Alena U.
13.06.08,13:14
1
Alena U.
23.06.08,07:20
Dobry den,
prosim vás o radu kde a ako najlepšie podať majetko - právne vysporiadanie po rozvode.
Môj priateľ je 2 a pól roka rozvedený,mejtkové teda ešte neprebehlo.
Z manželstva mu zostala len pôžička,ktorú nadobudli spolu s ex. Pôžička bola využitá na vyplatenie brata ex s rodičovského domu.Dom plne využíva ex a brat dostal peniaze.Môj priteľ len spláca poctivo pôžičku.
Po rozvode mu síce ex sľúbila , že všetky peniaze vráti ale doteraz sa tak nestalo. Kontaktovali sme aj mediátora , toho však odmietla.
Brat mám podpísal , že peniaze boli pre neho na vybavenie ich rodinného vysporiadania.
Ona sa stihla už aj vydať takže plne nespolupracuje. Deti po manželstve im nezostali ,ona mala dieťa už ako slobodná.
Prosím vás všetkých, ktorí to budete čítať o radu.
Chobot
23.06.08,08:40
Dobry den,
prosim vás o radu kde a ako najlepšie podať majetko - právne vysporiadanie po rozvode.
Môj priateľ je 2 a pól roka rozvedený,mejtkové teda ešte neprebehlo.
Z manželstva mu zostala len pôžička,ktorú nadobudli spolu s ex. Pôžička bola využitá na vyplatenie brata ex s rodičovského domu.Dom plne využíva ex a brat dostal peniaze.Môj priteľ len spláca poctivo pôžičku.
Po rozvode mu síce ex sľúbila , že všetky peniaze vráti ale doteraz sa tak nestalo. Kontaktovali sme aj mediátora , toho však odmietla.
Brat mám podpísal , že peniaze boli pre neho na vybavenie ich rodinného vysporiadania.
Ona sa stihla už aj vydať takže plne nespolupracuje. Deti po manželstve im nezostali ,ona mala dieťa už ako slobodná.
Prosím vás všetkých, ktorí to budete čítať o radu.

Akože odhliadnem od toho, že si meníš v príbehu osoby a obsadenie a raz píšeš vo svojom mene a raz v mene svojej priateľky. :confused::confused::confused:

Môj názor ej nasledovný:

Ten brat, ktorý bol vyplatený z rodičovského domu s tým nemá nič spoločné. Toho ani zaťažovať nemusíš.

Pokiaľ ten tvoj ex-manžel (či manželka:confused:) nie je ochotný dohodnúť sa (nasilu ho k mediátorovi neprivedieš), tak ti zostáva len domáhať sa svojich nárokov súdnou cestou. Musíš zdokladovať, čo žiadaš a riadne to podložiť dôkazmi.