slymarci
11.06.08,23:42
Mam asymetricky opuchnute nohy. Teda konkretne, lavu asi tak 20 rokov v mieste nad prstami a pravu od prstov az prakticky po koleno. Opuch na lavej nohe je viac menej rovnaky a na pravej sa meni od mnozstva pohybu , teploty a typu obuvi. Uraz som mala len na pravej nohe a to nastiepenu kost a dost bolestivy vyron. Liecene bolo len to nastiepenie, sadrou. zabudla som dodat, ze opuch pravej nohy sa zacal extremne prejavovat asi tak v 6. mesiaci prveho tehotenstva a pretrvava 6 rokov. Vysledky vysetreni su negativne.Vopred velmi pekne dakujem.
motylik7
12.06.08,07:35
V prvej chvíli ked čítam že opuch, ma napadli problémy s obličkami alebo so srdiečkom, ale to sa ťažko takto na diaľku. Dobré by bolo vedieť nad prstami kde presne, v ktorých miestach, aby sa dal presne určiť orgánový okruh. To je dosť málo info, dosť všeobecné. Ked sa problémy zintenzívnili v tehotenstve, kedy je telo matky viac namáhané a oslabené, môže to tiež znamenať problém s obličkami, ale takisto to môže byť aj niečo iné. Môže byť zanesené aj celé telo, preťažený lymfatický systém, hocičo.
Ak máš možnosť, tak skús nejaké centrum alternatívnej medicíny, alebo overeného liečiteľa. Nemáš napísané odkiaľ si, ale snád také niečo u vás bude. Mal by to pozrieť skúsený diagnostik.
ariame
14.06.08,10:12
chod k lekarovy...bud je to lymfatickm systemom alebo chronocka zilna nedostetocnost, kde nefunguju spravne prichlopky v zilach....a sposobuje to opuch noh.. nech ti lekari zistia pricinu, ak je to zilami,poziadaj o lieky na podporu stien zil...

bohuzial, cim budes starsia tym sa to bude zhorsovat...ak si videla niektorych starych ludi, ti maju nohu ak sudy..uplne opuchnute...
ked prides domov, lahni si na zem a vyloz si nohy co najvyssie, opri o stenu a pod... nos stahovacie pancuchy, a uzivaj lieky
kitky
14.06.08,11:02
Nohy opuchaju aj pri rozhadzanom endokrinnom systeme.
Bola si testovana na hormony stitnej zlazy?
Mozno by stalo za uvahu to zopakovat.
arizona
14.06.08,12:04
Opuchy pretvávajúce tak dlhú dobu musia mať nejakú príčinu! Môžu ich spôsobovať napr. ľadviny,cievy atď. Časom sa to môže iba zhoršovať...
Asi by si mala lekára žiadať o ďalšie vyšetrenia a nedať sa odbiť.
ondrejvla
04.03.09,21:24
Mám veľké problémy s opuchmi nôh, dlhé roky to bola len ľavá, začalo to po mozgovej príhode, teraz už puchne aj pravá, tŕpnu mi, opuchy sú už od palcov
v celom nárte, členky sú ako laba medveďa...Viem, diabetes je tu hlavnou príčinou, ale predpokladám, že to budú okrem začínajúcej diabetickej nohy aj nadobličky. Chodím pravidelne na vyšetrenia, inzulín mám dávkovaný v bazále aj v boluse, sledujem sacharidové jednotky, ale asi trpím, aj za minulý život...
Poraďte, čo na opuchy, najmä na tie veľké bolesti, ktoré veru nedovolia spať, no bez spánku sa zasa nedá existovať s myšlienkami na DP, mzdy...
Alebo je to už aj vekom?
ondrejvla
05.03.09,11:12
Nik nevie poradiť?
lenkak
05.03.09,18:48
ondrejvla
06.03.09,20:14
niečo som vyhľadala:

http://www.edusan.sk/pacient/prakticke_rady/syndrom_diabet_nohy.pdf

http://aloevera.tym.sk/na_pokozku.htm

http://www.medatron.sk/htm/neuro.htm

Lenka ďakujem, pozrela som len letmo, ale uložila do záložiek, budem pozerať po Porade.
Xanti
06.03.09,20:30
Mám veľké problémy s opuchmi nôh, ....., tŕpnu mi, opuchy sú už od palcov ...v celom nárte, členky sú ako laba medveďa... tak toto poznám aj ja.

Poraďte, čo na opuchy, najmä na tie veľké bolesti, ktoré veru nedovolia spať, no bez spánku sa zasa nedá existovať s myšlienkami na DP, mzdy... Nohy som mala ako vankúšiky, chodiť som nevedela, lebo ešte aj chodidlá som mala opuchnuté. No mne pomohlo piť čaj zo zlatobyľu ( podporuje činnosť obličiek a vylučovanie ) a potom aj ked to znie trošku divne, ale pomohlo mi pitie množstva vody, teda také tri, štyri litre denne, normálnej z kohútika. Vyhýbala som sa minerálkam a podobným nápojom. Nútila som sa piť, lebo mi to poradili so slovami VODA VODU VYHÁŇA a je to pravda. Momentálne mám nohy v pohode. ;) Ale akonáhle pociťujem, že mi napúchajú. Tak si hodím pár dní zvýšeného pitného režimu a samozrejme polohovanie ( ešte že rada relaxujem v polohe ležiaceho strelca :D ).
ondrejvla
06.03.09,20:40
tak toto poznám aj ja.
Nohy som mala ako vankúšiky, chodiť som nevedela, lebo ešte aj chodidlá som mala opuchnuté. No mne pomohlo piť čaj zo zlatobyľu ( podporuje činnosť obličiek a vylučovanie ) a potom aj ked to znie trošku divne, ale pomohlo mi pitie množstva vody, teda také tri, štyri litre denne, normálnej z kohútika. Vyhýbala som sa minerálkam a podobným nápojom. Nútila som sa piť, lebo mi to poradili so slovami VODA VODU VYHÁŇA a je to pravda. Momentálne mám nohy v pohode. ;) Ale akonáhle pociťujem, že mi napúchajú. Tak si hodím pár dní zvýšeného pitného režimu a samozrejme polohovanie ( ešte že rada relaxujem v polohe ležiaceho strelca :D ).

Zlatobyľ? prvý krát to počujem, skúsim pohľadať na nete, vody a čajov pijem až viac než dosť, pijem veľa urologického čaju, toto som a naučila, keď mi zistili diabetes a to je už pekných pár rokov - fúha, vari 15-20? Denne vypijem viac ako 4 litre vody, včítane čajov, tých je viac. To polohovanie je už horšie, nevydržím dlho ležať, musím vstať a chodiť, najradšej ak mám odpočívať tak v sede.
Ďakujem za radu, idem kuknúť ten zlatobyľ.
buchač
06.03.09,20:43
tak toto poznám aj ja.
Nohy som mala ako vankúšiky, chodiť som nevedela, lebo ešte aj chodidlá som mala opuchnuté. No mne pomohlo piť čaj zo zlatobyľu ( podporuje činnosť obličiek a vylučovanie ) a potom aj ked to znie trošku divne, ale pomohlo mi pitie množstva vody, teda také tri, štyri litre denne, normálnej z kohútika. Vyhýbala som sa minerálkam a podobným nápojom. Nútila som sa piť, lebo mi to poradili so slovami VODA VODU VYHÁŇA a je to pravda. Momentálne mám nohy v pohode. ;) Ale akonáhle pociťujem, že mi napúchajú. Tak si hodím pár dní zvýšeného pitného režimu a samozrejme polohovanie ( ešte že rada relaxujem v polohe ležiaceho strelca :D ).

Čiže na bruchu ? :D

Lebo toto nie je dobré , nohy majú byť vždy vyššie ako telo pri opuchoch .

Pri streľbe je to na 99 % opačne ;)
To 1 % je , keď ležíš na chrbte a strieľaš na vysoko letiace terče :---

Teraz vážne :

Čo najmenej soliť , okrem vyššie citovaného , nakoľko táto viaže na seba tekutiny vo všetkych formách . Od vody , čaju až po polievky .


Juraj
Xanti
06.03.09,20:59
Čiže na bruchu ? :D

Lebo toto nie je dobré , nohy majú byť vždy vyššie ako telo pri opuchoch .
no poviem pravdu pol roka som spávala a bolo mi to jedno či na bruchu abo na chrbte abo na boku a pod nohami som mala tri vankúše aby som ich mala hore, takže dokážem aj na bruchu spať a mať ich hore :D

ondrejvla,
áno zlatobyľ, neverila by som ale mne nepomáhali už ani diuretiká viac máš v ss :D a až toto mi zabralo.
ondrejvla
07.03.09,19:36
no poviem pravdu pol roka som spávala a bolo mi to jedno či na bruchu abo na chrbte abo na boku a pod nohami som mala tri vankúše aby som ich mala hore, takže dokážem aj na bruchu spať a mať ich hore :D

ondrejvla,
áno zlatobyľ, neverila by som ale mne nepomáhali už ani diuretiká viac máš v ss :D a až toto mi zabralo.

Xanti, ďakujem, ďakujem, ďakujem! Na základe tvojho návrhu som dnes bola v lekárni a kúpila som si čajíky Zlatobyľ, aj Lapacho a poviem Ti, mala som úžasnú spoločnosť! Po vypití asi 3l čajíkov som stretávala na WC stále tú istú osobu, občas bola uhundraná, občas milá ale bola som to stále JA. Nohy mám o číslo menšie, dúfam, že po vypití 50 l týchto čajíkov už budem mať Rocken-rollky zasa schopné bežnej prevádzky.
Kto máte tieto problémy, skutočne skúste : Zlatobyľ, Lapacho - tento čajík nemá chybu, chutí po pražených orieškoch, treba pridať aj urologický čajík a sami zbadáte, že sú to skutočne zázračné bylinky. Gabika ďakujem.
osky
25.04.13,19:04
z vecera do rana ,z nicoho nic,mi opuchol pravy clenok-ale tak ze ho zvnutra ani nenahmatam.som si ho ani necitila ze by bolel tak som neriesila.ale po celodennom chodeni uz ledva dostupujem a zacina to aj na druhom clenku.mam nohy jak dlaty.co na to?k lekarke sa dostanem az zajtra poobede,tak dovtedy voljaku babsku radu mate?dik.