divamimi
13.04.05,12:29
Dobrý den, poradte mi prosim Vas niekto. Vo firme je môj šef konateľ a súčasne zamestnanec. Za 01-02/05 som do zdravotnej posielala výkaz ako za normalneho zamestnanca ako doteraz. Ako mam teraz postupovať? z čoho mam počitať ten preddavok 14%? Z DP, za aký rok?
anka1
13.04.05,10:36
Dobrý den, poradte mi prosim Vas niekto. Vo firme je môj šef konateľ a súčasne zamestnanec. Za 01-02/05 som do zdravotnej posielala výkaz ako za normalneho zamestnanca ako doteraz. Ako mam teraz postupovať? z čoho mam počitať ten preddavok 14%? Z DP, za aký rok?
Je tvoj šéf aj SZČO? Alebo iba konateľ a zamestnanec? Má príjem z funkcie konateľa? Pokiaľ by mal príjem iba ako zamestnanec, tak naďalej posielaš výkazy ako za normálneho zamestnanca.
divamimi
13.04.05,11:04
Tak je zamestnaný, má funkciu konateľ...
anka1
13.04.05,12:12
Tak je zamestnaný, má funkciu konateľ...
No...neviem či môže byť zamestnaný ako konateľ. Niekde som počula že pracovné zaradenie "konateľ" nemôže byť. My máme taktiež vo firme konateľa, ktorý je jediný spoločník a konateľ spoločnosti, ale pracovnú zmluvu má na Obchodného riaditeľa. Za výkon funkcie konateľa nepoberá žiaden príjem. V zdravotnej poisťovni je nahlásený ako SZČO-konateľ, ale preddavky neplatí lebo nemá príjem ako som už vyššie písala. Takže odvody zaňho posielam normálne ako doteraz (ako za zamestnanca).
divamimi
13.04.05,12:15
no ja si to ešte zistim... Dakujem velmi pekne