alex75
14.06.08,21:56
Ahojte, chcem sa spytat ci je mozne dovazat zo zahranicia aj maloobchod. To znamena napriklad veci z vypredajov- prevazne anglicka,alebo inych statov EU a ako je to potom s DPH. Ak som zivnostnik, tak cele to ide do nakladov, cize to by bolo teoreticky najjednoduchsie, ale ak som firma- s.r.o. sme platca DPH ,tak by sme udajne nemali dan platit danemu statu ale na Slovensku a tak neviem co je maloobchod schopny vystavit mi takyto doklad, bez DPH. Je to len taky napad zatial, tak ma zaujima ci by to bolo mozne, neviem kde to najst.. dakujem
kitky
14.06.08,20:28
Nakupovat v zahranici bez dph vo VO mozes iba vtedy, ked si platca dane.
Dph odvadzas na Slovensku.
Maloobchod ti v ziadnom pripade nemoze vystavit blok bez dane.
Ale nevidim dovod, preco by si takyto tovar - pokial je to vyhodne - nemohol nakupit a nasledne predat na Slovensku.
alex75
14.06.08,20:51
ahoj, dakujem za odpoved.. bolo mi povedane, v maloobchode na uzemi EU- mimo SR, ked som sa ohladne tohto informovala, ze si mam najst velkosklad, ze od nich tovar brat nemozem.. myslela som v malom mnozstve, uvazovali sme nad predajnou, kde by sme ponukali rozny sortiment, rozny tovar z vypredajov.. a teda by som si musela zalozit zivnost? Alebo ako by to potom bolo s tou danou, kedze moja firma je platca DPH? A teda by som od nich (pripadne ineho maloobchodu) blok bez DPH nedostala. Dakujem
kitky
14.06.08,21:01
ahoj, dakujem za odpoved.. bolo mi povedane, v maloobchode na uzemi EU- mimo SR, ked som sa ohladne tohto informovala, ze si mam najst velkosklad, ze od nich tovar brat nemozem.. myslela som v malom mnozstve, uvazovali sme nad predajnou, kde by sme ponukali rozny sortiment, rozny tovar z vypredajov.. a teda by som si musela zalozit zivnost? Alebo ako by to potom bolo s tou danou, kedze moja firma je platca DPH? A teda by som od nich (pripadne ineho maloobchodu) blok bez DPH nedostala. Dakujem


Ty nemas zivnost ale tvoja firma je platca dph?
Ked chces nakupovat tovar bez dane vo velkoobchodoch EU musis byt platca dph.To nejde bez zivnosti,prip. s.r.o.
Ked si chces otvorit obchod potrebujes zivnost.V maloobchode mozes nakupovat kolko chces. Ved tam nemaju satstvo na pridel.
Zvlast ked chces z kazdeho sortimentu len par kuskov.
To sa niekedy vo velkosklade ani neda.Tam byvas limitovana poctom kusov.
alex75
14.06.08,21:13
ahoj, ano, mam firmu ktora je platca DPH. Ak by to inak neslo, zalozila by som si aj zivnost, tak som to myslela. ak by sa tym vyriesil tento problem co s DPH< ak by som na firmu kupovala tovar v maloobchode.Preto sa informujem na obe moznosti. Hlavne ma zaujimalo ci je dovolene predavat maloobchod dalej, teda zo zahranicia . Lebo mne to bolo v tej predajni povedane, ze nie, ze to sa nesmie, ze oni su maloobchod a ze si amm najst velkosklad.Vysvetlovala som, ze by som chcela len par veci, ale vraj nie, ze mozne to nie je.
jess
15.06.08,06:18
ahoj, ano, mam firmu ktora je platca DPH. Ak by to inak neslo, zalozila by som si aj zivnost, tak som to myslela. ak by sa tym vyriesil tento problem co s DPH< ak by som na firmu kupovala tovar v maloobchode.Preto sa informujem na obe moznosti. Hlavne ma zaujimalo ci je dovolene predavat maloobchod dalej, teda zo zahranicia . Lebo mne to bolo v tej predajni povedane, ze nie, ze to sa nesmie, ze oni su maloobchod a ze si amm najst velkosklad.Vysvetlovala som, ze by som chcela len par veci, ale vraj nie, ze mozne to nie je.

A nejedná sa náhodou o značkové veci ?
Filip Glasa
15.06.08,07:28
Vysvetlovala som, ze by som chcela len par veci, ale vraj nie, ze mozne to nie je.

veď sa nepýtaj a nakúp si ako keď si kupuješ pre seba. Pokiaľ im neberieš po 100ks, tak im to môže byť jedno pokiaľ o tom nevedia. Nie je na tom nič nezákonné ani neetické.
alex75
15.06.08,07:55
jedna sa o rozne znackove veci, ano.. ale nepovedali ze je problem koli znacke, zeby som nemohla predavat tu znacku, s tym problem nemaju ak ma odkazali na velkosklad. Teda aspon myslim. Mna hlavne zaujimal ten predaj maloobchodu, ci je to teda dovolene. Aspon mne to tak doslova bolo povedane, ze oni su maloobchod a ten sa dalej nepredava. V Londyne a anglicku je kopec vypredajov, dokonca aj tento znacky a predava sa to dalej do inych statov, kde sa to nasledne predava v roznych outletoch.
alex75
15.06.08,07:59
este som chcela dodat- myslela som outlety- sukromne male obchody kamenne alebo internetove ktorych su mozno statisice... v hocijakom second-hande alebo outlete sa tato znacka da najst. A nakupit pre seba tak casto nemozem-odpoved na dalsi prispevok
kitky
15.06.08,08:37
jedna sa o rozne znackove veci, ano.. ale nepovedali ze je problem koli znacke, zeby som nemohla predavat tu znacku, s tym problem nemaju ak ma odkazali na velkosklad. Teda aspon myslim. Mna hlavne zaujimal ten predaj maloobchodu, ci je to teda dovolene. Aspon mne to tak doslova bolo povedane, ze oni su maloobchod a ten sa dalej nepredava. V Londyne a anglicku je kopec vypredajov, dokonca aj tento znacky a predava sa to dalej do inych statov, kde sa to nasledne predava v roznych outletoch.

No tak si najdi iny outlet, kde dopredu neohlasis co mam za lubom.:) Pre istotu. Inak nevidim ziaden problem aby si nakupila aj vacsie mnozstvo a opakovane a predavala.
Biznis vzdy zostane biznisom.
alex75
15.06.08,09:05
dakujem :-) chcela som vediet ci je to vobec dovolene, predavat maloobchod aby som s tym potom nemala problem na SK. Len by som to potom asi mohla jedine na zivost koli tej DPH, vsak? Lebo fakturu bez DPH by som nemala samozrejme.
kitky
15.06.08,09:38
dakujem :-) chcela som vediet ci je to vobec dovolene, predavat maloobchod aby som s tym potom nemala problem na SK. Len by som to potom asi mohla jedine na zivost koli tej DPH, vsak? Lebo fakturu bez DPH by som nemala samozrejme.

džízis zlato :), kedze mas firmu, musi ta niekto uctovat.
uctovnicka ti vysvetli vsetko co potrebujes vediet ohladne dph.
ked budes nakupovat v outletoch bude to vratane dph.
alex75
15.06.08,10:35
dakujem Kitky, jasne spytam sa jej, len sme nad tym uvazovali a potom mi bolo povedane toto, tak zistujem, ci je to vobec dovolene a mozne.. viac hlav,viac rad, viac nazorov...
Filip Glasa
16.06.08,12:48
Zo zahraničia klasický blok z registračnej pokladne - z toho si DPH neuplatníš, takže je lepšie to ďalej predávať ako neplatiteľ DPH. Ak máš živnosť ako neplatiteľ, tak cez ňu. Ak by si chcela DPHáčkovať, tak by ti museli dať faktúru bez DPH, za predpokladu, že ty si doma platiteľom. Lenže teda v tej klasickej predajni ti nič také ako faktúru vystavovať nebudú. Inak je jedno kde to kúpiš, hlavne že máš doklady. Kľudne môžeš kupovať rožky v Bille a predávať vo svojich potravinách ak sa ti to vyplatí :-)
alex75
16.06.08,15:25
dakujem falap za odpoved.. Este by ma zaujimalo kde zistim, ci je mozne predavat dalej a ktore znacky.. je toho viac, co by sme chceli ponukat, musime oslovit kazdu z nich? Ked chceme len par kusov z vypredajov z kazdeho, nie ako nejaky vyhradny dovozca.. vsetky tieto znacky sa v roznych outletoch a second- handoch predavaju, nemyslim tym teraz spickove znacky ako LV alebo Prada napriklad, ale take bezne ako su rozne sportove a riflove znacky (mustang, pepe..)...alebo obchod mi to moze zakazat.. ? Mne totizto napriklad v jednej predajni obmedzili nakup koli tomu, aby som to nahodou nemohla predavat dalej. A to som kupovala z jedneho sortimentu max.3-4 kusy,aj to velmi zriedkavo, celkovy ankup mozno tak 15 poloziek,teda patnast kusov dokopy... takze ma to dost zaskocilo , aj preto ma to zaujima ci ma obchod na take nieco pravo (ale asi ma kazdy), este k tomu ked je v inom state ako ja zijem, ved nie som pre nich konkurencia a ani zatial obchod nemam.
alex75
16.06.08,15:27
a s tymi rozkami si ma pobavil, dakujem
jess
16.06.08,15:32
Ak budeš predávať značkový tovar, pre ktorý má nejaká firma na Slovensku výhradné zastúpenie, tak potom problém môžeš mať - nepríjemnosti. Každý zástupca značky si chráni svojich výhradných distribútorov.

Uvažovala si aj nad tým, čo v prípade reklamácií ? Záručná doba je 2 roky a na vybavenie jednej máš max. 30 dní.
alex75
16.06.08,15:36
ale ja to nechcem predavat ako vyhradny zastupca a tieto znacky sa predavaju v hocijakom second- hande a otlete a ked si dam na google vyhladat danu znacku tak mi najde statisice roznych obchodov a obchodikov, outletov, second-handov..hocico.. tie obchody to tiez vozia zo zahranicia, hlavne z Londyna sa to vozi, z anglicka co viem, z vypredajov.. ja by som to dalej tiez predavala ako outlet- ako vypredaj.
jess
16.06.08,15:40
Tak skús, uvidíš.....
alex75
16.06.08,15:42
ved preto sa ptyam ci treba povolenie kazdej znacky alebo nie.. ja nechcem nikomu nic robit za chrbtom.. len ci musim kazdu oslovit zvlast ale fakt su v hocijakom second hande a z anglicka v tych vreciach sa vozia tiez.. co poznam.. je toho strasne vela.. Dakujem za radu
alex75
16.06.08,16:19
este odpoved pre drak.. mne bolo povedane ze nemozem kupovat tam, ale vo velkoobchode, ze si mam najst velkoobchod, nic o tom ze potrebujem povolenie alebo ze sa ta znacka nesmie predavat len tak.. iba ze nesmiem dalej predavat od nich. Konkretne od nich... preto som sa pytala ci ozaj sa nesmie lebo viem ze sa vozi, z anglicka hlavne a to vo velkom, rozne vypredaje, aj nove nielen second- hand. Kebyze mi povedia ze ta znacka sa smie len s povolenim, to je nieco ine. A ten vyhradny dovoz myslim plati tiez na aktualne kolekcie, nie na vypredaje.
linko1
16.06.08,16:59
podľa mna môžeš, len nesmieš mať názov ochodu napríklad next..., alebo puma... atd..
určite sa ti aspon zo začiatku oplatí byť neplatcom DPH...,
alex75
16.06.08,17:22
to je jasne, ja chcem tak 20 roznych znaciek.. z kazdej par kusov a je fakt ze ved to mi velkoobchod ani nepreda.. tam je odber na kartony a podobne.. Dakujem za nazor a za radu. A ta DPH som sa koli tomu pytala, ze mame firmy len vsetky su platca DPH, aby som zbytocne nezakladala este aj zivnost. Ale ak je to jednoduchsie a vyhodnejsie, zalozim si hoci zivnost. Dakujem este raz za rady
Filip Glasa
16.06.08,17:55
značkové/neznačkové: môžeš predávať čo chceš, nikto ťa za to naháňať nebude. Je to legálne nadobudnutý tovar a výhradný dovozca s tým nič nemá. Pokiaľ to teda nebudú nejaké falzifikáty, napodobneniny atď.