inculik
13.06.08,14:09
vie niekto poradit, co so znicenou imunitou? nejake pripravky, recepty...popripade dobreho imunologa :rolleyes:
betyna8
13.06.08,12:14
Na imunitu resp.jej podporu je iste vela veci, podla mna je dolezity pravidelny pohyb,ktory nas posilnuje.Vyborne je taktiez pitie cajika Lapacho.V lekarnach je mnozstvo pripravkov, zvacsa obsahuju hlivu ustricovu.
inculik
13.06.08,12:22
no hej ale ked ani pripravky z lekarni nezaberaju?
wagner
13.06.08,16:06
Na to je potrebný dobrý imunolog. Neviem odkiaľ si, ale v Prievidzi by som Ti vedela poradiť.:)
motylik7
13.06.08,16:14
no hej ale ked ani pripravky z lekarni nezaberaju?
Nezaberajú? A ako dlho a čo si si dával-a?
kargo
14.06.08,12:31
Echinacea purpurová resp. prípravky z nej napr. kvapky Imunal. Účinnosť je oveľa väčšia keď sa zoberie hneď pri prvých príznakoch choroby prípadne preventívne - napríklad pred pobytom v čakárni u lekára. Prvá dávka by mala byť dvojnásobná ako je doporučené dávkovanie.
durisovad
14.06.08,14:12
Dobre skusenosti s Imunalom mozem potvrdit, ja kazdu jesen vyuzivam preventivne 5 flasticiek tohoto pripravku a chripku ani nic podobne som nemala chvala Bohu, najmenej 20 rokov. Predtym som chripku mavala kazdy rok a dost silnu.
inculik
14.06.08,20:13
brala som imunor- este satale beriem a silnu chripku mavam kazde 3 mesiace, ale taku, ze stratim ihned hlas a mavam vysoke teploty...
misomiso
14.06.08,21:10
no hej ale ked ani pripravky z lekarni nezaberaju?

Ja som bol na tom tak zle, ze mi nezaberali ani najsilnejsie antibiotika a imunolog mi chcel pichat ludske globuliny. Odmietol som to a zachranila ma kniha Vladimira Leviho "Formula osobnosti".
kitky
14.06.08,21:39
Ja som bol na tom tak zle, ze mi nezaberali ani najsilnejsie antibiotika a imunolog mi chcel pichat ludske globuliny. Odmietol som to a zachranila ma kniha Vladimira Leviho "Formula osobnosti".

Leviho knihy su skvele.Bohuzial na nasom trhu nedostupne.Najviac ich vyslo v 80 tych rokoch.Mala som tri.Pozicala som ich a su nenavratne prec.
Keby sa niekto chcel zbavit Leviho rada kupim.:)
VladoaKatka
15.06.08,06:49
vie niekto poradit, co so znicenou imunitou? nejake pripravky, recepty...popripade dobreho imunologa :rolleyes:

Veľmi krátko píšeš v čom spočíva Tvoja imunita, ale aj tak si myslím, že v prvom rade by si mala nájsť odborníka-imunologa Ty sama. Ja som mala pred niekoľkými rokmi zníženú imunitu skoro na nule, mne pomohla liečba s injekciami - imunoglobulín, ale to Ti môže tak predpísať aj dávkovať len odborník.
Skús sa pozrieť na tieto stránky:
http://www.synlab.sk/labus_imunologia.html
http://www.pneumoalergo.sk/index.php?option=com_google_maps&Itemid=36
http://www.imuno-alergo.sk/
alebo
http://www.meditacia.sk/Imunita-poradna-1276id/
http://www.imunita.sk/

Každopádne ide o veľký problém, akým je pokles imunity, preto by si nemala váhať a vyhľadať pomoc odborníka, aj keby si mala to platiť, nezabúdaj zdravie je dôležitejšie ako peniaze.
betyna8
17.06.08,05:24
Ešte ma napadlo, čo takto skusit homeopatika? Herpes sa v podstate vytvara prave pri oslabeni imunity.Ja som ho mala vzdy pri prechladnuti.Kamoska mi poradila uzivat preventivne homeopatika a od kedy ich papkam /asi rok/mam s tym pokoj.No asi bude aj tak najlepsie,zajst za odbornikom.
Marek777
22.12.08,19:40
no ja beriem na zvysenie imunity koloidne striebro ,je to fakt dobra vec. :)
syrik
27.12.08,14:25
Treba jesť denne aspoň strúčik, dva cesnaku a veľa cibule....=)
BXLmiami
28.12.08,07:47
brala som imunor- este satale beriem a silnu chripku mavam kazde 3 mesiace, ale taku, ze stratim ihned hlas a mavam vysoke teploty...
Toto ale nie je známka nízkej imunity.Ked máš vysoké teploty znamená to,že organizmus sa bráni a to dobre.Teplota je potrebná na to,aby sa urýchlili v tele chemické reakcie,ktorých výsledkom su protilátky.Známka slabej imunity je skor to,ked na infekciu nereaguješ teplotou.Potrebuješ skôr predísť infektu,takže sa zavitaminizuj a z homeopatík si daj 1 tubu Oscilococcinu týždenne,dlhodobe.Norma je asi 2 bežné infekty ročne.
wagner
28.12.08,09:26
inculik, aj ja som brala dlhodobo imunor a tiež mi už nezaberal. Mne teraz pichajú inj. Polyoxidonium. Môžem potvrdiť, že sa cítim lepšie aj napriek tomu, že už po tretej injekcii som mala zas herpes. Budem ich teraz brať stále - pichať mi ich budú každý týždeň. Je to namiesto imunoru a podľa mňa lepšie zaberajú. Skús požiadať o ne namiesto imunoru. Aj ja som sa o nich dozvedela ok kamarátky - lekárničky a pýtala som si ich od imunológa. Povedal, že vyskúšame a predpísal mi ich. Indikácia uvedených inj. je: chronické recidivijúce ochorenie, akútne a chronické vírusové a bakteriálne infekcie, alergické ochorenie-polinóza, bronchiálna astma, atopická dermatitída, lokálne a celkové formy hnisavých septických ochorení, akútne a chronické urogenitálne a gynekologické infekčné zápalové ochorenia, pooperačné komplikácie - hnisavé afekcie, chemoterapia a ožarovanie nádorov, stimulovanie regeneračných procesov. Ako vidíš záber liečby je široký a počula som len chválu na ne.
pasuliatko
28.12.08,15:57
www.zzz.sk tham sú lekári :)
pasuliatko
28.12.08,16:00
Treba jesť denne aspoň strúčik, dva cesnaku a veľa cibule....=)

neodporúčam...človek potom smrdí a nedá sa s ním vydržať v miestnosti...smrdí mu z úst, cesnak sa vylučuje najmä potom...čiže smrdí celý..viem čo to je moja babka to jedla každý deň a následky hrozne :) sme jej stale nadávali za to:D
syrik
29.12.08,09:08
neodporúčam...človek potom smrdí a nedá sa s ním vydržať v miestnosti...smrdí mu z úst, cesnak sa vylučuje najmä potom...čiže smrdí celý..viem čo to je moja babka to jedla každý deň a následky hrozne :) sme jej stale nadávali za to:D

Ja som mlada baba,jedávam ho každý deň,najlepšie večer,kd už nikam nejdem,poriadne umyjem zuby,dám si žuvačku a všetko je ok...ešte sa nikto nesťažoval...a cítim sa dobre...:---
m.hladka
29.12.08,09:33
neodporúčam...človek potom smrdí a nedá sa s ním vydržať v miestnosti...smrdí mu z úst, cesnak sa vylučuje najmä potom...čiže smrdí celý..viem čo to je moja babka to jedla každý deň a následky hrozne :) sme jej stale nadávali za to:D
To sú aké hrozné následky?
BETYS
14.02.09,15:56
Na zlepšenie imunity doporučujem východnú medicínu, osvedčené 3000 rokov staré čínske receptúry.
babka - ježibabka
14.07.09,09:15
Keďže je čas kvitnutia echinacey, ktorá podporuje imunitu, namiesto drahých prípravkov z lekárne skúste si urobiť vlastný:

Echinacea na imunitu od Ely S.
10 ks kvety, 20 ks listy. Kvety aj listy umyjeme a necháme odkvapkať. Dáme do pohára, zalejeme 1 litrom liehu a necháme 2 – 3 týždne vylúhovať. Pijeme ako prípravok na posilnenie imunity 1 lyžičku denne.
Ja som si ju už urobila, ale nakoľko v poslednom čase som pohodlná, alebo lenivá a možno oboje, tak takéto veci zarábam do plastových fliaš a fľašu po zliatí obsahu jednoducho vyhodím a nemusím umývať pohár. Mám tak momentálne zaliate aj orechy a višne. Višne nevyhodím, tie spravím v čokoláde.:):):)
Lilien 15
14.05.10,16:13
môže byť aj biela echinacea?
0123misa
15.05.10,15:14
ahoj,,,ja som pocula o vyrobku z aloe vera- colostrum....sestra ho teraz skusa, lebo jej syn je nonstop chorí hadam od narodenia,,,vysledky nemame este, kus to trva...

Ja inak pijem kazdy den Actimel, mozno si poviete co to pomoze,,,ale mozem s urcitostou povedat, ze odkedy ho pijem este som chora nebola, ani hrdlo nebolelo, proste nic... tiez vdakabohu. Ale to je skor asi ako prevencia.....
babka - ježibabka
15.05.10,15:54
môže byť aj biela echinacea?
O bielej echinacei som nepočula, ale pani, od ktorej mám recept má aj takú ako ja a aj žltú a robí to z oboch.
Bionda
15.05.10,16:12
DOporučujem - Nutrolin Bplus- s bacilom, ktorý kolonizuje v čreve a tým zlepší trávenie s podporou vit. B vám v celku dá do poriadku červá a tým aj imunitu.
Lilien 15
15.05.10,16:38
O bielej echinacei som nepočula, ale pani, od ktorej mám recept má aj takú ako ja a aj žltú a robí to z oboch.
no fialovú som nezohnala, iba tú bielu vraj je to novinka ale píše sa na sáčku že má tiež liečivé účinky...
zdenka131
15.05.10,17:32
Echinacea biela

Pozitívne pôsobí na:

-ženské pohlavné orgány

-močové cesty

- revmu

-posilňuje imunitu

Popis: Echinacea purpurea (trvalka) so svojimi bielymi kvetmi je vhodná do prírodných častí záhrady alebo ako kontrast k ružovým a žltým odrodám.

Je to solitér, záhonová rastlina s veľmi nápadnými kvetmi. Echinacea purpurea je rastlina, ktorú používali už staré indiánske kultúry a dali jej meno „slnečný klobúk“. Svojím vzhľadom pripomína u nás dobre známe margaréty.

Využitie: V praxi sa využíva extrát zo sušených koreňov a vňati, alebo šťava z čerstvej vňati, do ktorej sa pre lepšie uskladnenie pridáva lieh.

Na pol litra liehu sa použije 14 dkg zelených čerstvých listov. Každý deň sa výluh pretrepe a po 7 dňoch je výluh hotový. Pre deti je vhodný čaj.

Použitie: Používa sa ako prevencia proti infekčným chorobám a posilnení imunity. Je vhodný k liečbe chrípky, angíny, ochorenie močového mechúra, ženských pohlavných orgánov, prostaty a tiež pri sklonoch k hnisaní.

http://www.kvetyazahrada.sk/shop/detail.php?tid=6244
bettylou
16.05.10,10:41
ahoj,,,ja som pocula o vyrobku z aloe vera- colostrum....sestra ho teraz skusa, lebo jej syn je nonstop chorí hadam od narodenia,,,vysledky nemame este, kus to trva...

Ja inak pijem kazdy den Actimel, mozno si poviete co to pomoze,,,ale mozem s urcitostou povedat, ze odkedy ho pijem este som chora nebola, ani hrdlo nebolelo, proste nic... tiez vdakabohu. Ale to je skor asi ako prevencia.....

jasné čím viac priemyslu a ničeni, tým lepšie. to sa nedá normállne zlistiv zobrať??
kaivorus
16.05.10,18:58
na imunitu sú rôzne prípravky, pre jedného vedia veľmi dobre urobiť, druhému neurobia nič, tretiemu môžu poškodiť.
Imunológia je veľmi zložitá veda. Je potrebné zisťiť v akom funkčnom stave sú jednotlivé systémy, pohlavné hormóny, stresové hormóny, krvá skupina, čo jeme, čo pijeme,..
imunita nie je jednoduchá záležitosť.
odpíšte poradím /mimetstar@gmail.com/
Lilien 15
17.05.10,14:56
Zdenka 131 ,ďakujem :)
tono123
02.02.11,11:13
Viem poradiť na zníženú imunitu je dobre keby ste používali výživové doplnky ale dajte si pozor aby ste nekupovali od neakej podvodnej firmi.Môžem Vám poradiť od ktorej spoločnosti kupovať.Mám to už overené.Sám užívam ich výrobky a ešte ak pravidelne od tejto spoločnosti nakupujete tak môže jedna štvorčlenná rodina ušetriť za rok až 1000€.Ak chcete tak od tejto spoločnosti Vám môžem zaslať certifikáty,ktoré udelilo ministerstvo zdravotníctva SR.
mareko
03.02.12,17:16
neodporúčam...človek potom smrdí a nedá sa s ním vydržať v miestnosti...smrdí mu z úst, cesnak sa vylučuje najmä potom...čiže smrdí celý..viem čo to je moja babka to jedla každý deň a následky hrozne :) sme jej stale nadávali za to:D


Cesnakový zázrak. Prikladám recept po ktorom človek nesmrdí cesnakom. Recept som dostala, elixír som urobila no výsledky zatiaľ naozaj neviem posúdiť. Keď nepomôže, tak neuškodí. Nezaťažuje žalúdok a cesnak naozaj z človeka nie je cítiť. Nech sa páči - vyskúšajte :)
ppaalloo
09.02.12,09:16
Citronovo-cesnakový extrakt po ročnom odskúšaní vrelo DOPORUČUJEM , po 7. rokoch liečenia u imunológa a liečenia boreliózy mám konečne dobré výsledky.
KatarinaNR
29.02.12,08:35
Po googlení slovíčka "POLYOXIDONIU" mi vyhľadalo túto tému.
Už asi 4x mám predpísaný IMUNOR, no už po treťom raze to nebolo nič moc, i keď mi prvá kúra dala do poriadku herpes, odvtedy som nemala. Teraz mám už zase asi mesiac virózu, som po atb. som po injekciách kalcium, céčko, a stále to nie je ono. Doktorka mi poradila, že existujú injekcie "POLYOXICONIUM" veľmi rada by som počula skúsenosti a názory ľudí, ktorí to brali, na účinky týchto injekcií.
ďakujem.
pasuliatko
29.02.12,13:44
moja imunologička je dobrá lekárka. ak by chcel niekto kontakt dám
pasuliatko
16.04.12,19:04
akútna pankreatitída, ktorá prešla do chronickej pankreatitídy a takmer zomerla...
pasuliatko
17.04.12,11:13
Imunal kvapky vám za koľko zabrali?
wagner
17.04.12,13:54
Po googlení slovíčka "POLYOXIDONIU" mi vyhľadalo túto tému.
Už asi 4x mám predpísaný IMUNOR, no už po treťom raze to nebolo nič moc, i keď mi prvá kúra dala do poriadku herpes, odvtedy som nemala. Teraz mám už zase asi mesiac virózu, som po atb. som po injekciách kalcium, céčko, a stále to nie je ono. Doktorka mi poradila, že existujú injekcie "POLYOXICONIUM" veľmi rada by som počula skúsenosti a názory ľudí, ktorí to brali, na účinky týchto injekcií.
ďakujem.

Ja ich beriem už štvrtý rok. Je mi lepšie. Ale bez nich neviem ako budem existovať. Imunita sa mi drží na jednej úrovni, nezhoršuje sa. Doporučujem až na to, že sa veľa dopláca a vraj sa budú hradiť celé.
pasuliatko
17.04.12,15:28
čo znamená veľa dopláca?a plná suma?
katkanovak
26.04.12,05:48
Na imunitu to chce viac veci skombinovat: zdrava a vyvazena strava, spravne fungovanie criev, pohyb, cerstvy vzduch, otuzovanie. Pitie bylinkovych cajov a vela tekutin. Takto to robime aj s detmi a funguje to. Deti nebyvaju casto chore. Obcas nejaka virozka, ktoru zazenieme nurofenom.
pasuliatko
27.04.12,09:31
a keď niekto nemôže piť bylinkové čaje čo potom...?
Zuzkaa2
27.04.12,11:36
ja neviem...poznam jednych ludi, co ziju totalne zdravo, neustale su s detmi vonku a aj tak su stale chory. Deti asi 3 a 5 rokov a ATB jedia urcite 2 krat do roka o Nurofene ani nehovorim.
alaya1
27.04.12,13:56
Nezvyknem tu hadzat overene recepty a zazracne uzdravenia. No jedno musim priznat a kazdy nech si urobi usudok sam.

Po velmi,ale velmi tazkych 5 rokoch, sa mi zosypal organizmus. Priciny nie su dolezite. Pchali do mna hrste liekov a mne nebolo dobre. Jedneho dna som si povedala a dost.

Sadla k netu a citala, citala a nahodne, ani neviem ako, som sa preklikala k tomuto
http://www.jojobio.sk/product/trstinova-melasa-234/

Kupila som to, ved to uskodit nemoze, ak to nepomoze a kazdy den zjedla, aj ked mne to nechuti 1 kavovu lyzicku.
Vyjedla som uz jeden pohar, asi za mesiac a pol.
Asi po 3 tyzdoch som sa zacala citit velmi dobre, uz sa mi cez den nechce spat, co som predtym nevydrzala nespat, citim sa celkovo lepsie.

Budem to aj nadalej uzivat, mne toto pomohlo.

No, myslim si, ze kazdy si sam musi najst to, co mu najviac vyhovuje, ale lieky to urcite nie su.
Ja som ich zavrla a nahradila bylinkovymi cajmi a touto melasou.A pokusam a liecit sa sama, prrirodiou, tej chemie mam uz dost.

P.S. Moje problemy boli dost zavazne, pomaly miznu.
bettylou
28.04.18,15:15
Melasa síce chutí strašne, ale inak je blahodárna, spolu s trochou zdravého pohybu v nechemickom vzduchu, ani zuby nepokazíš :)
bettylou
28.04.18,15:16
neodporúčam...človek potom smrdí a nedá sa s ním vydržať v miestnosti...smrdí mu z úst, cesnak sa vylučuje najmä potom...čiže smrdí celý..viem čo to je moja babka to jedla každý deň a následky hrozne :) sme jej stale nadávali za to:D


Cesnakový zázrak. Prikladám recept po ktorom človek nesmrdí cesnakom. Recept som dostala, elixír som urobila no výsledky zatiaľ naozaj neviem posúdiť. Keď nepomôže, tak neuškodí. Nezaťažuje žalúdok a cesnak naozaj z človeka nie je cítiť. Nech sa páči - vyskúšajte :)

Radšej cesnakom voňať ako rakovinou navoňanou hniť