Vera
13.04.05,12:27
Ahojte,

potrebujem poradiť. Slov. firma A (plátca DPH) faktúrovala tiež slovenskej firme B(tiež plátca) za prenájom kontajnerov a zneškodnenie odpadu

Firma B by mala túto faktúru "refaktúrovať" do Rakúska. Neviem, či mám vystaviť faktúru s DPH, alebo bez DPH.

Neviete mi prosím niekto poradiť??

Ďakujem
AltaKE
14.04.05,06:32
Ahoj,
ja som mala podobný prípad s prepravou,keď mi špedička vyfakturovala prepravu do Čiech a ja som ju nasledne "refakturovala" českej firme. Ja som dostala faktúru s DPH ale Čechom som vystavovala bez DPH. Myslím (aspoň dúfam),že je to takto správne. V tom období som mala daňovú kontrolu na DPH a nepovedali na to nič. :-)
marta
14.04.05,06:59
Ahojte,

potrebujem poradiť. Slov. firma A (plátca DPH) faktúrovala tiež slovenskej firme B(tiež plátca) za prenájom kontajnerov a zneškodnenie odpadu

Firma B by mala túto faktúru "refaktúrovať" do Rakúska. Neviem, či mám vystaviť faktúru s DPH, alebo bez DPH.

Neviete mi prosím niekto poradiť??

Ďakujem
Prenájom kontajnerov patrí do zoznamu tzv. katalógových služieb podľa § 15 ods. 8 písm. f) zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov. Pri refakturáciu platí všeobecné pravidlo, že platiteľ sám sklužbu prijal a sám ju ďalej poskytol. Z toho vyplýva, že miesto dodania služby sa podľa § 15 ods. 7 zákona presúva do členského štátu odberateľa, v ktorom podniká, t.j. do Rakúska. Pretože miesto dodania nie je v tuzemsku, predmetný zdaniteľný obchod nie je predmetom dane podľa nášho právneho predpisu. Z uvedeného titulu platiteľ vyhotoví faktúru bez dane s odkazom na § 15 ods. 7.
mackova
19.04.05,21:48
Ahoj Marti, nevieš mi náhodou poradiť s týmto:

Ja podnikám na Slovensku, som platca DPH a poskytujem technické poradenstvo

firmám tu v SR,ale faktúrujem za moje poradenstvo do Čiech a mám snimi mandátnu zmluvu. Ako by som mal fakturovať?

Ďakujem.
Anna Priščáková
20.04.05,05:37
prepacte, vie mi niekto povedat?
Spravca konkurynej podstaty, refakturuje tel. poplatky, ako svoj naklad spojeny s konkurynym konanim. Je platca DPH, Fakturovat ma s DPH, alebo bez DPH. ide o perc. cast. tel;. poplatkov. dik
ala13
20.04.05,22:49
Prenájom kontajnerov patrí do zoznamu tzv. katalógových služieb podľa § 15 ods. 8 písm. f) zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov. Pri refakturáciu platí všeobecné pravidlo, že platiteľ sám sklužbu prijal a sám ju ďalej poskytol. Z toho vyplýva, že miesto dodania služby sa podľa § 15 ods. 7 zákona presúva do členského štátu odberateľa, v ktorom podniká, t.j. do Rakúska. Pretože miesto dodania nie je v tuzemsku, predmetný zdaniteľný obchod nie je predmetom dane podľa nášho právneho predpisu. Z uvedeného titulu platiteľ vyhotoví faktúru bez dane s odkazom na § 15 ods. 7.
Prosim, co patri do toho katalogoveho zoznamu? Kde sa da zohnat?
Jarka
21.04.05,13:33
Ahoj,
ja som mala podobný prípad s prepravou,keď mi špedička vyfakturovala prepravu do Čiech a ja som ju nasledne "refakturovala" českej firme. Ja som dostala faktúru s DPH ale Čechom som vystavovala bez DPH. Myslím (aspoň dúfam),že je to takto správne. V tom období som mala daňovú kontrolu na DPH a nepovedali na to nič. :-)

Ja by som sa chcela opýtat, sprostredkovali sme prepravu do Čiech fa bez DPH, ale mam problem neviem do ktoreho riadku priznania DPH by som to mala uviest, stale mi to vychadza, ze uvedenú službu prepravu neuvádzam v priznaní ? Je to naozaj tak?
Vevey
24.04.05,11:17
Aj mne to tak vychadza a tiez mi vychadza, ze ani suhrnny vykaz, kde su len tovary, tak ozaj sa mi to nezda, ze to vobec nikde nie je.