sarkan33
13.06.08,10:10
Dobrý deň, potrebovali sme poradiť v BSM po rozvode manželov.
Priateľka sa rozviedla pred 9 mesiacmi, rok a pol pred rozvodom manžel odišiel zo spoločného bytu a vybavoval si Hypotekárny uver na dom, a to z dôvodu, že jeho milenka s ním čakala dieťa. Moja priateľka v dobrej viere že bude mat od nich pokoj, mu podpísala ako jeho manželka hypotéku. ( inak oni by sa boli nasťahovali k nej do troj izbového bytu, ktorý obývala aj z 14 ročným synom.) Za trvania manželstva jej muž začal v roku 1999 podnikať ako živnostník, manželka časom k nemu nastúpila pracovať, a v roku 2003 si tiež založila živnosť a fakturovala mu svoju prácu, nemá v evidencii žiaden hnuteľný ani nehnuteľný majetok. Jej manžel po 11 mesiacoch svoju družku aj s ročným dieťaťom opustil, našiel si ďalšiu milenku, ona zobrala uver a kúpili spolu byt. Jeho družka obývala kúpený rodinný dom, po ďalších 5 mesiacoch prvú družku za pomoci psychického nátlaku ju z domu vypudil aj s dieťaťom, odišla 300 km na podnájom ktorý jej tento mesiac končí. Ja som sa spoznal z priateľkou v čase keď jej muž už 4 mesiace nebýval v ich spoločnej domácnosti. Po roku a pol som sa nasťahoval k priateľke, som rozvedený, a býval som 100 km od nej, dochádzal som k nej každý víkend. Po rozvode sa dohodli na BSM tak že, priateľke ostáva 3 izbový byt v osobnom vlastníctve, ktorý obýva so synom. Manželovi zostal rodinný dom, záhrada, a činná firma s hnuteľným majetkom a duševným vlastníctvom a ešte istina 1.200 000,- na úver. Žiaľ k podpisu BSM nedošlo, vždy si našiel nejakú výhovorku. Jeho súčastná priateľka ho pred dvomi mesiacmi začala tlačiť do vyporiadania BSM, čo sme privítali. No už neplatila predchádzajúca dohoda..ale žiadal od priateľky ešte doplatiť 625 000,- Sk. Na jeho žiadosť mu priateľka predložila návrh BSM s ktorým nesúhlasil (zhodoval sa viac menej s tým prvým návrhom). On predložil svoj návrh ale neuvádzal v ňom svoju firmu, ( vraj podľa Obchodného Zákonníka to tam nepatri). Priateľka iniciovala stretnutie s ich rodinným priateľom sudcom a ten tvrdil to isté čo manžel. Náš právnik tvrdí že BSM sa netýka Obchodného Zákonníka, ale sa to rieši podľa Občianskeho zákonníka. Kde je pravda?? ? Keby to jej Exmanžel to dal na súd, aké poplatky musí zaplatiť aby sud začal v tej veci pracovať, a koľko by musela platiť moja priateľka??
zlezaradil
sarkan33
20.06.08,11:44
Prosim, poradte, dost je to surne, Dakujeme
sarkan33
09.12.08,06:58
BSM uz podpisal, a je to registrovane na katastri. Nakoniec podpisal este prvy navrh zmluvy.
michelle84
10.12.08,05:36
Tak super.
ser1a
04.01.09,17:33
parada