IvetaH
12.06.08,20:46
Dobrý večer, mám takúto otázku.
Nemám čas na nič iba na prácu a vzdelávanie a tak.
Potrebovala by som prezariadiť svoje bývanie. Ale nemám páru čo chcem, ale chcem zmenu. Bývam v paneláku, mám čierny nábytok. Mám z toho už depresiu.
Mám škaredé rastliny na oknách, sedačku už mám bledú, tú som si vydupala minulý rok. Akože nábytok sme naposledy menili pred 3 rokmi, ale nemala som čas, tak to vyzerá tak ako to vyzerá. Preto manžel nevidí dôvod na zmenu, ale ja mám pocit, že sa zadusím. Prosím, môžete mi poradiť nejakú šikovničku, ktorá sa interiéru venuje ako profík. Môže byť z celého Slovenska, len aby bola skutočne profesionál, rýchla, spoľahľavá a no dokonalá. Lebo nemám čas.
Ďakujem za tipy.
medvedik21
12.06.08,19:14
Dnes je rýchla doba, všade sa ponáhľame a pritom nič nestíhame. Trošku pribrzdi, možno aj tá rýchlosť Ťa ubíja. Uvar si kávičku alebo čajíček a nájdi si polhodinku na oddych pri vyberaní nového nábytku spolu so svojim manželom. Rada by som Ti dala nejaké tipy na zmenu ale myslím si, že v prvom rade si Ty musíš na to nájsť čas, lebo aj keby si si najala profíka interiérového dizajnéra, aj tak to budeš musieť režírovať Ty a aj to vyžaduje čas. Takže Ti len držkám palčeky aby sa Ti podarilo nájsť vhodné riešenie, lebo domov je miesto, kde sa máme cítiť príjemne. :rolleyes:
durisovad
12.06.08,19:25
Poznam jednu rodinu, ktora si dala byt zariadit odbornikom a teraz najradsej sedavaju vo svojej starej kuchyni.
Zitulda
12.06.08,20:02
Dobrý večer, mám takúto otázku.
Nemám čas na nič iba na prácu a vzdelávanie a tak.
Potrebovala by som prezariadiť svoje bývanie. Ale nemám páru čo chcem, ale chcem zmenu. Bývam v paneláku, mám čierny nábytok. Mám z toho už depresiu.
Mám škaredé rastliny na oknách, sedačku už mám bledú, tú som si vydupala minulý rok. Akože nábytok sme naposledy menili pred 3 rokmi, ale nemala som čas, tak to vyzerá tak ako to vyzerá. Preto manžel nevidí dôvod na zmenu, ale ja mám pocit, že sa zadusím. Prosím, môžete mi poradiť nejakú šikovničku, ktorá sa interiéru venuje ako profík. Môže byť z celého Slovenska, len aby bola skutočne profesionál, rýchla, spoľahľavá a no dokonalá. Lebo nemám čas.
Ďakujem za tipy.

Tak toto je príma- povedz prosím ako si to myslela?! Ako srandu?:rolleyes: Keď máš prácu a vzdelávaš sa čo je to ďaľšie a tak?;) Ja si myslím, že je to dobré. Prezariaď si bývanie, ak nemáš páru čo chceš len zmenu?! - vymeň manžela, kúp si dom, ak naň nemáš tak domček, vymeň, alebo podľa financií omaluj čierny nábytok za svetlý aaa depku? tak tú zaves na klinec. My baby sme už také, chceme meniť, času niet a chlapi nám to uznať nechcú a na 100% že neuznajú.:)
Nedus v sebe zlosť, vykrič sa, buchni päsťou - aj tak ti to figu pomôže. :D:D
Vieš, moja kamarátka by ti na to povedala " vys.. sa na to, a kúp si klobúk":D:D Ak si nevieš nájsť čas na nič, nájdi si aspoň pre seba - to preto ten-klobúk. Ináč ak keby bola, čiže s našla taká šikovníčka ako píšeš a TY TY TY si nenájdeš ani pre ňu čas, tak ti ostáva iba :mee: :mee: :mee: a starý,nábytok,škaredé kvety, nechápavý manžel ecetera,ecetera:eek::eek::eek:
kukučka
12.06.08,20:43
:) kúp hnojivo a polej kvetinky
arizona
12.06.08,21:28
Hovorí sa, že potreba zmien v byte, premena nábytku a pod. je znamením nepokoja v osobnom živote.;):)

Možno Ti podvedomie naozaj našepkáva niečo iné...a to napr.
-možno trochu spomaliť tempo( každý je nahraditeľný)
-možno viac sa venovať svojim nabližším( to je najcennejšie čo máš)
-možno si viac užiť každý deń(nikdy nevieme kedy je posledný)
- možno....
-možno stačí nájsť si na začiatok trochu času na tie škaredé kvetinky
- možno stačí iba premaľovať byt trochu veselšími fabami
- možno stačí nájsť si viac času,napr. cez víkend na výlet s rodinou...a potom sa ti ten byt bude zdať iný...
- možno, pri troche vôle to zvládneš sama , bez cudzej šikovníčky...uvidíš,
Ty predsa najlepšie vieš, čo sa ti páči,kde sa cítiš príjemne

Spomaľ , dievča, kde sa tak ženieš?
Kedy sa chceš zastaviť? Vari nechceš aby Ťa zastavila dáka choroba, alebo "nejaká" náhrada, pre Tvojho muža ,ktorá bude mať čas na to , aby si s ním večer v kľude pokecala?(to som nemyslela v zlom):)
ondrejvla
12.06.08,21:34
Nemám čas... - tak tento názov vo mne evokuje matku, ktorá sa nezastaví pri svojom synovi, lebo nemá čas, neprečíta mu jedinú rozprávku, lebo nemá čas, rodina sa rozsypáva, ale mama stále nemá čas, syn vyrástol z plienok i z ufúľaných prstov od atramentu, ale mamina stále nemá čas, aby si všimla, že už doma nie je doma...
Zastav sa a poobzeraj sa sa, či ti niečo dôležité neušlo z dohľadu tvojho nekonečna, v ktorom je všetko iné, len nie vlastná rodina, vlastný byt, kvety... a mimochodom, načo ich vlastne pestuješ, lebo ich má suseda? Ako ti bude "chutiť" rodina, keď zabudneš, akú má vôňu? Tiež som sa ponáhľala niekam, ale zastavil ma čas so zdvihnutým varovným prstom, no bola to skôr päsť, ktorá mi ukázala súkolie života. A život ti ubehne ako búrka v lete, ale niketorá zanecháva za sebou aj spúšť, nezabudni. A ak dovolíš, dám ti radu, nájdi si čas aby si skontrolovala svoj stav, stav zdravia, stav zdravej mysle, neboj sa, bez denného štúdia ti ešte neodumrú mozgové bunky, ktoré presvedčivo kŕmiš namiesto svojej duše. Zastav sa,
a skús, či ti ešte vôbec vonia rodina...
Myslím, že kompletne prerobený byt, včítane farby obrusa na stole ti tiež neskôr privedú depku.
jozka56
12.06.08,22:10
IvetaH, nešpekuluj a staraj so o svoj byt, ako normálna žena/gazdiná/. Pamätaj "môj dom, môj hrad" j:---
mamminta
13.06.08,07:56
pokial mas cas este aj na vzdelavanie, je to fajn...
vela ludi stiha akurat tak pracu a ledva aj domacnost ;)
ZlaticaB
13.06.08,08:20
Mením nábytok a nemám čas...? Ja zas nemením nábytok každé 3 roky ale myslím si, že ak by som ho raz išla meniť určite by som si čas našla...
Barbara
13.06.08,08:32
ja by som ti radila, aby si ten čierny nábytok čím skôr vymenila, ani sa ti nečudujem, že máš depku, to z tej čiernej farby, veď tá farba sama o sebe je deptavá., nie ešte k tomu každý deň nato kukať. to musíš mať pastelové a svetlé farby, čo vyžaruje dobrú náladu a kľud.
ale v prvom rade prestaň toľko účtovať, tvoje príspevky sú v jednom kuse okolo účtovania, potom bodaj by si nemala depku. prosím ťa odreaguj sa trošku od tej roboty ;):) , kukni na tej Porade aj do druhých tém, napr. CCCC- nekonečný príbeh, krásne fotografie, ...atď. a ešte všeličo iné tu nájdeš na oddych, ;):--- švihaj von na vzduch, do prírody, lebo pri tom počítači, mám pocit z tých tvojich pracovných príspevkov, že sa udusíš.
robota ťa počká;)
Meggi 1
13.06.08,08:38
No to ja si veru pri všetkých povinnostiach čas na seba, domácnosť a rodinu vždy nájdem. Veď sme tu na zemi tak krátko, život preletí, ani sa nenazdáme ako a čo nám zostane? Nájdi si čas na "bežné" veci, raduj sa z detí, rodiny, skrášľuj si domov, aby si sa v ňom cítila aj Ty aj rodina príjemne. Skús ten pocit, keď niečo vynovíš v bývaní, pohľad na kvety, ktoré si vypestuješ a budeš pozerať každý deň, ako sa im darí a radovať sa zo všetkého.
Je chvályhodné, keď človek popri práci ešte aj študuje, ale nezabudni ani na "všedné" veci.
ludmila12
13.06.08,09:14
Tiež nemám čas na veci ktoré sa dajú odložiť ale každý deň mám čas povedať deťom a partnerovi ako ich mám rada, niekedy možno len náznakom ,pohľadom, zastaviť sa pri nich a porozprávať o dôležitých či bežných veciach. Nič na svete nie je tak dôležité ako rodina a to že sa vedia spolu zastaviť,porozprávať,zasmiať,poplakať proste úplne obyčajne žiť a prežívať spolu radosti aj starosti. To, že by som mala vymeniť sedačku ma vôbec netrápi, že nie vždy je všetko upratané tak ako by malo byť, no a čo, veď kde sa žije nemôže byť úplný poriadok inak by ten byt nedýchal životom. V minulosti som si myslela,že by som nezniesla v byte psa. Teraz je súčasťou rodiny,rovnocenný člen ktorý vždy viac dáva nám ako vyžaduje a ako sme schopný mu dať my. K šťastnému životu potrebujeme veľmi málo a niekedy než to pochopíme stratíme všetko. Ešte odporúčam každému nezabúdajte na jeden dar ktorý sme dostali všetci pri narodení. Je to dar úsmevu, niekedy sa mi stretne pohľad s úplne cudzím človekom a keď sa naň usmejem jeho výraz sa zmení a málokto odolá a nevráti úsmev. :) A vtedy je všetko krajšie aj ten najošarpanejší nábytok.
Bastian
13.06.08,09:56
Dobrý večer, mám takúto otázku.
Nemám čas na nič iba na prácu a vzdelávanie a tak.
Potrebovala by som prezariadiť svoje bývanie. Ale nemám páru čo chcem, ale chcem zmenu. Bývam v paneláku, mám čierny nábytok. Mám z toho už depresiu.
Mám škaredé rastliny na oknách, sedačku už mám bledú, tú som si vydupala minulý rok. Akože nábytok sme naposledy menili pred 3 rokmi, ale nemala som čas, tak to vyzerá tak ako to vyzerá. Preto manžel nevidí dôvod na zmenu, ale ja mám pocit, že sa zadusím. Prosím, môžete mi poradiť nejakú šikovničku, ktorá sa interiéru venuje ako profík. Môže byť z celého Slovenska, len aby bola skutočne profesionál, rýchla, spoľahľavá a no dokonalá. Lebo nemám čas.
Ďakujem za tipy.

Načo chceš meniť zariadenie bytu, keď nemáš čas ani na to aby si si ujasnila čo by sa ti tam hodilo? Ľudia väčšinou keď chcú niečo zmeniť, vlastne chcú iba nahradiť „staré“ niečím novým... ty chceš iba zmenu... Nestačilo by iba zmeniť rozloženie?
Len aby si nedopadla tak, že budeš mať všetko nové a napriek tomu budeš nespokojná. Nie je to náhodou tak, že sa ti žiada inej zmeny... a ty sa chceš oklamať že potrebuješ zmeniť zariadenie? Poznám také baby, ktoré „riešia“ všetky problémy častými a pravdaže zbytočnými nákupmi.

Nikdy by som neprenechal zariaďovanie bytu na nikoho... mohol by to byť hocijaký odborník. A ja by som sa nikdy neozval niekomu, kto by mal v požiadavkach uvedené že hľadá niekoho dokonalého... taký neexistuje. Sú len takí čo si to o sebe myslia, ale takí vedia toho ešte menej ako ostatní... :)
Bastian
13.06.08,10:01
Poznam jednu rodinu, ktora si dala byt zariadit odbornikom a teraz najradsej sedavaju vo svojej starej kuchyni.
Majú čo chceli :D
m.hladka
13.06.08,10:18
To mi pripomína deti v puberte, ktoré keď nechcú niečo urobiť, o čo ich požiadame, tak nám povedia nemáme čas.
Na druhej strane, keď to povie dospelý človek, tak ten má času až až, len si ho nevie, alebo lepšie povedané nechce zadeliť tak, aby ten čas mal.
Nie nadarmo sa hovorí: Pomaly ďalej zájdeš.
A to je svätá pravda. Vyskúšaj!
hanelie
13.06.08,12:18
mimotemy zaujímavé - ako dokáže názov témy ovplyvniť celú diskusiu hoci otázka znie: či niekto nevie o dobrej bytovej architektke
Monika Kováčová
13.06.08,12:30
:D:D:D

absolútny súhlas s henelie :D

Ozaj, už som vám hovorila, že do kúpeľne sa dostanem ráno najskôr tak medzi 10:30 a 11:00 (a to som od 6:00 na nohách:)). Dovtedy behám so zalepenými očami a totálne strapatá... :)
Kazu
13.06.08,12:39
:D:D:D

absolútny súhlas s henelie :D

Ozaj, už som vám hovorila, že do kúpeľne sa dostanem ráno najskôr tak medzi 10:30 a 11:00 (a to som od 6:00 na nohách:)). Dovtedy behám so zalepenými očami a totálne strapatá... :)

To nevadí. Aj tak si kočka :---
Bastian
13.06.08,12:53
Dobrý večer, mám takúto otázku.
Nemám čas na nič iba na prácu a vzdelávanie a tak.
Potrebovala by som prezariadiť svoje bývanie. Ale nemám páru čo chcem, ale chcem zmenu. Bývam v paneláku, mám čierny nábytok. Mám z toho už depresiu.
Mám škaredé rastliny na oknách, sedačku už mám bledú, tú som si vydupala minulý rok. Akože nábytok sme naposledy menili pred 3 rokmi, ale nemala som čas, tak to vyzerá tak ako to vyzerá. Preto manžel nevidí dôvod na zmenu, ale ja mám pocit, že sa zadusím. Prosím, môžete mi poradiť nejakú šikovničku, ktorá sa interiéru venuje ako profík. Môže byť z celého Slovenska, len aby bola skutočne profesionál, rýchla, spoľahľavá a no dokonalá. Lebo nemám čas.
Ďakujem za tipy.

mimotemy zaujímavé - ako dokáže názov témy ovplyvniť celú diskusiu hoci otázka znie: či niekto nevie o dobrej bytovej architektke
Určite - názov témy aj spôsob ako je to písané... prezrádza, že je tam aj iný problém... nielen s prezariadením.

A pozor - ona nehľadá dobrého ale dokonalého odborníka:D
betka631
13.06.08,14:13
Aj ja som tak žila.Všetko som chcela stihnúť a všetko robiť na 100%.Vždy som sa niekam ponáhľala a na nič som nemala čas.Nevedela som oddychovať ani len cez víkend.Až kým som nedostala riadnu facku od života a v sekunde sa mi neprevrátil celý môj svet naruby.A zrazu si uvedomíš, že sú aj iné hodnoty.Dnes mi je len ľúto, že sa to nestalo skôr, pretože mám už dospelé deti a ani neviem ako ten čas prešiel. Určite by som ho viac venovala rodine.
Takže byť ,,dokonalá" v práci alebo mať dokonalý byt, ktorý by mi každý závidel, pretože mi ho zariadil dokonalý architekt....ale ja by som sa v ňom cítila cudzo...ver, to nie je to pravé.
pista1
13.06.08,15:13
Vies,co vlastne chces?Ja mam 20-rocny nabytok a vobec mi to nevadi,doma sa citim vzdy vyborne.Radim Ti vypadni na par dni do prirody,na chatu a vsetko z teba spadne,nacerpas energie .Peniaze nie su vsetko.
Kováčka
13.06.08,15:49
Súhlasím totálne so všetkým, čo moji predrečníci napísali, ale sa mi zdá, že IvetaH hľadá bytovú architektku a nie rady do života... Jednu fakt dobrú poznám... Odkiaľ si, IvetaH?
Bastian
13.06.08,16:08
Súhlasím totálne so všetkým, čo moji predrečníci napísali, ale sa mi zdá, že IvetaH hľadá bytovú architektku a nie rady do života... Jednu fakt dobrú poznám... Odkiaľ si, IvetaH?
Lenže porada má nielen mozog ale aj srdce :)

Je rýchla, spoľahlivá a dokonalá? Ak nie tak má smolu...:D
IvetaH
13.06.08,16:11
Dobrý večer, až teraz "mám čas" kuknúť na poradu, ale ani to nie je pravda. Šla som pozrieť, či som správne zaúčtovala auto na úver.
Sakriš, ale ste mi dali. Viete, nemám problém manželský alebo iný, pred 4 rokmi sa zdalo, že budem bez zamestnania, tak som si našla aj niečo iné, popri zamestnaní, aby som mala kde ísť, keď to príde.
V zamestnaní som nakoniec postúpila, pribudli mi povinnosti a aj zodpovednosť, tu sa naozaj snažím, svoju prácu milujem. Popri zamestnaní som v rozbehnutom vlaku a je mi nepríjemné z neho vyskočiť. Chcem to dokončiť. A okrem toho som neterke sľúbila, že jej pomôžem s účtom. Má 6 firiem, ale je na materskej. Tak ten môj beh sa skončí, keď sa neter vráti z materskej a keď dorobím, čo mám rozrobené.
A k tej "šikovničke" - možno som naivná, predstavovala som si to tak, že niekomu ukážem byt a poviem mu, nech s tým urobí niečo, aby sa mi to páčilo. A ona to urobí, pošle faktúru a je to.
Lenže asi ste mi otvorili oči. Hlavne s tým časom. Len si neviem predstaviť, čo skončím.
Srdečne vám všetkým ďakujem, všetkým do jedného. A možno táto téma pomôže tiež niekomu takému bezčasovému, ako som ja.
Ešte raz díky.
kukučka
14.06.08,16:02
Myslela som, že nás pošleš do kelu aj s našimi radami do života a ty takto, koťuha! :D Klobúk dolu, Ivetka. :)
Monika Kováčová
14.06.08,16:32
vždy som vravela, že každý mrník - dobrý mrník... aspoň na niečo.
kitky
14.06.08,17:33
Dobrý večer, až teraz "mám čas" kuknúť na poradu, ale ani to nie je pravda. Šla som pozrieť, či som správne zaúčtovala auto na úver.
Sakriš, ale ste mi dali. Viete, nemám problém manželský alebo iný, pred 4 rokmi sa zdalo, že budem bez zamestnania, tak som si našla aj niečo iné, popri zamestnaní, aby som mala kde ísť, keď to príde.
V zamestnaní som nakoniec postúpila, pribudli mi povinnosti a aj zodpovednosť, tu sa naozaj snažím, svoju prácu milujem. Popri zamestnaní som v rozbehnutom vlaku a je mi nepríjemné z neho vyskočiť. Chcem to dokončiť. A okrem toho som neterke sľúbila, že jej pomôžem s účtom. Má 6 firiem, ale je na materskej. Tak ten môj beh sa skončí, keď sa neter vráti z materskej a keď dorobím, čo mám rozrobené.
A k tej "šikovničke" - možno som naivná, predstavovala som si to tak, že niekomu ukážem byt a poviem mu, nech s tým urobí niečo, aby sa mi to páčilo. A ona to urobí, pošle faktúru a je to.
Lenže asi ste mi otvorili oči. Hlavne s tým časom. Len si neviem predstaviť, čo skončím.
Srdečne vám všetkým ďakujem, všetkým do jedného. A možno táto téma pomôže tiež niekomu takému bezčasovému, ako som ja.
Ešte raz díky.


Tvoja predstava vobec nie je naivna.Taki ludia sa daju najst a spolocne mozete vasmu bytu dat novy osobity styl.Len u nas to nie je zauzivane, tak sa ludia na to pozeraju s nedoverou.
Niekedy to ani nie je o nedostatku casu, jednoducho nech robis co robis, nevies si s tym dat rady.Nie vsetci sme na vsetko.
Nevzdavaj sa tej myslienky, budes urcite spokojna a budes sa dobre citit aj v byte, ktory ti pomoze zariadit niekto iny.
Ja som tiez ten pripad, co potrebuje mat na vsetkom vlastny rukopis.
Mam rada krasne veci, rada vytvaram prijemne prostredie.
Ale urcite by som v pokoji siahla po niekom, kto to vie, keby som si nevedala
pomoct.
Domov by si sa mala vracat s radostou a citit sa tam prijemne.A v tom momente je uplne jedno, ci ti to vytvori niekto iny.
Ty tam vnasas svoju osobnost, svoje emocie a tym naplnas priestor kde je kazdemu dobre.:)
tetrisss
14.06.08,18:35
Klobuk dolu, Ivetka, ze si ich vsetkych neposlala do kelu, musis mat dobru povahu. Tak ma len na margo toho napadol jeden priklad z mojej rodiny a prestavba domu: moja velmi blizka rodina vlasni rodinny dom a este styri deti, tri uz vydate a s detmi a este kopu surodencov a krstnych a susedov, no a do nedavna mali malu obyvacku s obrovskou sedackou a vedla malu kuchynku, no a ked sme ich prisli pozriet a okrem nas este ten zvysok rodiny, tak sadnut nebolo kde a vyzeralo to tam ako na arabskom trhu. Tak sa konecne pan domu nastval, prerobil pol domu, ziskal obrovsku obyvacku a spojenu kuchynu, vsetko moderne, ton v tone , pekne zariadene, ale pozor: teraz, ked tam prideme, tak to vyzera ako indianske zhromazdenie, lebo v tej obrovskej obyvacke sa krci mala, chutnucka, ton v tone sedacka a my vsetci nesikovni ziskat miesto, sedime na zemi.
Stanislava123
16.06.08,12:59
Určite - názov témy aj spôsob ako je to písané... prezrádza, že je tam aj iný problém... nielen s prezariadením.

A pozor - ona nehľadá dobrého ale dokonalého odborníka:D

Bastian, zabudli sme, ze ti si na Porade najmudrejsi....
Meggi 1
16.06.08,19:37
Bastian, zabudli sme, ze ti si na Porade najmudrejsi....
Stanislava123: 10. a 16. bod Etikety...prečítaj si ich...
Kováčka
16.06.08,20:41
Je rýchla, spoľahlivá a dokonalá? Ak nie tak má smolu...:D[/quote]


JE rýchla, spoľahlivá a dokonalá ... Okrem toho aj originálna a ešte aj príjemná