inculik
12.06.08,08:51
vie niekto poradit nejaky pekny darcek pre 50-nicku?:) Cim viac navrhov, tym lepsie... bude to mat v septembri, tak sa pytam troska s predstihom, aby sme mali cas...:)Ved viete ake su zeny skromne, ked tvrdia ze nic nepotrebuju, ze maju vsetko...vdaka za tipy ( nevedela som, do akej rubriky to mam napisat, tak som skusila domacnost :confused: )
lepka
12.06.08,06:58
Myslím,že ženy občas ťažko investujeme do svojej krásy,takže vhodný darček by mohol byť pravý parfém,žiadna náhrada,stojí to dosť,ale poteší,svokre sme to takto riešili k 60 a plakala,že si nemyslela,že je aj v tomto veku ženou,ktorá by mala sexi vyzerať a sexi voňať.Celá rodina sme ju ubezpečili,že je stále sexi.
evka-janekova
12.06.08,06:59
No 50. - to je pekné jubileum... samozrejme, že ja by som vyberala darček podľa toho koľko peňazí chcem alebo si môžem dovoliť zaň dať. A chcela by som niečo originálne... čaše s nápisom a zlato je už také fádne...

NIečo bláznivé, napríklad víkend vo wellness alebo zorganizujem oslavu pre všetkých blízkych...

No neviem... nič viac mi nenapadá.. budem rozmyslať a este napísem...
inculik
12.06.08,07:06
samozrejme, ze oslava bude, ma pozvanych 40 hosti+ kapelu, takze taka mensia svadba:-)
m.hladka
12.06.08,07:41
Ja osobne nikdy neoslavujem narodeniny ani meniny. Má to výhodu, že sa nemusím zaoberať tým, že koľko to už vlastne mám rokov. A ak si niekto spomenie na moje narodeniny a príde s gratuláciou, kvetmi popripáde darčekom, som o to radšej, pretože je to úprimnejšie, veselšie a milšie stretnutie. Preto som svoju 50-tku neoslavovala a ani to neľutujem. Boli sme s rodinou - ja, manžel a dcéra - na výbornom obede a strávili sme spolu pekný deň, ktorý je pre mňa najväčším darčekom.
Mám svoj názor na také honosné oslavy, ale nebudem nikomu kaziť radosť. Napriek tomu si myslím, že darček, ktorý chcete dať svojej milovanej osobe má byť taký, aby ju perkvapil a mala z neho radosť. A len vtedy trafíte aký darček by chcela, keď ju veľmi, ale veľmi dobre poznáte.
durisovad
12.06.08,08:06
Ja som na 50-tku dostala ruzovy porcelan a kristal. Mam zalubu v takychto veciach, takze ma velmi potesili. Keby som bola dostala nejaky zajazd alebo parfemy, hoci aj drahe, to by mi radost nespravilo. Ale zalezi od toho, co oslavenkyna ma rada.
mon
12.06.08,08:29
Svokra tiež tvrdila, že nič nepotrebuje, keď oslavovala 50, tak sme jej s manželom kúpili veľkú orchideu v kvetináči na skrášlenie domácnosti a potešilo ju to
ZlaticaB
12.06.08,08:33
Určite vieš najlepšie po čom jej duša túži, ale ja by som navrhovala parfém alebo niečo na skrášlenie retiazku, prsteň a pod. hlavne nech je to pre ňu samotnú nie také čo bude slúžiť pre celú rodinu mal by to byť osobný dar.
arizona
12.06.08,08:50
Veľa záleží na to,čo má rada, aký je typ:)

-je nejaký dobrodruh,či cestovateľ? - tak nejaký víkend,príp.dovolenku v horách, al. pri mori (záleží koľko chcete investovať)
- rada sa parádi? - tak nejaký šperk
- má rad rôzne "taľafatky" do bytu? - tak nejaký porcelán, alebo kryštál

Ale určite bude mať najväčšiu radosť z toho, že sa zídu všetci jej najdrahší:)
VladoaKatka
12.06.08,08:58
Čo tak darovať zážitok? predsa darček nemusí mať hmotnú podobu, darčekom môže byť pozvanie do divadla, na príjemné posedenie na obede, relaxačný víkendový pobyt ale aj zahraničná dovolenka.
mamminta
12.06.08,13:00
a čo s chlapom?
môj svokor má v lete 50ku a absolútne netuším, čo kúpiť....
je to taký klasický gaučový typ, chlap v domácnosti, pretože je invalid (takže safari neprichádza do úvahy) :D
Karas Milan
12.06.08,13:13
Nepoviem konkrétne , vždy to čo urobí veľkú radosť a kedže už nikdy viac nebude mať päťdesiatku , tak taký (nie cenou) , aby nielen ona , ale skoro
všetci padli na zadok.

Ahoj
Ka Mil
misomiso
12.06.08,13:27
Čo tak darovať zážitok? predsa darček nemusí mať hmotnú podobu, darčekom môže byť pozvanie do divadla, na príjemné posedenie na obede, relaxačný víkendový pobyt ale aj zahraničná dovolenka.

Ano, na tych zazitkoch teraz mnohi zakladaju podnikanie. Prave som sa vratil z Prahy, studoval som ponuku firmy, co ponuka zoskoky padakom, golf na skusku, romanticke noci na zamku a pod. Napriklad let nadzvukovou stihackou stoji 420.000 CZK + letenka do Ruska.
kukučka
12.06.08,14:12
napríklad taký zorbing stojí len dve tisícky - v Prahe, na Morave je lacnejší :D
že neviete čo to je? Ja som sa to tiež dozvedela len dnes :---

zorbing (http://www.adrenalinove-darceky.sk/sk/darceky/vyhliadkove-lety/)
riga
13.06.08,10:30
A čo kabelka? Ak si trúfneš trafiť sa do vkusu....
Olivia6
13.06.08,14:28
Keď moja stará mama oslavovala 60tku, tiež sme rozmýšľali, čo jej kúpiť. Porcelánu mala až až (aj tak ho zakaždým len preskladovala v škatuliach, ak ho vyložila, mala o sobotné utieranie prachu postarané, použila ho max na chrumky alebo cukríky), takisto tvrdila, že nič nepotrebuje. A pretože už spolu trávime oveľa menej času než kedysi, rozhodla som sa jej venovať jeden celý deň. Ráno sme zašli do mesta na raňajky a kávičku, potom som jej v optike kúpila štýlový moderný rám na okuliare, zbehli sme do kaderníctva, kde sa jej postarali o novú farbu a trendový strih, nalíčili ju, postarali sa o nechty, po rokoch dostala nový rúž a odhodala sa aj na prvú špirálu na oči, dali sme si zdravý obed, poobede som ju poslala na thajskú masáž, obdarili sme sa zmrzlinou a večer krásna cupitala so starým otcom do divadla ;) Najprv som myslela, že mi to celé ohundre, no bola nadšená a ďakovala mi za deň, keď sa po rokoch venovala sama sebe. Možno je krása povrchná, no ju to veľmi potešilo. Mama (+ ocino, chichi) jej darovala polročný kurz aerobiku pre staršie dámy a brat jej predplatil časopis, z ktorého sa teší každý týždeň. A my sa tešíme, že sme prispeli k jej lepšiemu pocitu a zdraviu. To nejaký výstavný kus porcelánu určite nespraví. Toť môj názor.
wagner
13.06.08,15:44
Ja som mojej kamarátke kúpila veľmi zábavnú sviečku a vždy keď sa stretneme, informuje ma o reakciách jej najbližších. Všetci žasli nad ňou, samozrejme s patričnou dávkou smiechu. Takže na jej narodeniny určite nezabudne a tá sviečka jej ich bude pripomínať. :---
m.hladka
13.06.08,15:57
Ja som na 50-tku dostala ruzovy porcelan a kristal. Mam zalubu v takychto veciach, takze ma velmi potesili. Keby som bola dostala nejaky zajazd alebo parfemy, hoci aj drahe, to by mi radost nespravilo. Ale zalezi od toho, co oslavenkyna ma rada.
na margo:
To sú pekné a pre nás starších drahé darčeky, ale má to nevyhodu, že po čase to nie je kde dávať. Ja s manželom sme zdedili po rodičoch plno takýchto aj nami kedysi donesených darčekov. Nie som tým teraz nadšená, pretože vôbec, ale vôbec to nemám kde dať. Naše deti o tom nechcú ani počuť, pre nich to nie je moderné a ani zaujímavé. Tak to stojí v skriniach bez výstavy.
egreško
07.05.10,08:29
ahojte.
ja som to vyriešila veľmi jednoducho. už tu raz bolo napísané, že darček nemusí mať hmotnú podobu. moji rodičia oslavovali 50-ku spoločne, keďže sú rovnako starí. darovala som im týždenný pobyt v chorvátsku. keďže nikdy pri mori neboli, užili si to! do dnes spomínanú :)
BXLmiami
07.05.10,08:37
Ja som svojho času dala staršej sestre poukážku do salonu a predstavte si čo si na 60 ku vybrala.Tetovanie obočia,permanentný make up.Skoro som spadla na zadok.:D
Danielle369
07.05.10,08:45
Tvoja sestra je správna žena..tak:)
BXLmiami
07.05.10,17:27
Keď moja stará mama oslavovala 60tku, tiež sme rozmýšľali, čo jej kúpiť. Porcelánu mala až až (aj tak ho zakaždým len preskladovala v škatuliach, ak ho vyložila, mala o sobotné utieranie prachu postarané, použila ho max na chrumky alebo cukríky), takisto tvrdila, že nič nepotrebuje. A pretože už spolu trávime oveľa menej času než kedysi, rozhodla som sa jej venovať jeden celý deň. Ráno sme zašli do mesta na raňajky a kávičku, potom som jej v optike kúpila štýlový moderný rám na okuliare, zbehli sme do kaderníctva, kde sa jej postarali o novú farbu a trendový strih, nalíčili ju, postarali sa o nechty, po rokoch dostala nový rúž a odhodala sa aj na prvú špirálu na oči, dali sme si zdravý obed, poobede som ju poslala na thajskú masáž, obdarili sme sa zmrzlinou a večer krásna cupitala so starým otcom do divadla ;) Najprv som myslela, že mi to celé ohundre, no bola nadšená a ďakovala mi za deň, keď sa po rokoch venovala sama sebe. Možno je krása povrchná, no ju to veľmi potešilo.nujem Mama (+ ocino, chichi) jej darovala polročný kurz aerobiku pre staršie dámy a brat jej predplatil časopis, z ktorého sa teší každý týždeň. A my sa tešíme, že sme prispeli k jej lepšiemu pocitu a zdraviu. To nejaký výstavný kus porcelánu určite nespraví. Toť môj názor.
Užasné.Tak toto by som si želala na každé narodky.Ocenujem.
iriska
07.05.10,17:38
lavanda
07.05.10,19:53
Moji švagrovci oslavovali obaja 50ku pred mesiacom, ich deti im kúpili zájazd do Chorvátska a my sme im dali poukážky do relaxačného salónu, kde si môžu vybrať masáže,vírivku, sauny a podobne, oba darčeky ich veľmi potešili, lebo peniazmi veľmi neoplývajú, a tak do seba nikdy predtým na také oddychové aktivity neinvestovali.
Ale všetko záleží na tom, čo má človek rád. Môj muž si na 30ku vypýtal 5 balíkov ipy (stavali sme chatku na záhrade:)).
noemi-ke
07.05.10,19:56
Ja by som darovala ozdravny vikendovy pobyt, nech si oddychne.
iriska
08.05.10,10:49
levanda, ospravedlňujem sa za zakliknutie "nevhodné", ja už tu asi nič nejdem čítať, lebo mám myšku len na notebooku a tá niekedy berie klik aj keď to nie je klik :mee: :mee:
Marína
08.05.10,10:55
levanda, ospravedlňujem sa za zakliknutie "nevhodné", ja už tu asi nič nejdem čítať, lebo mám myšku len na notebooku a tá niekedy berie klik aj keď to nie je klik :mee: :mee:
Viem, že "škodu" vieš napraviť len v inej téme, tu som to skúsila za teba.:) Pomohlo?;)
buchač
08.05.10,11:01
Môj muž si na 30ku vypýtal 5 balíkov ipy (stavali sme chatku na záhrade:)).

...mne XX-ka priniesla nooťebuke ...;)

Manželke som chcel kúpiť letenku ....jednosmernú ...:rolleyes:...
Marína
08.05.10,11:20
...mne XX-ka priniesla nooťebuke ...;)

Manželke som chcel kúpiť letenku ....jednosmernú ...:rolleyes:...
Rozmyslel si si to, čo???????????????:D
Azda spiatočné boli pridrahé?:---
adi11
08.05.10,11:35
ja som za prakticke darceky, aj preto som dostala velky hrniec :D okrem inych darov :)
buchač
08.05.10,11:37
Rozmyslel si si to, čo???????????????:D
Azda spiatočné boli pridrahé?:---

Naopak ....tá jednosmerná je , kua , drahá ...:D...až priveľmi , neoplatí sa investovať ...:rolleyes::cool:

To už radšej s tou svojou doklepem do zdárneho konca...;)
58vlasta
10.05.10,17:33
Ja som si dala kúpiť nového robota Moulinex. Švagriná dostala dvojtýždňový pobyt v kúpeľoch...
Retuska
17.09.10,11:50
Moja mama bude mať v okt´bri 50 rokov a takisto hovori ze nemam nanu minat peniaze a ze vsetko má.ale rpedsa by som ju chcela niecim potesit.kedze nezarábam iba obcas brigádujem tie financne moznosti niesu veľmi veľké.Neviete poradit cim by om ju mohla potesit?vselijake serepeticky ako svietniky porcelan a take veci ma:(
hnedoočka
17.09.10,12:23
Moja mama bude mať v okt´bri 50 rokov a takisto hovori ze nemam nanu minat peniaze a ze vsetko má.ale rpedsa by som ju chcela niecim potesit.kedze nezarábam iba obcas brigádujem tie financne moznosti niesu veľmi veľké.Neviete poradit cim by om ju mohla potesit?vselijake serepeticky ako svietniky porcelan a take veci ma:(

Darčekový kupón ku kozmetičke /úkony v rámci možnosti/, voňavka, origoš rámček na foto z oslavy, peknú knihu s venovaním....teraz mi napadlo, čo by potešilo i mńa...neter dala urobiť kalendár s fotkami svojej dcéry...ak máš rodinné fotky na ktorej je mama,dalo by sa zrealizovať /neviem však , koľko to stálo.:)
mareko
17.09.10,17:11
Skús podľa svojich finančných možností lístok /permanentku/ do divadla, do sauny alebo na plaváreň, prípadne darčekovú poukážku do parfumérie, ak sa venuje rekreačne turistike tak napr. paličky na chôdzu či pekné tenisky alebo športový úbor, ktorý by si sama nekúpila. Zaplať jej masáže alebo kurz brušných tancov...hocičo, len nie žiadne svietniky, črepy a iné "skvosty", tak ako si napísala. Päťdesiat som už mala dávno, takže radím z vlastnej skúsenosti. Držím palce, aby si dobre vybrala.
KEJKA
17.09.10,17:14
Ja som svojho času dala staršej sestre poukážku do salonu a predstavte si čo si na 60 ku vybrala.Tetovanie obočia,permanentný make up.Skoro som spadla na zadok.:D
no tak to si ma sklamala - padnúť na zadok? Staršia dáma si dá urobiť permanentý make-up - to by mohlo byť samozrejmé. Ja si ho tiež nechávam robiť, síce 60ku nemám, ale nemienim prestať ani o pár rokov. Je to pohodlné - na denné maľovanie nemám nervy.
KEJKA
17.09.10,17:16
Moja mama bude mať v okt´bri 50 rokov a takisto hovori ze nemam nanu minat peniaze a ze vsetko má.ale rpedsa by som ju chcela niecim potesit.kedze nezarábam iba obcas brigádujem tie financne moznosti niesu veľmi veľké.Neviete poradit cim by om ju mohla potesit?vselijake serepeticky ako svietniky porcelan a take veci ma:(
stráv s ňou deň, urob program pre obe - už to tu vyššie niekto písal o starej mame.
ivantt
17.09.10,17:39
Ty najlepšie vieš čo jej dať ako darček. Nepotrebuješ žiadne rady. Len sa skús spýtať svojho srdca čo chce jej srdce. Žiadne salóny krásy či šaty, oblečenie a zlato.. niečo čo ti srdce káže a ju poteší. Môja priateľka by sa potešila keby som ju vzal potápať sa, alebo niekde na víkend do hôr na chatu a nemusi tam byť elektrika. Susedu by potešilo kilo zlata na krku. Každý človek je iný a preto nedaj na rady ľudí, daj na r ady srdca.
vierko
26.09.10,13:24
Ja sama som v tomto veku a mna by jednoznacne potesilo:
vonavka, vikendovy pobyt v kupeloch,poukazka na kozmetiku,masaze...,zalezi co by ju potesilo. Viera
ludmilla
26.09.10,13:42
Darček môžeš pre mamu urobiť aj sama, stačí kúpiť pekný notes, zápisník (bez linajok), v tvrdej väzbe, v peknom viazaní, skôr tenší, dnes sú dostať od výmyslu sveta - jednotlivé listy označ mesiacom v roku od januára po december - na tieto listy napíš jedno želanie na konkrétny mesiac, napr. Január: spoločná návšteva kina, február: obed pre mamu, marec: výlet do ..., vždy naplánuj veci, ktoré má mama rada a dokážeš ich spolu s ňou v priebehu roka v jednotlivých mesiacoch zrealizovať. Ostatné listy môžu byť popretkávané spomienkami, príhodami, ktoré sta spolu zažili a fotografiami z minulosti a prítomnosti. Najkrajším darom je spoločne prežitý čas :):):) k tomu kyticu kvetov.
fedroc
18.11.10,18:07
aneta2000
24.04.12,09:40
Darcek na 50 tku treba kupovat s predstihom. Ja som dostala krasnu kolekciu sperkov od Cesky granat Slovensko. Kupil mi ju manzel, je s perlami a z bieleho zlata - Moderná perlová kolekcia 263. Nosim ju velmi rada na navstevy a na svadby. Odporucam ako darcek pre kazdu zenu. Moj manzel nerad nakupuje, tak som bola prekvapena, ze cez net na to "mal nervy" :) Cakal na vyrobu sperkov 6 tyzdnov, ale stalo to za to. Som na neho hrda. S obchodom http://www.CeskyGranat.sk bol spokojny, aj s dorucenim sperkov a aj krasnu krabicku som dostala.
Stanislav 1975
24.04.12,09:44
Darcek na 50 tku treba kupovat s predstihom. Ja som dostala krasnu kolekciu sperkov od Cesky granat Slovensko. Kupil mi ju manzel, je s perlami a z bieleho zlata - Moderná perlová kolekcia 263. Nosim ju velmi rada na navstevy a na svadby. Odporucam ako darcek pre kazdu zenu. Moj manzel nerad nakupuje, tak som bola prekvapena, ze cez net na to "mal nervy" :) Cakal na vyrobu sperkov 6 tyzdnov, ale stalo to za to. Som na neho hrda. S obchodom http://www.CeskyGranat.sk bol spokojny, aj s dorucenim sperkov a aj krasnu krabicku som dostala.
Tak dúfam,že manžel dostal za taký pekný darček aj adekvátnu " kvalitnú odmenu"...:D
KEJKA
24.04.12,09:45
zlezaradil
mne by už stačila tá "50-ka"
aneta2000
24.04.12,10:02
Ze vahas... :) a dokonca viackrat.
Stanislav 1975
24.04.12,10:09
Ze vahas... :) a dokonca viackrat.
Tak potom vieš čo sa sluší a patrí a máš dobré vychovanie- za to máš užitočné odo mňa...:D
ludmilla
24.04.12,20:29
Pri darčeku je dobré vedieť, čo by obdarovaného potešilo a koľko chceš do darčeka investovať. My sme darovali manželom k 50 - ke (švagriná a švagor) oslavovali spolu - wellness pobyt - predĺžený víkend, vyberali sme na http://www.adrenalinove-darceky.sk.
V marci mala 50 - ku ďalšia švagriná a o tej viem, že má rada sklo porcelán a maličkosti tomu podobné, jej som vybrala porcelán - dve šálky s tanierikmi, nádobku na cukor a mlieko - z tejto série http://shop.clouclassic.de/epages/es119045.sf/de_DE/?ViewAction=View&ObjectID=16771715
ludmilla
24.04.12,20:46
... keď raz budem mať 50 -tku, od manžela by ma potešil pobyt v súostroví Cookove ostrovy, hlavne ostrov Aitutaki, môj manžel dostal tip už 15 rokov dopredu, aby mohol šetriť :D:D:D
Tento ostrov je mojou túžbou, ale mám rada skôr pocitové darčeky, spoločne strávený čas, spoločné raňajky, obed, večera, návšteva divadla - takéto malé pozvania milujem:D a zároveň ich aj rada darujem :)
Viem, že manžel by chcel precestovať Rusko, ísť na Kilimandžáro a ja sa týmto destináciam vyhýbam i keď viem, že tam chce ísť aj so mnou, preto som sa rozhodla k jeho 50 - ke obetovať a to Rusko s ním skúsim, keď okolnosti dovolia:), pretože viem, že týmto ho určite poteším.
Michal Choleva
25.04.12,04:19
Ja som napr. kupil mame (nie zene) na 50tku tento kavovar .. http://www.superdeal.sk/krups-ea-8010-pe.p119551.html
Julča
21.10.15,11:36
Ja som kúpila darček svokre k narodeninám a nechala jej po priamo doručiť, mal veľký úspech: http://skvelydar.sk/levandulovy-kosik-velky/p989168c35680