PetrValn
13.06.08,21:27
Dobry den, na jar som zasadil marhuli. spociatku na nej listy vyrastali pomali a boli zdravo zelene. neskorsie zacali rast rychlo aj s novymi konarikmi ale listy maju zltu az cerveno hnedu farbu. Je to problem? Co to sposobuje? Co sa da proti tomu robit?
robovi
15.06.08,08:27
Pocuj a si presvedceny, podla obrazku tak pozeram, ze je to naozaj marhula? Lebo to vyzera skor na nejaky sukulent. Ale ak to je marhula, tak ma asi malo vlahy podla opisu tych cervenych listov.
PetrValn
15.06.08,15:20
Dobry den, no malo by to byt merunka, aspon ako to som to kupil v Baumaxe. Co myslite pod pojmom, ze ma malo vlahy. Zalevam ju vela, az si myslim, ze pri vela lebo som to robil skoro kazdy den. Teraz po predcitani nejakych clankov to budem menej. Petr
arizona
15.06.08,18:03
Ja si myslím, že panika je zbytočná. Mladé lístočky bývajú často bledšie zelené, alebo do červena. Oni Ti po čase stmavnú a spevnejú.:)
Manual
15.06.08,18:36
Žltnutie listov môže spôsobovať aj chloróza. To je nedostatok železa, kedy treba toto železo rastline dodať, buď postrek na listy, alebo zapraviť do pôdy. Ale nedostatok železa /relatívny nedostatok železa/ sa u rastliny môže prejaviť aj vtedy ak je rastlina dlhšiu dobu intenzívne zavlažovaná a ona si z pôdy "nevie" vytiahnúť Fe. Pekne sa dá chloróza pozorovať na viniči.
MarekSima
18.06.08,07:28
Mne asi pred mesiacom úplne vyschol celý stromček marhule.
Zjari vypučali lístky mal som 11 kvetov, potom postupne lístky
vädli až celkom vyschli. V Snine kde bývam takto skončilo vraj
viac marhúľ, ktovie akou chémiou nás tu posypujú.
ucholator
19.06.08,06:18
To co popisujes je choroba a vola sa monilioza.Mne zlikvidovala jeden strom,ktory nebol postriekany(zabudol som).
Adamlap
23.06.08,16:46
Mne asi pred mesiacom úplne vyschol celý stromček marhule.
Zjari vypučali lístky mal som 11 kvetov, potom postupne lístky
vädli až celkom vyschli. V Snine kde bývam takto skončilo vraj
viac marhúľ, ktovie akou chémiou nás tu posypujú.

Takéto prudké pred letom bývajú takzvané porážky.A marhuliam je to jedno , či východ , či západ.