Kjara L
12.06.08,15:22
Dobrý deň,

keby mi tak vedel niekto poradit, tak vopred dakujem.

mavam pošvove infekcie, uz je to 4. za rok, brala som raz Mycomax, potom 2x Polygynax, a teraz mam brat Diflucan, Antifingul a Gyno-Pevaryl vaginálne gulocky /aj ked v nich píšu, že sa nemaju používat s inou vnútornou liečbou rodidiel/. A keďze sa už rok snažím otehotniet, toto ma ubíja.

Poraďte mi prosím.

Ďakujem
BXLmiami
12.06.08,15:03
Myslel Tvoj gynekolog na to,že to môže byť aj alergia na...napr.parfémy/ vonavé vložky,mydlá/farbivá/ružový toaleták napr,atd ,atd.Ak nerobí stále kultivácie,môže to byť problémy alergický,treba testy na kožnej amb.
lorelei
12.06.08,18:24
V prvom rade posilni imunitu. Infekcie= slabsia imunita. Ked som bola v strese, tiez sa mi to prihodilo. Ale treba pri liecbe nosit bavlnene nohavicky, davaj pozor aj na pracie prasky a avivaze - moze to drazdit este viac. Este mozem odporucit na neparfumovanej vlozke -slipke pouzit bylinkovy odvar - mysi chvost, alebo kamilky - ukludnuju, ale iba studeny pouzi, chladi to. A potom po osuseni natriet cistym olivovym olejom - pomaha to. Aj ked neviem ani ja, v akom stadiu a z akej priciny konkretne to mas - daj to poriadne vysetrit. A hlavne sa psychicky pokus spomalit v zivote, ukludnit, a potesit sa niecim novym vseobecne, nemyslim iba materialnym, ale aj napr. nejaku novu zalubu, zmysel, dobra knizka....Drzim palce, nie je to nic prijemne, ale verim,ze sa das do poriadku a aj babo bude:)
tetrisss
12.06.08,18:41
Ak su to nejake plesne, uplne vyluc zo stravy cukor a je potrebne celkove preliecenie, ale najprv musis vediet akeho povodu su tie zapaly.
wewa
12.06.08,18:54
Dobrý večer Kjara L, odporúčam stránky:(samozrejme má byť w len odkaz na webovú adresu ešte nemôžem odoslať-aspoň 15 príspevkov) vvv. primar. sk tam nájdeš gynekológia od A-Z, alebo
vvv. lekar. sk , vvv. svetzdravia. sk. Mám tiež osobné skúsenosti podobného druhu, posledné 3 roky bez problémov. Odporúčam: konzumovať kyslé jedlá ako uhorky, jesť jogurt, cmúľať CANDILAC - dostať v lekárni bez predpisu, obsahuje živé acidofilné kultúry...želám veľa zdravia..
motylik7
13.06.08,04:56
Ked si spomeniem na takéto plesňové obdobie môjho života, vyvstanú mi pred očami tie nekonečné kolotoče s čípkami, masťami všetkého druhu, mala som problémy aj s vonkajšími rodidlami, ktoré ma tak strašne svrbeli, že som ich mala až do krvi doškriabané. Bola som mladá a spoliehala som sa iba na lekárov, lebo som o inom spôsobe liečby nevedela. Trápila som sa s farmakoliečbou, ktorá mi nepomohla. A pritom sú naozaj dôležité tie princípy, ktoré sú tu už spomenuté, hlavne s tou zásaditotvornou stravou, zvýšením imunity.
Výborný nápad s tou vložkou lorelei, dakujem ti, môžem to poradiť babenkám, ktoré si týmto problémom akurát prechádzajú. Ale lepia potom takéto vložky ešte?
lorelei
13.06.08,16:56
Výborný nápad s tou vložkou lorelei, dakujem ti, môžem to poradiť babenkám, ktoré si týmto problémom akurát prechádzajú. Ale lepia potom takéto vložky ešte?

Lepia, ale treba aj tak pouzit o nieco tesnejsie nohavicky. Ono to nie je na cely den, to sa ani neda. Ale aspon na doma na 2 hodinky. Alebo velku vlozku a trocha navlhcit povrch.
Kjara L
13.06.08,18:38
Velmi krasne dakujem.

uz som si nakupila saforelle pre intimnu hygienu a budem davat pozor na vsetko, o com pisete, a posilnim imunitu a uvidim, ako to pojde dalej. a co este budem musiet podniknut.

Este raz, dakujem, ake prijemne je sa s Vami poradit.
linko1
15.06.08,13:25
presne, treba zistiť, akého pôvodu je ten problém, ja som po pôrode chytila takú mykózu, že až ...:(
ale keď už bolo veľmi zle, tak je dobré si urobiť roztok voda a sóda bikarbóna a robiť sedacie kúpele...
len toto nelieči.... je to len na zmiernenie bolesti a svrbenia...
liečiť treba z vnútra
wewa
22.06.08,07:16
Kjara L ahoj, pozri si túto stránku:

vvv.novinky.cz/clanek/142760-
pozor-na-intimni-problemy-po-koupani-a-sexu.html

oprav v na WWW!)
angelika homolova
25.06.08,15:12
ahoj Kjara L.Ja som si to zažila od 15rok. svrbenie,pálenie, výtoky, a keď som sa vydala nechuť k pohlavnému životu.Liečená som bola všetkým možným aj môj manžel a to bez úspechu.Strava a rôzne čaje a sedacie kúpele to všetko som skúšala.Až keď raz v minulom roku som išla alergologičke a tá zistila podľa testov že mám reakciu pozitívnu na CANDIDU.mala som dostávať injekcie ale nakoľko sme sa nevedeli dopracovať k spoločnosti čo vyrába vakcínu z mojim gynekológom sme prišli na spôsob ako to vyriešiť. Mala som nasadenú intenzívnu liečbu MYCOSYSTOM 150mg a teraz užívam 2 dni pred menštruáciou 1tab MYCOSYSTU 150mg a som veľmi šťastná lebo môj život sa otočil o 360stup.aj po psychyckej stránke ja som bola už veľmi zúfalá a myslela som že sa z toho nikdy nedostanem veď to trvalo neuveriteľných 12 rokov.:o
Ninna
25.06.08,15:16
ahoj Kjara L.Ja som si to zažila od 15rok. svrbenie,pálenie, výtoky, a keď som sa vydala nechuť k pohlavnému životu.Liečená som bola všetkým možným aj môj manžel a to bez úspechu.Strava a rôzne čaje a sedacie kúpele to všetko som skúšala.Až keď raz v minulom roku som išla alergologičke a tá zistila podľa testov že mám reakciu pozitívnu na CANDIDU.mala som dostávať injekcie ale nakoľko sme sa nevedeli dopracovať k spoločnosti čo vyrába vakcínu z mojim gynekológom sme prišli na spôsob ako to vyriešiť. Mala som nasadenú intenzívnu liečbu MYCOSYSTOM 150mg a teraz užívam 2 dni pred menštruáciou 1tab MYCOSYSTU 150mg a som veľmi šťastná lebo môj život sa otočil o 360stup.aj po psychyckej stránke ja som bola už veľmi zúfalá a myslela som že sa z toho nikdy nedostanem veď to trvalo neuveriteľných 12 rokov.:o

Tak klobúk dole - vydržať tých 12 rokov:rolleyes:
alrisha
27.06.08,23:18
na portáli strava.sk si pohľadaj články o probiotikách: Navigácia: Svet potravín, Probiotické potraviny
máš problém s pliesňami (asi candida albigans) a na to naozaj su najlepšie probiotika (laktobacily napríklad) + veľké dávky B-vitamínu a dlhodobo a upraviť stravu, posilniť imunitu všetkými dostupnými spôsobmi; pliesne sú veľmi odolné a len chemické lieky na ne nestačia; a nestačí ani jogurt! v jednej probiotickej tobolke je viac priaznivých baktérii, ako vo vedre jogurtu; zatiaľ zdravotníctvo nepristúpilo na liečbu prednostne probiotikami, preto ich treba kupovať za plnú cenu a niesu najlacnejšie, ale už sa hovorí o tom, že toto storočie bude storočím probiotik tak, ako minule bolo storočím antibiotik
Karas Milan
28.06.08,02:04
som veľmi šťastná lebo môj život sa otočil o 360stup.aj po psychyckej stránke



Prepáčte , že sa vám sem miešam. mimotemy
Ahoj Angelika.
360 je tým istým smerom, Ja viem , že iba z tej radosti a že si chcela napísať 180 stupňov (ale to je zas naspäť a život sa (hovoria , že je vraj krásny) žije dopredu - ako jednosmerka) , alebo iné takzvané číslo radosti.

Ahoj
Ka Mil
evulik1
02.07.08,22:56
ono je to naozaj veĺmi nepríjemné.Mne kožná lekárka naordinovania sporanox a odporučila sedacie kúpele v octovom roztoku, nohavičky takisto prať spolu z lyžicou octu-Kvasinky sa živia cukrom a rýchlo sa rozmnožujú, čiže nejesť sladké.A neviem či by nebolo dobré vyšetriť a preliečiť aj partnera.