matkovci
14.06.08,10:08
Ahojte Poradaci. Mam otazocku. Do Juna roku 2007 som bol dennym studentom vysokej skoly. V marci spominaneho roka som zacal spolupracovat s nemenovanou poistovnou. Podpisal som sprostredkovatelsku zmluvu, na zaklade ktorej som nemal pravo samostatne uzatvarat zmluvy, preto nebola potrebna registracia v NBS a rovnako som nemal pridelene ani ICO ani DIC. Pocas tohto studentskeho obdobia som mal prijem z tejto cinnosti cca 4500 korun. Od juna do oktobra som sa stal nezamestnanym, pokracoval som vsak v spominanej cinnosti a pocas 4 mesiacov som zarobil cca 4000. UP odo mna nepozadoval ziadne potvrdenia kedze som nepresiahol 3200 mesacne. Od oktobra som sa stal SZCO, prihlasil som sa na danovom urade, mam DIC, ICO, zaroven som zaregistrovany ako SZCO aj v ZP ako aj v NBS ako sprostredkovatel poistenia. V marci som si podal DP. Myslite ze bolo spravne zdanit aj prijmy pocas studia a nezamestnanosti? Uzatvorenim novej sprostredkovatelskej zmluvy ta stara zanikla dohodou. Dakujem vsetkym za nazory a reakcie
ego.mc
15.06.08,06:33
Podľa mňa bolo treba tieto príjmy zahrnúť do DP.
Jednalo sa o príjmy podľa §6 ods. 2d a tieto nie sú oslobodené od dane z príjmu.
maroskoq
15.06.08,06:51
ked ta sprostredkovatelska zmluva nebola uzatvorena na tvoju FO tak ne
matkovci
15.06.08,07:11
Podľa mňa bolo treba tieto príjmy zahrnúť do DP.
Jednalo sa o príjmy podľa §6 ods. 2d a tieto nie sú oslobodené od dane z príjmu.

Pravdepodobne mas pravdu, ale nemal som sa nahodou aj zaregistrovat a dostat DIC a nasledne sa prihlasit do zdravotnej? Lebo v zakone 580/2004 je SZCO definovana tak ze ja tam urcite nespadam. Ja som totiz nebol sprostredkovatel poistenia ale sprostredkovatel prilezitosti smerujucich k uzatvoreniu zmluv, nebola to sustavna cinnost a nebol som ani OZ. Vela studentov a znamych to takto vykonava a nikto nie je registrovany na DU, teda nema DIC. Ak tomu teda spravne chapem, bolo potrebne to len zahrnut do DP?
ego.mc
15.06.08,08:27
Pravdepodobne mas pravdu, ale nemal som sa nahodou aj zaregistrovat a dostat DIC a nasledne sa prihlasit do zdravotnej? Lebo v zakone 580/2004 je SZCO definovana tak ze ja tam urcite nespadam. Ja som totiz nebol sprostredkovatel poistenia ale sprostredkovatel prilezitosti smerujucich k uzatvoreniu zmluv, nebola to sustavna cinnost a nebol som ani OZ. Vela studentov a znamych to takto vykonava a nikto nie je registrovany na DU, teda nema DIC. Ak tomu teda spravne chapem, bolo potrebne to len zahrnut do DP?

Áno.