LesnáVíla
11.06.08,23:47
Ahojte!Potrebujem poradiť,dostala som cibuľky ľalie,na ktorých je už aj výhonok.Chcem sa opýtať,kedy ich mám zasadiť a do akej zeminy?Ďakujem za odpoveď!
arizona
11.06.08,22:08
Ja ľaliu sadím na jeseň.
Ale zasaď ju do do zeme a zľahka prihrň zeminou,aby sa nepoškodil výhonok.
LesnáVíla
12.06.08,06:41
A ten výhonok mám zakryť tiež?Sorry za blbú otázku,ale s cibuľovinami nemám absolútne žiadnu skúsenosť.:(
arizona
12.06.08,06:48
Zakryť aj výhonok. Zasaď ju tak, aby nad ňou bolo asi toľko zeminy,aká vysoká je cibuľa.Preto som písala, že zľahka prihrnúť zeminou, aby sa nepoškodil výhonok.:):):)
LesnáVíla
12.06.08,06:52
Ďakujem ti Arizona za tvoje odpovede!Moja posledná otázka,do akej zeminy-substrátu ju zasadiť??M
arizona
12.06.08,08:55
Ja ich sadím do záhrady a celkom sa im darí. Ak nemáš záhradu a budeš ich sadiť do črepníka, tak radšej trochu ťažšiu zeminu(napr. z lesa,al. parku).Tie ľahké, čo sú na zeleninu nie sú moc vhodné.
Ak črepník, tak hlbší-majú pomerne veľa koreňov.:)
alchemilka
12.06.08,15:57
:rolleyes:Ahojte. Ja mám ľalie doma v záhradke a darí sa im dobre. Typujem, že v záhradke mám stredne ťažkú pôdu. Mam ale jeden problém s nejakými divnými larvami. Najprv majú rozmer ako vošky a o pár dní majú 1-1.5 cm. Požierajú im listy a robia v nich dierky. Sú svetlohnedej farby a pripomínajú pásavku zemiakovú. Majú čierne výkaly, ktoré ich obklopujú,ak sú väčšie.Ešte som nestihla zájsť do záhradkárstva v meste. Viete mi niekto pradiť:mee:? Ďakujem
arizona
12.06.08,17:18
:rolleyes:Ahojte. Ja mám ľalie doma v záhradke a darí sa im dobre. Typujem, že v záhradke mám stredne ťažkú pôdu. Mam ale jeden problém s nejakými divnými larvami. Najprv majú rozmer ako vošky a o pár dní majú 1-1.5 cm. Požierajú im listy a robia v nich dierky. Sú svetlohnedej farby a pripomínajú pásavku zemiakovú. Majú čierne výkaly, ktoré ich obklopujú,ak sú väčšie.Ešte som nestihla zájsť do záhradkárstva v meste. Viete mi niekto pradiť:mee:? Ďakujem
Cibule je dobré pred sadením namoriť,alebo zasypať takým práškom( nie som si istá, či sa to volá Fundazol).
Ak máte napadnuté cibule larvami, najlepšie ich je zlikvidovať a neuskladňovať s ostatnými, lebo sa zničia aj ostatné.