Remusus
13.06.08,08:14
Ahojte,

chcem si len utvrdiť niečo s Vami kolegovia.
Čo v prípade, ak materská spoločnosť (ktorá je v zahraničí, ale v EU) dá poistiť svoje dcéry a poisťovni zaplatí ona (celé poistné). No a potom vystaví faktúru na slovenskú dcéru (prislúchajúcu časť), kde znenie má, že poistné za obdobie bla bla a DPH má 0 %.

Ide o to, či to mám brať ako dodanie služby v rámci EU (daň vstup aj výstup), alebo oslobodenie podľa par. 37 a teda nič s tým.

Aký je Váš názor?
Ďakujem za pomoc.
Remusus
13.06.08,06:43
To naozaj nik nevie?
Remusus
13.06.08,09:26
pomoooccc
Vladimír Ozimý
13.06.08,09:29
ja by som to bral ako oslobodenie podľa § 37 v prípade ak je to tuzemské plnenie ak nie potom to nie je predmetom dane v SR...
Remusus
13.06.08,09:33
ide o poistenie.... poistený je majetok na Slovensku, ale fakturované od zahraničnej spoločnosti.
V každom prípade to teda nezahrniem do DPH priznania teda, však?
Vladimír Ozimý
13.06.08,09:35
ide o poistenie.... poistený je majetok na Slovensku, ale fakturované od zahraničnej spoločnosti.
V každom prípade to teda nezahrniem do DPH priznania teda, však?

takže materská spoločnosť zo zahraničia fakturuje sem na dcerske spoločnosti...nevidím dôvod prečo to zahrnúť do daňového priznania- Táto služba nebude spadať pod samozdanenie.
Remusus
13.06.08,09:44
Výborne.
Vdaka, myslela som si, len som sa potrebovala uistit.

Este raz dakujem.
betka
13.06.08,10:18
Dodanie služby bolo poskytnuté dcére, nie matke. FA by mala byť priamo na dcéru alebo:

PAr.9: Ak ZO obstará ako komisionár službu vo svojom mene na účet zákazníka, posudzuje sa to, ako keby službu sama prijala a sama poskytla..... Komisionar sa považuje za príjemcu služby aj za poskytovateľa služby a súčasťou takejto služby je i jeho odmena za obstaranie služby.

Ak komisionár obstará službu oslobodenú od dane, považuje ju spolu so svojím výkonom, obstaraním, za jednu službu oslobodenú od dane.

§ 37
Poisťovacie služby

(1) Oslobodená od dane je poisťovacia a zaisťovacia činnosť vrátane sprostredkovania poistenia a sprostredkovania zaistenia.

(2) Oslobodená od dane je poisťovacia činnosť Sociálnej poisťovne17) a poisťovacia činnosť zdravotných poisťovní.18)

Poisťovaciu činnosť vykonávajú poisťovne na základe povolenia úradu. Poisťovací makléri a agenti vykonávajú sprostredkovanie poistenia na základe živnostenského oprávnenia. Ak máte oprávnení sprostredkovanie poistenia, potom by to problém nemal byť.
Toto sú moje názory
Remusus
13.06.08,10:24
Betka dakujem, takze záver je ten istý. Par 37 - a ziadne DPH (ziadne samozdanenie).
Vladimír Ozimý
13.06.08,10:29
ja si osobne myslím že je to zbytočné rozvádzať lebo ak poistila matka dcéru potom podľa mňa ide o prechodné položky a tie nie sú nikdy predmetom dane...a vôbec ide o poistenie :)...takto už nemotajme...
Remusus
13.06.08,11:03
:-)))))
vdakaaaa