salemi
11.06.08,23:06
Ahojte poraďáci, chcela by som Vás poprosiť o nejaké skúsenosti a odporúčania k dovolenke na Rhodose. Aký hotel, letovisko? Miesto na ostrove nerozhoduje, ale bola by som radšej bližšie k hlavnému mestu Rhodos. Ďakujeeem :)
sluzby
12.06.08,17:38
Kalispera - dobry vecer, vrele odporucam Rhodos no a na tomto krasnom ostrove bud Faliraki blizko hlavneho mesta, alebo Kolymbia je od hlavneho mesta dalej - vsetko na vychodnom pobrezi, ktore je krajsie - podla mna - urcite na kupanie. Vo Faliraki je kopec vybornych hotelov roznej urovne. Odporucam si pozicam auto a prejst ostrov napr. Lindos - akropola, , Prasanosi na juhu ostrova kde sa spojuje stredozemne a egejske more a spat zapadnym pobrezim. Vynikajuca a krasna plaz Tsambika - rozhodne sa treba zastavit je po ceste smerom na Lindos. Top na ostrove je prechadzka vecernym starym mestom Rhodos ,najlepsie so sprievodcom,je co si pozerat a kde sa zastavit, priam magicke miesto - kde bol jeden zo 7divov sveta, atd.
ja idem tiez a opakovane. Pekny pobyt.
zuzankaN
13.06.08,10:16
Ak by ste chceli byť blízko hlavného mesta na Rhodose, snáď bude najlepšie, ak si zvolíte hotel priamo v meste Rhodos. Zatiaľ som bývala v dvoch z nich, jeden je Mediterranean, hneď pri pláži, vedľa slávneho kasína, je to hotel v prvej línii, veľmi na úrovni, poloha, izby, strava, obsluha, služby, všetko, tomu štandardu samozrejme zodpovedá aj cena, je trochu vyššia, podľa toho, koľko chcete minúť na dovolenku. Tento rok ho má v ponuke myslím Satur. Ak si nepotrpíte na hypersuper hotel a uspokojíte sa aj menej nóbl ubytovaním, vrele odporúčam hotel El Greco, ktorý síce je trochu skromnejší, ale jeho výhodou je, že je asi štyri - päť minút od krásneho prístavu Mandraki. Je to síce starší hotel, ale inak mu nič nemožno vytýkať, bola som tam spokojná aj so stravou, aj celkovo so všetkým. Je lacnejší ako Mediterranean, nie je síce priamo pri pláži, ale do starého mesta má zase bližšie. Tá poloha za to stojí. Ponúka ho cestovka Tip Travel. Samozrejme, dovolenka na Rhodose (najmä ak ste v hlavnom meste) má tú výhodu, že jednak je to krásny ostrov, ktorý sa oplatí precestovať celý, má krásne pláže a prírodu, no a večer keď sa vyberiete na prechádzku do starého mesta, ocitnete sa ako v inom svete. Súhlasím, že tie noci strávené v starom meste sú ako z rozprávky, z každej uličky na vás dýcha história a časy dávno minulé... Na Rhodos sa vždy rada vraciam, vždy je tam čo obdivovať.
P. S. Ešte dodám len toľko, že to miesto, kde sa stretáva Egejské a Stredozemné more sa nevolá "Prasanosi" ale Prasonisi, len aby nedošlo náhodou k omylu...
sluzby
13.06.08,12:08
dobry den a pardon v rychlosti som si ani neuvedomila, ze som nespravne
napisala Prasonisi.
prajem pohodovy a krasny pobyt na ostrove Rhodos.
SVK
13.06.08,12:39
Rhodos stare mesto - super atmosfera hlavne vecer, potvrdzujem. Plaze su ale krajsie mimo hlavneho mesta. Tazko vybrat najkrajsie miesto, urcite ale plaz Tsampika. Doporucujem precestovat ostrov individualne bez stresu (pri skupinach to nejde) a vtedy je skoro jedno kde ma clovek hotel. Zastavit sa treba aj v Lindose - typicka grecka ostrovna architektura, frappe, grecky salat a pod.

... clovek chyti abstaka uz pri pisani ;-)
takze to je jedno kde bude hotel a aky, len tam treba ist!!!!!!!!
Olgica
15.08.08,05:37
Keďže som fajčiar, môžem si na Rhodos vziať cigarety?
lindusaaa
17.08.08,07:34
My sme sa nakoniec tiez rozhodli pre Rhodos. Ak viete este o niecom co treba urcite navstivit, dajte tipy. Byvat budeme v Kolymbii a planujeme pozicat auto.


Keďže som fajčiar, môžem si na Rhodos vziať cigarety?

Neviem preco by si si nemohla.
ErikaDP
17.08.08,10:00
Určite si pozrite Lindos , akropola, hore na akropolu sa mozte dat odviesť na miestnych taxikoch - somároch, alebo sa predierať romantickými zákutiami úzkych uličiek medzi bielymi domčúrikmi, čaro maju malé taverny , pod akropolou je romantická zátoka - morské oko . Boli sme tam pred 8 rokmi, ale doteraz na to spominame. Po preplnenom ruchu Lindosskych uliciek bolo pre nás balzamom poprechádzať sa po miestnom cintorine - nie je v tom nic morbídne, tieto stredomorské cintoríny su fakt krasne vdaka prirodnemu materialu - kamenu, ktory sa tam vsade nachadza a je krasne opracovany.
aduliak
18.08.08,05:21
Ahojte, aj ja sa pridávam...boli sme na Rhodose 2 krat, 1.raz Kolymbia, 2.krat Faliraki....obidve dovolenky boli úžasné a kľudne by som tam šla aj tretí krát:)keby som mala možnosť si vybrať, brala by som Faliraki opäť:)
evika
20.08.08,05:20
Aj ja by som chcela isť na Rhodos už mám aj vyhliadnutý zájazd v nedelu,
len stále váham lebo môžem ísť len sama a ešte som takto nebola.
lulu74
20.08.08,06:14
Evika, ku Tvojej obave ísť sama na dovolenku som proste musela zareagovať.
isteže veľa závisí od toho aká si povaha aj od destinácie, ale Grecko je civilizovaná krajina takže nebezpečné by to nemalo byť, si tam členom organizovanej skupiny takže ak by sa ti stal aj nejaký úraz bude tam predpokladám viacero spolucestujúcich Slovákov ktorí to zaregistrujú a pomôžu Ti - toto je fajn si zariadiť teda byť otvorený pri zoznamovaní sa s ostatnými cestujúcimi aby si mala nejaký background.

ale...dovolenka typu "sama so sebou" môže byť úžasná vec. Ja som takú zažila - dva týždne v Španielsku - a bolo to skvelé a stretla som tam aspoň 4-5 podobných prípadov. Už po ceste sme sa dali do reči a počas pobytu sme mali možnosť vybrať si - ak sme chceli ist napríklad večer von uvítali sme jeden druhého spoločnosť,ak sme chceli byť sami boli príjemné nemať povinnosť prispôsobovať sa a vysvetlovať. Zopár skvelých vecí na samostatnej dovolenke:

- nemusíš nič "riešiť" robíš si na čo máš práve náladu a nevysvetľuješ, nezdôvodňuješ, čiže žiaden stres a napätie
úprimne ked sa okolo seba na dovolenke niekedy pozeráme páriky aj komplet rodinky si niekedy tak lezú viditeľne na nervy že "single" dovolenku by potrebovali ako soľ.

- ak chceš spoločnosť, verím že nie je problém ju mať, ľudia na dovolenkách sú otvorenejší pri zoznamovaní sa a môžeš veľmi pravdepodobne nadviazať nové priateľstvá a práve preto že ideš sama je to jednoduchšie pretože akonáhle si s niekým tak si tým do veľkej miery blokovaná v tejto otázke zoznamovania sa - nemyslím tým že sa máš neuvážene vrhať do zoznamovania sa s domácimi plážovými inžiniermi - na to veľký pozor, ale iste tam bude dosť spoludovolenkujúcich a nové priateľstvá sú čerstvý vietor pre dušu, nová energia, myšlienky..
ale na druhej strane - nie si nútená byť s niekym 24 hodin denne a to je niekedy úľava, chceš spoločnosť máš ju, nechceš, nič sa nedeje, pocit slobody.

- ja som si všimla na sebe že aj pri rôznych výletoch a prezeraní si pamiatok si oveľa viac zapamatam a intenzívnejšie vnímam okolie, krásu, prírodu, pretože ak som sama tak sa viac koncentrujem. logicky už len tým že menej hovorím,nemusím dávať pozor na deti, nemusím na nikoho robiť dojem.

- môžeš si prečítať veľa kníh na ktoré si nemala čas a nikto ti nebude vyčítať že sa mu nevenuješ.

OK, nechcem aby to vyznelo, že dovolenky v páre či s rodinou neuznávam, to nie je pravda. So správnym partnerom a vašimi milovanými deťmi je samozrejme krásne mať viac času pre seba a zdieľať spoločné zážitky, ale ísť raz za čas niekam sám/sama je užitočná skúsenosť a vedieť byť šťastný aj sám so sebou je ten najlepší predpoklad ako vedieť urobiť šťastným aj svoje okolie.

takže prajem Ti šťastnú cestu a potom napíš ako bolo . pá
Alena82
26.08.08,09:41
Tiez sa rada podelim o skvele skusenosti z tohtorocnej dovolenky.
My sme si s kockami spravili babsku jazdu na Rhodos, vybrali sme si hotel Mikri Poli- Kolymbia, mozem naozaj len odporucat. Je to sice skor hotel zamerany na nemecku klientelu - prevazne mlade rodinky, ale aj my, babska partia, sme sa tam citili vynikajuco - naozaj uzasna kuchyna, cisty, pomerne novy, myslim 4-rocny hotel, sluzby a prostredie parada.
Cokolvek si nakoniec vyberies, odporucam si hotel checknut na holidaycheck.com alebo tripadvisor.com, nam tieto stranky dopomohli k tomuto skvelemu vyberu.
Prajem krasnu dovolenku.
adi11
05.09.08,11:30
reakcia na EVIKU Rhodos
Takže, aj ja som snívala dlho o Rhodose...a nakoniec sa to behom jedného dňa podarilo vybaviť a šli sme spolu, teda ja a Evika.
Chcem sa touto cestou poďakovať hlavne Porade, pretože je to perfektná stránka a samozrejme Evike, že to so mnou vydržala.
Boli sme vo Faliraki, síce len 7 dní a bolo výborne.
Strach z lietadla už nemám, môžem ísť za synom do Anglicka.
zrnci24
07.09.08,13:41
ja som bola tento rok tiež a ako jedinej sa mi nepáčil. prišiel mi veľmi komerčný a veľmi suchý. dokonca ani nekosili tak tá suchá tráva mi prišla ako seno. ale musím pochváliť kávu, takú u nás neurobia ale vypýtajú si aj 3x viac. určite neodporúčam oblasť Koskinou, tam nie je ani poriadna pláž, všetko kamene a skaly a v tavernách nevedia urobiť poriadne jedlo. Nemci to tam už zdevastovali, teraz nastúpili Rusi a ešte v tom aj pokračujú.
lindusaaa
10.09.08,12:10
Ja som sa z Rhodosu vratila v nedelu a bolo tam naozaj nadherne. Samozrejme nic nei ej dokonale, ale ja som si tam velmi oddychla, nacerpala energiu aj sme co to pozreli. Dobra dovolenka moze byt kdekolvek, aj clovek chce dovolenkovat a nie len hladat nedostatky. Ale toho je trochu mimo temy, tak spat k Rhodosu.
Boli sme len 7 dni, takze sme toho vela nestihli, kedze sme si tam isli najma oddychnut a nie sa vlacit kade tade v tom teple. Ale ked uz sme sa niekam vybrali, tak to stalo za to. Boli sme v Kolymbii. Je to skor take pokojnejsie stredisko. Plaz bola piesocnata, pri vstupe do mora piesok s okruhliakmi a potom dalej bol zase piesok. Na niektorych miestach boli skaly.
Kusok(asi 10 min autom, mozno menej), bola nadherna piesocnata plaz Tsambika, s velmi pozvolnym vstupom do mora, asi este 50 m od brehu bola voda nieco vyse pasa.
Boli sme aj v Rhodose, kde sme navstivili Stare mesto, je tam mnoho pamiatok, az z cias antiky. Aj plaze v Rodose vyzerali pekne. Cestou spat sme sa zastavili vo Faliraki. Je tam dost rusny nocny zivot. Palze su piesocnate, tiez s pozvolnym vstupom do mora.
Ale najviac sa mi pacilo mesto Lindos, nad ktorym sa nachadza Akropola s chramom. Dole pod akropolou, bolo vela obchodikov s roznymi suvenirmi.
Chceli sme este navstivit Prasonisi ale to uz nevyslo. :(. Rada by som sa tam este vratila a pozrela to co sme tento rok nestihli.
ina1
12.09.08,12:15
Ahojte! Rada by som sa podelila zo zážitkami z Rhodosu. S rodinu sme boli ubytovaní v meste Kolymbia. Požičali sme si na 3 dni auto a prešli sme skoro celý ostrov. Rada by som Vám odporúčila dlhú piesočnatú pláž Tsambika asi 3 km od letoviska Kolymbia. Vo Faliraki bol nádherný Water Park s obrovským množstvom atrakcií, vstupné pre dospelé osoby je 20 eur, pre deti od 3 - 12rokov 15eur a do 3 rokov zdarma. Mesto Faliraki by som skôr odporúčila pre mladšie generácie (dosť rušno, zábava, diskotéky). Nemenej pekné mesto je aj Lindos a Lardos. Už teraz sa teším na budúci rok na Rhodose!
pavel25
12.09.08,14:31
Ixia pri hlavnom meste 6 km, robi to tip travel a Tatratour, meno hotela neviem , ale je 5 greckych hviezd
lavi
29.03.09,07:40
ahojte,
my mame vyhliadnuty hotel v mestecku Lindos,boli ste niekto ubytovani v Lindose?aka je tam atmosfera?
Madam Kurie
24.08.11,15:51
Ak by ste chceli byť blízko hlavného mesta na Rhodose, snáď bude najlepšie, ak si zvolíte hotel priamo v meste Rhodos. Zatiaľ som bývala v dvoch z nich, jeden je Mediterranean, hneď pri pláži, vedľa slávneho kasína, je to hotel v prvej línii, veľmi na úrovni, poloha, izby, strava, obsluha, služby, všetko, tomu štandardu samozrejme zodpovedá aj cena, je trochu vyššia, podľa toho, koľko chcete minúť na dovolenku. Tento rok ho má v ponuke myslím Satur. Ak si nepotrpíte na hypersuper hotel a uspokojíte sa aj menej nóbl ubytovaním, vrele odporúčam hotel El Greco, ktorý síce je trochu skromnejší, ale jeho výhodou je, že je asi štyri - päť minút od krásneho prístavu Mandraki. Je to síce starší hotel, ale inak mu nič nemožno vytýkať, bola som tam spokojná aj so stravou, aj celkovo so všetkým. Je lacnejší ako Mediterranean, nie je síce priamo pri pláži, ale do starého mesta má zase bližšie. Tá poloha za to stojí. Ponúka ho cestovka Tip Travel. Samozrejme, dovolenka na Rhodose (najmä ak ste v hlavnom meste) má tú výhodu, že jednak je to krásny ostrov, ktorý sa oplatí precestovať celý, má krásne pláže a prírodu, no a večer keď sa vyberiete na prechádzku do starého mesta, ocitnete sa ako v inom svete. Súhlasím, že tie noci strávené v starom meste sú ako z rozprávky, z každej uličky na vás dýcha história a časy dávno minulé... Na Rhodos sa vždy rada vraciam, vždy je tam čo obdivovať.
P. S. Ešte dodám len toľko, že to miesto, kde sa stretáva Egejské a Stredozemné more sa nevolá "Prasanosi" ale Prasonisi, len aby nedošlo náhodou k omylu...
Doporučujem Rhodos precestovať - Ešte tu nebolo spomenuté to čo vie o Grécku každý - Grécka mytológia. Preto navštívte starodávne antické mesto Kamiros !!! Na obrovskej ploche uvidíte množstvo originálnych múrov a kameňov z dávnych čias ... http://www.yeyra.eu/recenzie_ostrova_rhodos.html