Veronka 2
11.06.08,19:00
Potrebujem poradiť, nový sused začal rekonštrukciu domu, začal s inžinierskymi sieťami-elektrika,plyn. Chceli sme od neho vydieť stavebné povolenie, odvolal sa na ustny suhlas starostu. Potrebuje stavebne povolenie a nas suhlas na rozkopanie spoločnej ulice? Tvrdia nam,že unžinierske siete su drobne stavebne práce. Ale podla rozashu priprav akolo domu ide o celkovu prestavbu, ktorý nemá ani elektriku, plyn ani vodu. Stavebny urad to ja vlastne starosta?
Adamlap
16.06.08,16:51
--Potrebujem poradiť, nový sused začal rekonštrukciu domu, začal s inžinierskymi sieťami-elektrika,plyn. Chceli sme od neho vydieť stavebné povolenie, odvolal sa na ustny suhlas starostu. Potrebuje stavebne povolenie a nas suhlas na rozkopanie spoločnej ulice? Tvrdia nam,že unžinierske siete su drobne stavebne práce. Ale podla rozashu priprav akolo domu ide o celkovu prestavbu, ktorý nemá ani elektriku, plyn ani vodu. Stavebny urad to ja vlastne starosta?--

Na rekonštrukcie teda nahradenie starých rozvodov v dome novými stačí ohlásenie.
Máte tam obecnú ulicu , alebo súkromnú cestu ako píšeš spoločnú ulicu.
Na rozkopanie obecnej ulice treba povolenie na rozkopávku.
Na ťahanie nových rozvodov treba stavebné povolenie.
iriska
18.06.08,11:41
a spôsobuje vám niečo tou prestavbou?
Veronka 2
22.06.08,09:43
Nemame pristup k domu,alebo stazeny pristup k domu v ktorom byvame.
Na obecnom urade nam povedali, ze mu dali ustne povolenie. a nas zavolaju ked bude stavebné povolenie. Ale zatial sa tuho pracuje, majitel sa nam vyhyba.
Števo s
27.06.08,17:17
Dobrý večer, neviem či mi niekto budete vedieť poradiť, ale uvítam akúkoľvek radu s mojím problémom. Mám problém zo susedom, ktorý podáva stále odvolania na stavebnom úrade nakoľko pripravovaná novostavba môjho domu je od spoločných hraníc vzdialená 2,2m a mám tam 1 okno, navrhol som že postavím na vlastné náklady nepriehľadní plot, ale aj tak s ním nieje reči, koľko krát sa môže odvolať? Už mu 2 krát zamietli jeho namietky ako neopodstatnené, ale vždy dávajú možnosť na odvolanie a už to trvá pol roka a stavba je v nedohľadne.
pavol54
19.08.08,18:10
Predajte tie 2 metre príbuznému a máte po starostiach váš sused už nebude váš sused, ale takto sa to rieši ak už nieje žiadny dohovor.
zukana
01.11.08,16:44
Aj mňa by zaujímalo ako je to s tým ovolaním. stavebný úrad nám vydal dodatočné povolenie, nakoľko sme začali stavať načierno, ale aj tak je tam lehota na odvolanie do 15 dní. Sused už vymýšlal predtým samé "pytominy". Všetky mu boli zamietnuté. KeĎ sa aj odvolá, môžem zatiaľ pokračovať v stavbe. Prvé podlažie už aj tak stojí. Dokedy môže do násť takto vyryvovať?
gyrela
28.11.08,12:35
jednoznačne potrebuje stavebné povolenie. S rekonštrukciou súvisia aj inžinierske siete. Starosta je stavebný úrad a ústna dohoda neobstojí. Doporučujem obrátiť sa písomne na stavebný úrad, čiže starostu, a na nadriadený orgán. Toto môže riešť aj mestská polícia /pokiaľ ju máte/. Keďže nemá stavebné povolenie, stavba bude za účasti stavebného úradu zastavená...
Ak bude vydané stavebné povolenie, v ňom musia byť zahrnuté a chránené vaše záujmy. K stavebnému povoleniu sa budete vyjadrovať. Pokiaľ sa tak nestane, bude porušený stavebný zákon....