ivička
13.06.08,05:46
Ja viem, že sa už na Porade o chybných úhradách hovorilo, ale môj problém nepasuje ani jednu:

-mám dve firmy FO a sro
- FO je pre sro dodávateľ
-stalo sa, že sro uhradila zo svojho účtu výplaty zamestnancom FO - výplaty boli vypočítané a účtované v FO, len úhrada bola z sro ako to správne zaúčtovať?

V sro by mohla byť úhrada prehodená na 321/221, keďže má prijatú fa z FO a mohla by ju uhradiť.

Ale ako zaúčtovať vo FO prijatú platbu, keď je to vlastne 221/311, ale zároveň boli vyplatené aj výplaty?

Pomôžte mi prosím s predkontáciou. Ďakujem !!!!!!!!!!!!!
striebro1
13.06.08,03:55
ja by som to skusila vysporiadat cez pokladnu....teda z uctu odislo, to zauctuj ako 261/221 a zaroven prijmi do pokladne a potom si to vysporiadaj vzajomne...ved cez pokladnu sa to takto da, ked je to vlastne tvoje, aj sro aj fo,nie???
Zoltán Kovács
13.06.08,04:29
Ja viem, že sa už na Porade o chybných úhradách hovorilo, ale môj problém nepasuje ani jednu:

-mám dve firmy FO a sro
- FO je pre sro dodávateľ
-stalo sa, že sro uhradila zo svojho účtu výplaty zamestnancom FO - výplaty boli vypočítané a účtované v FO, len úhrada bola z sro ako to správne zaúčtovať?

V sro by mohla byť úhrada prehodená na 321/221, keďže má prijatú fa z FO a mohla by ju uhradiť.

Ale ako zaúčtovať vo FO prijatú platbu, keď je to vlastne 221/311, ale zároveň boli vyplatené aj výplaty?

Pomôžte mi prosím s predkontáciou. Ďakujem !!!!!!!!!!!!!


V s.r.o.:

mylná platba miezd: 378/221
vrátenie od jednotnivých zamestnancov FO: 211,221/378 (nakoľko u szčo nedošlo k prijatiu žiadnej platbe, preto to treba vysporiadať s zamestnancami FO, a nie so samotnou FO).

U FO:

výplata miezd - VOZD členenie mzdy
koňo
13.06.08,04:53
Ja by som už výplaty zamestnancom nemenil a účtoval by som vyplatené výplaty z tvojej banky ako pohľadávku voči SZČO na účtoch 378/221 (nie 331/221, lebo ty na 331 nemáš predpis).
Ak potom pohľadávkuu na 378 započítaš s nejakým svojím záväzkom voči sro na 321, to už je o inom, s tým by nemali byť problémy.
Zoltán Kovács
13.06.08,04:59
"Vtip" je v tom, že zamestnanci dostali výplaty aj od FO aj od s.r.o. Aspoň som to tak pochopil zo zadania.
ivička
16.06.08,03:27
Joj nie asi som to zle vysvetlila, výplaty dostali zamestnanci len od sro - išlo len o vyplatenie - počítali a účtovali sa len vo FO.

V sro by som to urobila teda 378/221 vyplatenie miezd
a 321/378 zápočet faktúry, ale ako to urobiť vo FO.


Zamestnanci výplaty dostali aj faktúra vydaná sa môže započítať, ale ako?
Olgica
16.06.08,04:22
Tak ako píše Smith v prísp.č.3