Marsyl
14.06.08,15:59
Dobrý deň! Chcela by soma vás poprosiť o radu... Moje deti 5 a 7 ročné rady navštevujú svoju prababku, ktorá žije v dome spolu so svojim synom a nevestou a ich rodinou. No a prave tí, moje deti, keď tam za babkou prídu, tak ich zastrašujú a vyháňajú, nadávajú im do cigánov, ... podotýkam, že deti tam nerobia žiadny bordel, vyhodia ich hneď ako tam prídu. My sa neznášame, ale nevidím dôvod, aby sa mstili na malých deťoch. Preto vás prosím o názor, ako to riešiť. Uvažovala som, že na nich podám sťažnosť. vedel by mi niekto poradiť presne kam a ako by mal vyzerať vzor takej sťažnosti? je mi ľúto detí, keď sa vždy vrátia domov s plačom, že ich teta s ujom nepustili za babkou, ale ich vyhnali. Ďakujem.
BXLmiami
15.06.08,05:45
Tak toto sťažnosti nevyriešia.Asi by som vyprovokovala stretnutie a nad určitou náladotvornou dávkou slivovice by sme si to vyrozprávali,čo komu vadí.
VladoaKatka
15.06.08,06:29
Sťažovať by som Ti určite neradila, môže sa to obrátiť proti prababke a to určite nechceš. Skús tam ísť spolu aj s detmi, ak má prababka právo v tom dome bývať tak má právo aj prijímať návštevy a to koho chce. Treba byť nad vecou a deťom sa snažiť to vysvetliť, že nie všetci sme rovnakí.
Marsyl
15.06.08,15:06
Ďakujem za pochopenie a za radu. S nimi sa ale fakt neda žiadno, ani po dobrom ani po zlom. Každý deň vyčakávajú mojich rodičov, provokujú ich, nadávajú im a ja už to proste nemôžem vydržať. To fakt nemám žiadne páky na takýchto ... Ja len chcem, aby tam moji rodičia spokojne žili a nikto ich ani mňa s deťmi, keď tam prideme nenapádal.
robovi
16.06.08,06:53
Koho je vlastne ten dom? Ak je tvojich rodicov, tak nech im rodicia, kedze im zneprijemnuju zivot, zrusia trvaly pobyt a daju ich vystahovat. Potom tam tvoje deti a ty budes moct chodit navstevovat matku a zaroven prababku bez obav a starosti.
Marsyl
16.06.08,08:30
Nie, ten dom je rodičovský mojej matky a jej brata. Lenže teraz je napísaný na uja, ktorý tam žije aj s prababkou - jeho mamou. Moji rodičia majú postavené vedľa nich. Ale hovorím, tu nejde len o to, že tam nechcú pustiť moje deti, ale dennodenne napádajú, urážajú mojich rodičov a tiež mňa, keď k rodičom prídeme na návštevu. Kde by som toto mophla riešiť, aby nám dali pokoj? S nimi sa totižto rozumne dohodnúť nedá. Na dennom poridku sú tam potom hádky a rodičia nemajú pokoj a nevedia ako sa brániť.