hafnium
11.06.08,17:57
Dobry den, zrejme sa velmi tazko pise o tejto teme a este tazsie vyjadruje. V kupelni sa nam pred tyzdnom objavil zvlastny zapach pripominajuci zemiaky, mne plesen na chlebe. Avsak nikde nemame ziadne stopy po plesni, napriek tomu, ze tam uz v minulosti bola. Je to asi 40-rocny tehlovy dom. Existuje nejaky druh plesne, ktoru nevidiet volnym okom a prejavuje sa zapachom? Uz sme vsetko prekutrali, moze to byt ukryte dakde pod omietkou? ci obkladackami? Ako zistit o co ide, zapach je tam neskutocny, ale nic konkretne co "ocuchavame" to nie je. Poradte, prosim.Dakujem.
Zoltán Kovács
11.06.08,15:59
Dobry den, zrejme sa velmi tazko pise o tejto teme a este tazsie vyjadruje. V kupelni sa nam pred tyzdnom objavil zvlastny zapach pripominajuci zemiaky, mne plesen na chlebe. Avsak nikde nemame ziadne stopy po plesni, napriek tomu, ze tam uz v minulosti bola. Je to asi 40-rocny tehlovy dom. Existuje nejaky druh plesne, ktoru nevidiet volnym okom a prejavuje sa zapachom? Uz sme vsetko prekutrali, moze to byt ukryte dakde pod omietkou? ci obkladackami? Ako zistit o co ide, zapach je tam neskutocny, ale nic konkretne co "ocuchavame" to nie je. Poradte, prosim.Dakujem.

Máte kanalizáciu, alebo žumpu? Niekedy sa stáva, že cez odpadovú rúru cítiť zápach. Mne napr. z odpadovej rúry na pračku.
hafnium
11.06.08,16:50
Mam ekanalizaciu. Sme v dome 4 byty. Pozerali sme aj "stupacku", nic odtial necitit,ani tam nie je vlhko. Uz sme pred chvilou vystriekali cele steny a do odpadov sme tiez naliali Savo. TAk uvidime, tazky boj, ked sa niet o co zachytit. Dakujem velmi pekne za tip.
pepsikova
11.06.08,17:25
..tiež neviem,ako riešiť..od minulého roka sa mi robia na umakartovom jadre v kúpelni čierne,plesňové fľaky...nikdy za 21 rokov sme to nemali,ale vlani susedia pod nami prerobili jadro na murované a odvtedy je problém...vyčistím to domestosom,ale tak 2-3 týždne a je to zas...pleseň vraj môže byť aj pod kachličkami,ak sú staršie a dostala sa pod ne vlhkosť a tie sa potom musia len vybúrať...
Milan.Žiška
11.06.08,18:03
Skúsil by som skontrolovať vetranie - ventilačná mriežka a potrubie môže byť znehodnotené v mieste z vonku ( zdochnutý rozkladajúci sa holub ).
Alebo je riešenie veľmi jednoduché - skús sa pozrieť do priestoru pod vaňou ( vstup štandardne cez dvierka v stene vane), či ti neprepúšťa sifón a vlhkosť sa snaží dostať von (vyschnúť) do miestnosti.
petmar
11.06.08,18:17
Najskôr poškodený sifón a ešte skôr ak máte podlahovú vpusť - pachová uzávierka praskne často a toho zápachu z kanála sa nedá zbaviť. Mal by to pozrieť vodár.
hafnium
11.06.08,18:18
V kupelni mame okno, ktore je vkuse otvorene na vetracku. A v zime tam prekuruje radiator. Pod vanu asi budeme nuteni pozriet, aj ked zial, predchadzajuci majitel tam neurobil dvierka, ale cele zamuroval a oblozil kachlickami. Aspon sa nebudeme nudit.
Vdaka VAm. Na plesen pomaha Savo na plesne (specialny pripravok).
Zoltán Kovács
11.06.08,18:19
V kupelni mame okno, ktore je vkuse otvorene na vetracku. A v zime tam prekuruje radiator. Pod vanu asi budeme nuteni pozriet, aj ked zial, predchadzajuci majitel tam neurobil dvierka, ale cele zamuroval a oblozil kachlickami. Aspon sa nebudeme nudit.
Vdaka VAm. Na plesen pomaha Savo na plesne (specialny pripravok).

Ak nemáš dvierka je možné, že niektorá z kachličiek je nalepená na magnetky. Stači túto najsť a vybrať. Ak je to tak, mala by byť niekde tam, kde by boli dvierka.
hafnium
13.06.08,08:40
Ano, zapach ide z kanalu z vane (alebo ako sa to presne vola), takze ako prva pomoc je "zastuplovany"
ZlaticaB
13.06.08,10:17
Prepáč, že použijem trochu úsmevný príklad. Ale mne celý tyždeň niečo zápachalo v kuchyni ( vo februári zariadenej s novými rozvodmi, a všetkým čo k tomu patrí). Už som len trpla čo sa stalo, a nakoniec som zistila, že manžel užíva každé ráno kvapky na rozpustenie ľadvinových kameňov a lyžičku položí do dresu...
Bastian
13.06.08,10:25
Prepáč, že použijem trochu úsmevný príklad. Ale mne celý tyždeň niečo zápachalo v kuchyni ( vo februári zariadenej s novými rozvodmi, a všetkým čo k tomu patrí). Už som len trpla čo sa stalo, a nakoniec som zistila, že manžel užíva každé ráno kvapky na rozpustenie ľadvinových kameňov a lyžičku položí do dresu...
...možno dúfal, že to odstráni aj vodný kameň :)
ZlaticaB
13.06.08,10:27
Možno, ale našťastie ten sa tam ešte nestihol usadiť...