FIFA
13.06.08,09:51
Dobrý deň prajem,

Chcem sa spýtať ako sa v POHODE dá cez valutovú pokladňu uhradiť faktúra? Ja mám založenú valutovú pokladňu a keď faktúru likvidujem vypýta si to odo mňa kurz,ktorý samozrejme zadám z NBS. Len keď už idem uložiť pokladničný doklad tak mi zmizne kurz a zaúčtuje mi to v tej cudzej mene...prosím kde robím chybu,alebo kde si mám čo nastaviť?
Pidgey
13.06.08,10:10
no, skusil som si to u seba nasledovne.Vytvoril som si valutovu pokladnu (nastavil som si pokladnu na EURo), vystavil som fakturu na euro a na nej som zadal kurz NBS.Isiel som do Pokladne a vytvoril som novy doklad, na nom som nastavil ze je to doklad pre valutovu pokladnu (zmenil som z hlavnej pokladne na valutovu), co mi automaticky zmenilo typ dokladu na cudziu menu.V zalozke likvidacia som zvolil pridat likvidaciu vyberom, vybral som danu FA v cudzej mene, nastavil som kurz pri uhrade a vlozil do PD.Vsetko ulozilo korektne.Skuste si prip skontrolovat v agende Uctovnictvo/Pokladna, ci ste naozaj nastavena na vasej valutovejk pokladni (v lavo hore druhe okienko).Malo by to normalne fungovat.
FIFA
15.06.08,06:01
Celý postup robím tak isto ako vy aj na valutovej pokladni som nastavená...mne to tiež vloží po likvidácia kurz ktorý som nastavila, uložím to a ked to idem zaúčtovať,tak už sa mi to premení aj v doklade aj pri zaúčtovaní na cudziu menu. A v tej chvíli mi nesedia odberateľské faktúry z účtom 311...Nedá sa to ešte niekde inde nastaviť? Hladala som už všade,nič som nenašla a skúšala som všetky spôsobi aby mi kurz ostál a prepočítal správne...ale nedarí sa...určite tam je ešte niečo,čo treba urobiť..
bea
16.06.08,07:35
Nemení sa Ti tam niekde dátum vystavenia dokladu? Skúšala som všelijako, aby sa mi stratil kurz a len pri zmene dátumu k tomu došlo.
FIFA
16.06.08,10:34
Tak tak, pri zmene dátumu mi to robí, bo ja to vystavujem o nejaký ten deň neskôr a chcem zmeniť len dátum vystavenia, dátum daň. povinnosti ostáva srpávny...no a v tej chvíli sa mi to zmení...mám teda nechávať všetky dátumy rovnaké,bez zmeny vystavenia?
bea
16.06.08,10:49
Musíš nechať ten deň, kedy Ti faktúru zaplatili, lebo inak tam nebudeš mať správny kurz.