lentilka79
13.06.08,15:20
Vie mi prosim niekto poradiť?
Pred 2 rokmi som bola zamestnaná na dobu určitú (do 30.6.).
Počas tejto doby mi suplovaním (30h) vznikol nárok na náhradné voľno (30h).
Zamestnávateľ mi však tieto odučené hodiny vôbec nenahradil náhradným voľnom, ani do 3 mesiacov nepreplatil a dokonca, po návrate na to isté miesto po prázdninách som si z nich nemohla čerpať.
Mám to chápať tak, že som o tie hodiny definitívne prišla? (Sú to už 2 roky. Existuje nejaká premlčacia doba?) Alebo to zamestnávateľ berie ako môj dar školstvu?
legolas
13.06.08,16:28
Vie mi prosim niekto poradiť?
Pred 2 rokmi som bola zamestnaná na dobu určitú (do 30.6.).
Počas tejto doby mi suplovaním (30h) vznikol nárok na náhradné voľno (30h).
Zamestnávateľ mi však tieto odučené hodiny vôbec nenahradil náhradným voľnom, ani do 3 mesiacov nepreplatil a dokonca, po návrate na to isté miesto po prázdninách som si z nich nemohla čerpať.
Mám to chápať tak, že som o tie hodiny definitívne prišla? (Sú to už 2 roky. Existuje nejaká premlčacia doba?) Alebo to zamestnávateľ berie ako môj dar školstvu?

A prečo si tým prišla až teraz? To si ako chceš dať preplatiť hodiny za suplovanie po 2 rokoch? Tie hodiny si mala žiadať preplatiť ihneď, alebo dostať za ne náhradné voľno lebo si bola zamestnaná na dobu určitú. Je to tak ako si povedala: tie hodiny sú definitívne fuč:mee:
lentilka79
13.06.08,17:45
Bolo to moje prve pracovne miesto. Nemala som jasno v zakonniku pace... Diky za jasnu odpoved. Sama som si ju nechcela pripustit. Poucila som sa.
ZlaticaB
17.06.08,10:26
Bolo to moje prve pracovne miesto. Nemala som jasno v zakonniku pace... Diky za jasnu odpoved. Sama som si ju nechcela pripustit. Poucila som sa.

... a školstvo si podporila svojím darom.