anka
13.04.05,13:10
SZCO plati odvody stale na stare cislo uctu, je potrebne poslat do SP nejake oznamenie, že sme uhradili odvody na stare cislo uctu? a je to povazovane za uhradene?
Zita5
13.04.05,11:14
Anka v každom prípade sa treba spojiť so sociálkou . A odsúhlasiť si tie platby . Určite ešte z toho účtu im doposielali platby na nové číslo účtu , ale istota je guľomet .:mad:
uko
13.04.05,11:15
SP posielala na začiatku roka oznamenia o zmene uctu na ktore bolo treba platiť už od 1.2.2005. u nas to vyhlasovali aj rozhlase, bolo to aj v miestnych novinach. dosť sa vyhrazali, že platby na stare číslo nebudu povazovane za uhradene. ja by som si zavolala na konkretnu pobocku.
anka
13.04.05,11:18
Ja viem, že je odvody potrebne posielat na nove cislo uctu, aj som to podnikatelovi oznámila, ale nic s tym nespravil, tak neviem, či ho nemam zbit aby isiel do banky zmenit trvaly prikaz
evina
13.04.05,11:19
SZCO plati odvody stale na stare cislo uctu, je potrebne poslat do SP nejake oznamenie, že sme uhradili odvody na stare cislo uctu? a je to povazovane za uhradene?
ja mám také skúsenosti, že to nepovažujú za uhradené-myslím, že vôbec oni ten starý účet sami od seba nevyrovnávajú s novým. Chcú, aby sa na nich zaslala žiadosť o preúčtovanie týchto platieb na správny účet.
Nesankcionovali to.
dara
13.04.05,11:46
v rádiu expres ešte v januári tuším hovoril hovorca SP, že je potrebné to posielať na nové číslo účtu, že z toho starého sa to nebude dať presunúť na to nové.
Aj keď dobre nechápem prečo ale vraj si majú podnikatelia dať na to pozor.