Maja39
13.06.08,21:42
Dobrý večer, prosím Vás o radu. Môj syn tento týždeň prekonáva črevnú virózu spojenú s vracaním a hnačkovaním. Lekár odporučil Smectu a Hylak a čierny čaj s dietou.Veľmi ťažko doňho dostávam tieto lieky, viac nie ako áno. Má z nich už strach, sú nechutné!!!

Má veľmi nafúknuté bruško :mad: neustále puká. Zdá sa že mu zle trávi. Chuť do jedla má, ale nafukuje ho a potom kričí že ho bolí bruško. Dietu má už asi 4 deň, postupne sa snažím dávať mu i po troške dietnejšie varené jedlá.
Teraz už nevracia, stolicu má redšiu. Dosť schudol, a nechcem aby schudol ešte viac.

Ako mu môžem pomôcť aby sa mu to trávenie napravilo? Prosím poraďte!
Melnick
13.06.08,20:26
Viem od jednej zdravotnej sestry , že jednu dobu a nebolo to dávno, dávali detičkám aj v nemocnici pri podobných problémoch coca-colu s minerálkou. :):):) Skús, želám nech mu to pomôže.:)
BXLmiami
14.06.08,06:17
Fenyklový čaj
Melnick
14.06.08,07:33
Fenyklový čaj
Aj fenikel pomôže , no skús si prečítať :

http://www.masaze-relax.eu/tcm/zazivanie.htm
Heni
14.06.08,08:00
aj ja som počula od zdravotnej sestry, že deťom po troške podávali prevarenú coca-colu :eek:
mimika36
14.06.08,19:59
Ahoj, osobne colu neodporucam- mam nato vlastny nazor. Ak vracia aj hnackuje, treba dat pozor najma na hydrataciu- dostatok tekutin. Vseobecne sa odporuca nejest 2 dni ppo vracani a potom postupne pomaly pridavat- najlepsie zacat ryzou, do ktorej pridavaj zeleninku. Ovocie nemusi, ked tak banan. Miesto smecty a hylaku sa nam osvedcili probiotika pre deti+ kup nejake vitaminy a mineralne latky, aby ich mal doplnene. Mlieko a mliecne vyrobky teraz uplne vyluc, par dni bez nich vydrzi- ani umele mu nedavaj. Urob vyvar z feniklu a rasce a to mu davaj miesto cierneho caju. pa
Fabiana
16.06.08,20:12
Ahoj, osobne colu neodporucam- mam nato vlastny nazor

Pamätám sa, keď som bola malá a mala som hnačku, tiež mi naša detská doktorka (bola to najlepšia doktorka na svete, nezanedbala nič!!!) povedala, že si máme kúpiť coca-colu (nie lacné náhrady) a sucháre. Tiež pomáha jesť čučoriedky. My sme mali doma zavárané.
A pomohlo, tak som tu:);)....
motylik7
17.06.08,09:11
S takýmto liečením treba opatrne, lebo ak je prítomný zápal, sladidlá môžu zdravotný stav zhoršiť a skomplikovať. Ale ked to po vyšetrení povie lekár, a dobrý lekár, tak hádam aj hej.
Bionda
17.06.08,11:17
Ryžová voda je veľmi dobrá a pomáha aj proti tej hnačkovitej stolici, tiež by som možno poradila Carbosorb - čierne uhlie, ktoré viaže toxíny a tiež upravuje stav .
A tiež netreba zabúdať na klasiku- čierny čaj- pre deti môže byť aj mierne sladený. To doporučujú aj pri salmoneloze.
Tá coca- cola sa mi nezdá dobrý nápad, naozaj sladidlá v tomto nápoji vôbec neprospievajú.
Tie čučoriedky sú dobré skôr pri zápale močového mechúra.
velvet
18.06.08,06:31
Cola rovno z fľaše nafukuje, prevarená funguje ako slabá káva, alebo čierny čaj...tak nie je lepšie čaj ako cola? ;-)
Určite nediétujte, nedávaj mu sladké, kyslé, ovocie, mliečne výrobky.
Kúm mu v lekárni probiotický sirup, má lepšiu chuť.

A hlavne mu uvar domácu slepačiu polievku!!! To je najlepší liek na všetky choroby ;)
motylik7
18.06.08,07:32
Carbosorb - čierne uhlie, ktoré viaže toxíny a tiež upravuje stav .

Bionda toto s Carbosorb-om mi prišlo milé, ja tiež hovorievam čierne uhlie namiesto živočíšne uhlie :D ... potom sa spamätám a opravím.
Do niektorých detí je problém "čierne" uhlie natlačiť, mám dve pubišky a nikdy sa mi ešte nepodarilo to do nich dostať. A pritom je to mňam sladkastá chuť a dávam si to vždy ked zjem niečo ťažšie strávitelnejšie (to býva málokedy), aby moje vnútornosti mali ľahšiu prácičku. Proti hnačke to vždy u každého nezaberie, možno treba potom viac tabletiek.