matkovci
13.06.08,19:58
Ahojte, máte niekto skúsenosti s dokazovaním príjmov nesúvisiacich s podnikaním pri daňovej kontrole? Mám na účte totiž vrátenie peňazí od kamaráta cca 50 tis. Sk a zaujíma ma ako dokázať že tieto peniaze nie sú príjmom súvisiacim s podnikaním
betka
13.06.08,18:20
Ak dokážete, že ide o pôžičku kamarátovi a bezúročnú (zmluva), kt. bola účtovaná ako VNZD, tak vrátenie je PNZD
matkovci
13.06.08,18:28
Problem je ten ze uctujem v sustave jednoducheho uctovnictva a kamarat dostal peniaze na ruku a vratil ich na ucet ktory mam nahlaseny na danovom urade
sway
13.06.08,18:46
Ahojte, máte niekto skúsenosti s dokazovaním príjmov nesúvisiacich s podnikaním pri daňovej kontrole? Mám na účte totiž vrátenie peňazí od kamaráta cca 50 tis. Sk a zaujíma ma ako dokázať že tieto peniaze nie sú príjmom súvisiacim s podnikaním


Asi by som to nedávala ako príjem NDZ,dalaby som si výdavkový pokl.doklad z pokladne a príjem cez banku - teda ako priebežnú položku, bude to ako vklad hotovosti z pokladne na účet. Ak by niekto kontroloval banku, tak jednoducho zdôvodníš podľa toho čo si písal o čo išlo. Ak to takto preženieš cez priebežné položky nebude to také nápadné.
Ale isto by som sa vyvarovala takýchto pohybov na podnikateľskom účte;)
matkovci
13.06.08,19:57
Vdaka za rady. A co v pripade ze mam pausalne vydavky?
sway
13.06.08,20:16
Vdaka za rady. A co v pripade ze mam pausalne vydavky?

tak učtovnictvo nevedieš, len evidenciu faktur, príjmov... v tom prípade ťa v podstate ani nemusí trápiť vklad hotovosti na Bu nesúvisiace s podnikaním, príjem dokazuješ na základe faktúr, prípadne reg.pokladne....;)
matkovci
13.06.08,21:04
Aby som upresnil, spolupracujem ako sprostredkovatel s jednou firmou a som odmenovany provizne. Znamena to ze mojim prijmom je len to co mam na proviznom listku a zaroven na vypise z bankoveho uctu a vsetko ostatne ma netrapi? Ten provizny listok je totiz danovy doklad. Teda ak mi zajtra posles 10 tis. tak je to ok? Bolo to vlozene prevodom, nie v hotovosti
Melnick
13.06.08,21:18
Hovoríš ,že svoje príjmy a výdavky zdaňuješ paušálne , no aj v tomto prípade musíš viesť nejakú evidenciu. Ja by som postupovala nasledovne: požičala som kamarátovi? Vypíšem si výdavkový PD ,kde mi kamarát hodí jeden autogram, že peniaze skutočne prijal;) a keď mi ich vráti? predsa nie je problém ,či mi ich vráti na účet , alebo v hotovosti /PPD/ veď mám dva doklady dala som- vrátilo sa mi a hlavne, že korunky sú opäť doma- u mňa.:D
Melnick
13.06.08,21:22
Aby som upresnil, spolupracujem ako sprostredkovatel s jednou firmou a som odmenovany provizne. Znamena to ze mojim prijmom je len to co mam na proviznom listku a zaroven na vypise z bankoveho uctu a vsetko ostatne ma netrapi? Ten provizny listok je totiz danovy doklad. Teda ak mi zajtra posles 10 tis. tak je to ok? Bolo to vlozene prevodom, nie v hotovosti
Veď práve, že je to doklad, tak ho uchovávaš a zdaňuješ iba tie príjmy, ktoré máš ako sprostredkovateľ, za predpokladu, že nemáš ešte ďalšie aktivity.:)
matkovci
14.06.08,06:24
Dakujem Vam vsetkym za rady
rickman
09.07.08,18:24
Mozem este doplnujucu otazku?

Akym systemom je potrebne viest evidenciu prijmov, zasob a pohladavok? Je potrebne viest aj evidenciu vydavkov v pripade, ze by prekrocili 40%?
:)