inculik
13.06.08,14:20
Pestuje tu niekto ananas? Ja ho uz mam 2 roky a este nemal kvet.Neviete za ako dlho bude kvitnut? Kedysi to davali aj v telke, len som to uz nestihla zaregistrovat. :)
cipo13
21.06.08,20:03
Ahoj. Ja som ho zasadil po Vianociach, má už krásne listy, len tiež neviem ako ďalej, ale stačí dať do Google a tam nájde tie pestovateľské stránky a tam to už nájdeš. Ako si ho sadila? Našiel som aj webstránku- www.jakbydlet.cz ,skús tam.
Gabi03
22.06.08,16:51
Nám začal ananás "kvitnúť" asi na druhý rok. Záleží však zrejme aj na podmienkach. Zasadili sme aj "hlavičku" z tohto vykvitnutého ananásu, ten zatiaľ nekvitol. Ten prvý práve plodí druhý krát.
inculik
26.06.08,19:18
ahoj no som rada, ze sa konecne niekto ozval, lebo co mam znamych co ho sadili, tak im dlho nevydrzal. Ja ho uz mam 2 rok a stale pekne rasie, len este nekvitne. sadila som ho tak, ze som zrezala vrch, dala na par tyzdnov do vody( ale len tak do misky) a pustil korene, tak som ho zasadila a teraz len cakam....:-) este pokukam aj tu stranku, co si mi poradil- dik za typ.
lindusaaa
26.06.08,20:46
S pestovanim ananasu skusenosti nemam, ale mame jeden doma, tak ho asi zasadim. Som zvedava ci nieco dopestujem... A tiez som nasla aj stranku http://exoflora.mayday.sk/modules/news/article.php?storyid=78 , kde je celkom dobry navod.
Docitala som sa tam, ze kvitne az ako 2-3 rocny a je tam aj navod ako ho "prinutit" kvitnut.
Janko5.5
19.01.13,12:24
Potrebujem poradiť , pred rokom som si kúpil ananás a zakorenil mi vyzerá krásne ved pozrite na fotografie :) ,listy sú zelene bez žiadnych chorôb a su už 20cm dlhé . Je šanca že sa dočkám niekedy plodu malého ananása ak ANO ešte koľko rokov cca bude treba počkať? Dakujem :)
lujza.j
19.01.13,12:43
Janko5.5
19.01.13,12:45
Dakujem Lujza :) ale toto som už videl potrebujem radu od niekoho kto ma z tym skusenosti :)
arizona
19.01.13,13:55
Dakujem Lujza :) ale toto som už videl potrebujem radu od niekoho kto ma z tym skusenosti :)
ved tu nas presny postup aj rady.../hned prvy odkaz od Lujzi/
http://www.citrusar.sk/ananas.html