zauctovat v JU? Ak sa tie knihy daruju ako sa potom odpisu a aky budu mat vplyv na DPH a DzP ? Dakujem.
Lekon
13.06.08,06:20
prosim poradi mi niekto? alebo som to zle zaradila? :confused:
maroskoq
13.06.08,06:41
my uctujeme sportovy klub a dotacia davame na ostat prijmy neovplivnujuce zaklad dane, ale takisto vydavky suvisiace s dotaciou potom davame na ostat. vydavky neovplivnujuce zaklad dane......... ak by ste chceli travyt menej casu nad uctom tak kliknite na http://uctovnici.porada.sk/members/user_view_listing.php?id=83
dipe
20.06.08,03:59
Ahojte, ako je to vlastne s dotáciou od mesta. Neziskovka dostala od mesta dotáciu na rekonštrukciu kanalizácie. Účtuje v sústave PU a nie je platiteľom DPH. Ako vlastne účtujem takúto dotáciu?
Ďakujem