nikanaj
14.06.08,12:18
ahojte
prala som biele veci a ako na potvoru s ciernym trickom, ktore pustilo farbu. Neviete mi poradit do coho mam dat tie biele veci, aby boli opat biele...aspon trosku biele...vdaka
robovi
14.06.08,10:28
Chlór ako taký ma bieliace účinky, takže nejakú zlúčeninu chlóru, napr savo, alebo chlorove vápno. Len s rozumom, aby ti to nevybielilo az tak, ze nebudes tie saty vidiet. :cool:
polka
14.06.08,10:31
ahojte
prala som biele veci a ako na potvoru s ciernym trickom, ktore pustilo farbu. Neviete mi poradit do coho mam dat tie biele veci, aby boli opat biele...aspon trosku biele...vdaka
Sú 2 spôsoby:
1. Kúp si v drogérii SAVO, zrieď s teplou vodou podľa návodu (aj viac Sava môžeš dať ako je uvedené), namoč do toho biele prádlo a nechaj pôsobiť kým nevybelie. Podľa potreby môžeš tento proces ešte zopakovať, aby lepšie vybielilo prádlo. Savo je inak dobré aj na odstraňovanie veľmi zažratej špiny. Ale pozor, môžeš ho použiť len na biele prádlo, lebo farebné by ti odfarbilo, vybledlo. Moja dcéra si napr. na modré tričko nakreslila kruhy pomocou Sava a Savo jej ich tak vybielilo, že získala originálny výrobok, aký sa jej páčil.
2. Kúp si v drogérii odfarbovač, rozpusti ho v hrnci s vodou podľa návodu, na sporáku zohrievaj aj s namočeným bielym prádlom do vybielenia. Tento spôsob nie je vhodný pre biele prádlo, ktoré sa môže prať len na 40 stupňov C.
Kristína
14.06.08,10:51
Pozri na materiálové zloženie ofarbených vecí. Mám taký pocit, že pri niektorých umelých vláknach sa nemôžu používať bielacie prostriedky. Potom dojde skôr k ich zažltnutiu (vlastná skúsenosť).
arizona
14.06.08,11:59
Bavlnené môžeš vyvariť v odbarvovači. Veci s prídavkom umeliny asi len viackrát prať a prať...
nikanaj
14.06.08,19:06
dakujem za tipy...;)