enad
13.04.05,13:09
Ahojte milí poraďáci,


máte niekto skúsenosti s vytvorením registratúrneho poriadku a plánu pre drobných živnostníkov? Majú aj ani povinnosť dať tento plán na schválenie štátnemu archívu do 30.6.2005?.Máte nejaké vzory pre živnostníkov ako ho vypracovať? Zaplatiť nejakej ďalšej firme od 5-10tis. je pre drobného živnostníka vysoká suma ak mu ešte k tomu Zajac zase zvýši odvody, tak môže isť radšej na úrad práce a má po probléme.
Porada je super!:)
bea
13.04.05,12:00
Pozri sa na tieto príspevky, tam nájdeš asi všetko, čo potrebuješ:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=1332&page=1&pp=10&highlight=registrat%FAra
rosemary
13.04.05,12:04
Bei, predbehla si ma, tiež som na tento link chcela odkázať všetkých, ktorí majú problémy. Inak všetci, ktorí vytvoria za rok jednu a viac písomností majú povinnosť mať registratúrny poriadok. Písomnosť´= každé lajstro vytvorené v súvislosti s podnikateľskou činnosťou
Jano1961
13.04.05,12:42
Na schválenie plánu regist.poriadku štátnemu archívu majú povinnosť iba právnicke osoby,
fyzické nie. Fyzické si vypracujú tiež, ale nedávajú schvaľovať. Myslím,že
som tu čítal takéto názory o tejto problematike.
sklenkova
13.04.05,19:10
Postup SZČO pri zabezpečovaní správy reg. záznamov upravuje návod MVSR z 22.11.2004, kde je aj vzor.Okrem postupu a doby uloženia je tam aj postup pri vyraďovaní dokumentov. SZČO si metodický pokyn nedávajú schvalovať št. archívu,
ich povinnosť ohlásiť sa archívu nastáva až pri vyraďovaní dokumentov.
Met.návod MVSR č. SVS-204-2004/00844