inngrid
12.06.08,06:13
Ahojte,


chcem sa spýtat nemate niekto nejaky link okrem kde by som získala ake statistiky a v akych periocidách treba posielat do NBS.

Popripade nejaky zoznam .





vdaka
Chobot
12.06.08,06:28
Ahojte,


chcem sa spýtat nemate niekto nejaky link okrem kde by som získala ake statistiky a v akych periocidách treba posielat do NBS.

Popripade nejaky zoznam .





vdaka

Aká si firma? Aké štatistiky máš na mysli.

NBS predpisuje rôznym druhom spoločností rôzne hlásenia - iné majú banky, inú poisťovne, iné sprostredkovatelia poistenia, iné správcovské spoločnosti.

Všetky predpisy, ktoré vydáva NBS sú na ich stránke www.nbs.sk v časti Legislatíva > Vestník NBS. Sú tam vestníky aj roky spätne.
inngrid
12.06.08,08:17
Axoj Chobot,
mam viac spoločnosti ktoré účtujem. A nechcem niečo neurobit:)
ale fakt je ze neuctujem ani banku ani poistovnu ani sprostredkovatela poistenia. Mam normal klasicke a.s. a s.r.o.-cky. Ak som spravne pochopila statistky sa robia podla toho aky mas predmet podnikania respektive v com robim ale existuju nejake vsetobecne pokyny pre podnikatelov?
pozerala som tu nbs-ku ale aj tak sami zda ze je tam toho vela a aj tak to nie dobre chapem:)
Chobot
12.06.08,08:25
Axoj Chobot,
mam viac spoločnosti ktoré účtujem. A nechcem niečo neurobit:)
ale fakt je ze neuctujem ani banku ani poistovnu ani sprostredkovatela poistenia. Mam normal klasicke a.s. a s.r.o.-cky. Ak som spravne pochopila statistky sa robia podla toho aky mas predmet podnikania respektive v com robim ale existuju nejake vsetobecne pokyny pre podnikatelov?
pozerala som tu nbs-ku ale aj tak sami zda ze je tam toho vela a aj tak to nie dobre chapem:)

Ja poznám povinnosti bánk a poisťovní, neviem, aké hlásenia musia posielať s.r.o -čky.
inngrid
12.06.08,17:44
Chobot - aj tak dakujem:)
inngrid
15.06.08,17:49
Nikto mi nevie s tymto helfnúť?
Rozalka
15.06.08,18:25
Skús kuk sem http://www.porada.sk/archive/index.php/t-11836.html
Máš zahraničné aktíva/pasíva? asi pred 3 rokmi som aj ja takéto výkazy vyhotovovala, ak nákup/predaj kumulatívne od začiatku roka bol zaokrúhlene milion (vykazovalo sa v milionoch), potom ten výkaz zmenili (len zostatok A/P zaokrúhlene aspoň milion).
Tento výkaz máš na mysli? mal označenie DEV 1-12