Daniel81
12.06.08,14:04
Dobry den,
rad by som vas poprosil o radu ake mam povinnosti voci statu ako FO po navrate na Slovensko zo zahranicia (studijno-pracovny pobyt v Australii)?
Na co vsetko by som nemal zabudnut, aby ma nepenalizovali napr. zo socialnej poistovni, zdravotnej poistovni, danoveho uradu, atd.
Vo svojej ZP som oznamil a pozastavil poistenie na rok, pretoze som zaplatil poistnie v Australskej poistovni medibank.
Ak podavam danove priznanie v Australii, je potrebne podat ho aj na Slovensku?
Pripadne ake potvrdenia, dokumenty by som si mal zabezpecit a priniest so sebov na Slovensko, aby som mohol v pripade poziadania predlozit tieto dokumenty na uradoch.
Dakujem za radu.
Daniel81
18.06.08,10:26
podobne, mozno k teme.
dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si odvody? Včera
02:58 PM vid.ludmila66
Marína
18.06.08,12:13
Dobry den,
rad by som vas poprosil o radu ake mam povinnosti voci statu ako FO po navrate na Slovensko zo zahranicia (studijno-pracovny pobyt v Australii)?
Na co vsetko by som nemal zabudnut, aby ma nepenalizovali napr. zo socialnej poistovni, zdravotnej poistovni, danoveho uradu, atd.
Vo svojej ZP som oznamil a pozastavil poistenie na rok, pretoze som zaplatil poistnie v Australskej poistovni medibank.
Oznámiť zmenu v ZP. Ak si študent, poistné za teba odvádza štát. Ak si dobrovoľme nezamestnaný, platíš mesačne odvody vo výške 751 Sk.
Ak podavam danove priznanie v Australii, je potrebne podat ho aj na Slovensku? Áno. Platí metóda zápočtu dane.
Pripadne ake potvrdenia, dokumenty by som si mal zabezpecit a priniest so sebov na Slovensko, aby som mohol v pripade poziadania predlozit tieto dokumenty na uradoch.
V ZP predložíš potvrdenie o ukončení zdr. poistenia v Austrálii.
Dakujem za radu.
Odpoveď v rámci citátu.

podobne, mozno k teme.
dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si odvody? Včera
02:58 PM vid.ludmila66
Táto téma je o ročnom zúčtovaní ZP.