vegoska
13.04.05,14:40
Pomozte mi prosim s tymto problemom, lebo stale sa pise kadeco len som nehnevana ze na treti sektor zabudli, teda na moznost ze cudzinec (z azijskej krajiny) by prisiel pracovat pre nejake obcianske zdruzenie.


Potrebujem vediet:

Moze cudzinec tu pracovat aj ked je jasne ze organizacia moze zobrat ineho? (vraj aj to moze byt dovod ze ho sem nepustia) Ci organizacia moze hocico len to plati pre normlanych zamestnavatelov?

Moze cudzinec, ktory pride pracovat do mimovladky a pomahat mat nejake lepsie podmienky na ziskanie moznosti, aby tu zostal co najdlhsie?

Co vsetko presne treba cudzincovi zabezpecit take specialne? (vsade sa pise iba strucne ze odovdy, ubytovanie atd..)

Ake je zdravotne a ine poistenie pre cudzinca? Velmi vysoke? Pocula som, ze potrebuju vysoke platy... Ci to nie kvoli tomu?

Ak clovek ide pomahat do tretieho sektora ziskavat peniaze na zbierky ale zaroven tu bude robit inu vec pre organizaciu (po skonceni zbierky iba inu cinnost vramci mimovladky) a bude mat svoj plat za to vsetko, je to opravneny dovod chciet, aby mu odpustili preukazanie tej velke ciastky, ktoru by mal mat so sebou cudzinec, ked tu prichádza za prácou??

Akekolvek dalsie podrbne info ohladom toho mi mozete dat tiez... na webe ministerstva prace som nasla iba zakon, kde je to strucne a nemysli sa na mimovladky...

A PROSIM VAS ODPOVEDAJTE AJ V SEKCII PRE MVO:-)
PISEM TU, LEBO TAM BY SOM CAKALA ASI ROKY NA POMOC, DAKUJEM:-)
anto
13.04.05,12:46
V prvom rade je potrebné mať súhlas úradu práce na zamestnancie takéhoto cudzinca a on musí mať vybavený pobyt na našom území. Potom s ním uzatvoriť pracovnú zmluvu, dohodnúť plat a prácu, čo má vykonať, a z vymeriavacieho základu platiť odvody do poisťovní a odvádzať daň. Doporučujem prekonzultovať jeho poistenie so sociálkou a tiež zo zdravotnou poisťovňou.
santy999
15.05.11,18:00
dobry den,
nasiel som tu Vasu temu, a chcel by som si opytat ci sa Vam podarilo zamestnat cudzinca do mimovladky? ak ano, mohli by ste mi v tom nieco poradit. Dakujem