fipina
12.06.08,05:31
Môžeme zamestnanť na dohodu ženu, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke (údajne platenej)?
Farks
12.06.08,04:30
Ak je na rodičovskej dovolenke a dieťa nemá umiestnené v materskej škole tak áno.
fipina
12.06.08,05:36
Viem, že počas bežnej RD do 3 rokov dieťaťa je možné pracovať, ak dieťa nie je v štátnej škôlke avšak nie som si istá, či to platí aj pri predĺženej platenej RD.
ZlaticaB
12.06.08,06:15
Ak je na rodičovskej dovolenke a dieťa nemá umiestnené v materskej škole tak áno.
Ak je na RD a dieťa má umietnené v MŠ môže pracovať tiež len už nedostane rodičovský príspevok.
Chobot
12.06.08,06:18
Viem, že počas bežnej RD do 3 rokov dieťaťa je možné pracovať, ak dieťa nie je v štátnej škôlke avšak nie som si istá, či to platí aj pri predĺženej platenej RD.

Treba upresniť, čo je to predĺžená RD. Jediná predĺžená RD v zmysle § 166 ods. 2 ZP je, keď má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav a vyžaduje osobitnú starostlivosť. Je to jej prípad? Alebo zostala doma len na nejakej forme neplateného voľna?
fipina
12.06.08,06:33
Treba upresniť, čo je to predĺžená RD. Jediná predĺžená RD v zmysle § 166 ods. 2 ZP je, keď má dieťa dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav a vyžaduje osobitnú starostlivosť. Je to jej prípad? Alebo zostala doma len na nejakej forme neplateného voľna?

To presne neviem, ale bolo mi povedané, že je na platenej predĺženej RD.
Prosím o odpoveď na obe možnosti.
ZlaticaB
12.06.08,06:58
Podľa mňa nestačí, že Ti bolo povedané musí to nejako dokladovať.
jankasm
12.06.08,08:12
To presne neviem, ale bolo mi povedané, že je na platenej predĺženej RD.
Prosím o odpoveď na obe možnosti.

Ja si myslím, že keďže sa jedná len o prácu na dohodu, nie o klasický pracovný pomer, že netreba riešiť nič, nemusí to dokonca ani hlásiť na OÚPSVaR. Alebo áno?

Vám, ako zamestnávateľovi, môže byť predsa úplne jedno či poberá alebo nepoberá rodičovský príspevok, vy ju zamestnať môžete. Otázkou však zostáva, že či jej budú naďalej vyplácať rodičovský príspevok.

Ale ja mám taký pocit, že aj keď je to predĺžená RD, tak platia rovnaké podmienky ako pri klasickej RD, pokiaľ dieťa neumiestni do štátneho zariadenia, tak rodičovský príspevok bude poberať aj počas zamestnania na klasickú pracovnú zmluvu. ;)
jankasm
12.06.08,08:14
Podľa mňa nestačí, že Ti bolo povedané musí to nejako dokladovať.

A prečo by ho to malo zaujímať? Ak sa ona chce zamestnať, tak on ju zamestná a môže mu byť predsa úplne fuk či je dobrovoľne nezamestnaná alebo je na RD, podľa mňa mu nemusí nič predkladať. :cool: