damda
12.06.08,11:00
Ahojte, asi na podobnú tému je už toho viac popísané ale ja prosím skúsených mzd.účtovníkov, aby mi poradili a potvrdili, či som správne postupovala pri vyplatení Náhrady za DPN - pri pracovnom úraze. Popis: vznik prac.úrazu 25.4.2008 o 7.50 hod rano (odpracoval 1hod 50 min). Osetrený na chirurgii (bol piatok), PN mu vystavila lekárka 28.4. v pondelok (lebo ju nestihol v piatok) ale spatne od dátumu 25.4.2008. Vsetky povinnosti ohlasenie atd. sme splnili. Moja otázka je, či som správne postupovala pri vyplatení Náhrady za DPN, hned od prveho dna, t.j.25.4. mal priznané len 25% do 27.4. a do 10.dňa už 55% náhradu DPN. Soc.poisťovni bola postúpená PN od 11.dňa a vyplatili mu nemocenské od 5.5. do konca PN 13.5. Ale úrazový príplatok mu na prvý deň neuznali, lebo vraj mal VZ za ten deň (odprac.1,50 hod) a preto mu ho neuznali. No my sme mu mzdu ani náhradu mzdy nedali. Jedine Náhradu DPN a to je rozdiel. Potvrďte mi prosím správnosť môjho postupu. Ďakujem vopred za ochotu a rady.
damda
12.06.08,17:26
Naozaj nikto nevie zareagovat?...prosim, potrebujem vediet co mam dalej robit, ci som mu mala zaplatit v ten den 1 hod a 50 min.