gaba66
14.06.08,09:58
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať...zajtra letíme do Tuniska, som 4 roky vydatá a cestovný pas mám stále na mena ako som sa volala za slobodna. V cestovnej kancelárii ma zapísali podla mena,ktoré mám v pase tak letenka bude zhodná s menom v pase, ale líšia sa tam adresy.......v cestovke mi napísala rodné priezvisko a súčasnú adresu. tak sa bojím aby som nemala na letisku nejaké problémy. neviete mi niekto poradit ako to funguje??
arizona
14.06.08,12:22
No,máš odvahu:eek:! Dnes nie je problém si kohokoľvek skontrolovať...
Nemusí na to prísť nikto,robia sa väčšinou námatkové kontroly,len aby si nik nevybral náhodou tvoj pas...
A čo, keby sa Ti nedajbože niečo stalo,na to si nepomyslela?
Ja osobne by som sa bála, je jednoduchšie vybaviť takéto dôležité veci doma,ako niekde v cudzine:rolleyes:
Chobot
16.06.08,06:57
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať...zajtra letíme do Tuniska, som 4 roky vydatá a cestovný pas mám stále na mena ako som sa volala za slobodna. V cestovnej kancelárii ma zapísali podla mena,ktoré mám v pase tak letenka bude zhodná s menom v pase, ale líšia sa tam adresy.......v cestovke mi napísala rodné priezvisko a súčasnú adresu. tak sa bojím aby som nemala na letisku nejaké problémy. neviete mi niekto poradit ako to funguje??

NEmám teraz pas pred sebou, ale v pase je písaná adresa pobytu???

Mne sa zdá, že to tam nie je, je tam miesto vystavenia, miesto narodenia, ale adresa bydliska tam nie je.

Ale v zmysle zákona o cest. dokladoch je tvoj pas neplatný - § 22:

Cestovný doklad je neplatný, ak
a) uplynula doba jeho platnosti,
b) bol poškodený tak, že sa ním nedá preukazovať totožnosť, zápisy v ňom sú nečitateľné alebo je porušená jeho celistvosť,
c) obsahuje neplatné alebo nesprávne údaje alebo neoprávnene vykonané zmeny,
d) podľa podoby tváre v cestovnom doklade nemožno identifikovať jeho držiteľa,


V podstate ale ak to nikto nezistí, tak sa nič nedeje. Pokiaľ ťa v zahraničí nebudú bližšie preverovať, tak nezistia, že máš zmenené meno, používaj len pas, žiadny iný doklad.

Po návrate si daj vystaviť nový pas s novým menom.