medvedik21
15.06.08,10:55
Áááááá .... :eek:

Včera som bola pomáhať na stavbe a slniečko pieklo tak že som sa neskutočne spálila na tvári, rukách a kolenách. Príšerne to štípe. Poznáte nejakú prvú pomoc na tento problém? Natierala som si to nechtíkovou indulonou, ale pomôže len na chvíľku. Takto asi teraz vyzerám aj sa cítim:mad:. Díki moc:mee:
tetrisss
15.06.08,08:57
Domaci recept je studena kysla smotana a taky moderny Panthenol - striekat.
Ninna
15.06.08,08:58
Vitamín E vytlačiť z tobolky a natrieť
wagner
15.06.08,15:59
Inak stačí aj biely jogurt a Pantenol sprey - ten je najlepší, mám vyskúšané;) A ešte Paralen od teploty a veľa tekutiny - čaj
Dav
15.06.08,16:08
Pantenol sprej a pomáha aj kašička - sóda bicarbóna zmiešaná z vodou, tým sa natrieť.
mimika36
15.06.08,18:27
Homeopaticka masticka Cicaderma- len s tym nevychadzat samozrejme na slniecko. Smotana zabera tiez, dnes som citala, ze vraj aj roztlacene jahody- ale tie by som lutovala:o
pasuliatko
15.06.08,18:34
Áááááá .... :eek:

Včera som bola pomáhať na stavbe a slniečko pieklo tak že som sa neskutočne spálila na tvári, rukách a kolenách. Príšerne to štípe. Poznáte nejakú prvú pomoc na tento problém? Natierala som si to nechtíkovou indulonou, ale pomôže len na chvíľku. Takto asi teraz vyzerám aj sa cítim:mad:. Díki moc:mee:


krem po opalovaní,šlahačka alebo smotana to pomaha alebo pantenol:)
Ľubomír
15.06.08,19:01
Skús obyčajný ocot, nebudeš mať pľuzgiere. Mám s tým skúsenosti aj ja, po popálení o žehličku, pec atď. Kedysi dávno mi kolega v práci vyrozprával osobný príbeh, keď na seba ako dieťa dávno dávno -70 rokov prevrátil hrniec s vriacou vodou pripravenou na prasa. Celú tvár a telo. Okamžite ho natreli octom a on nemal žiadne znaky- nikde. Prípadne ho zrieď vodou 1:1. Veď niekedy nepoznali pantenol, a inak ovoňaj ho a zistiš za čí m vonia. Ten paralen by som si k tomu octu tiež dal.
LubicaN
16.06.08,04:23
Ja mám dobré skúsenosti s 80% aloe gelom "O", zatiaľ mám doma v zásobe aj keď už asi rok nie je v predaji (možno iná firma ho vyrába a ponúka, neviem...). Ten používam nielen na popáleniny (žehlička, rúra, slniečko) ale aj na exém, štípance, občas mám pocit, že má aj repelentné účinky......
Na moju pokožku po spálení slnkom pomáha aj Astrid upokojujúce telové mlieko - to má takú veľmi riedku konzistenciu, že sa ľahko nanáša a na dotyk nebolí...
Bionda
17.06.08,11:55
Veľmi účinný sa mi ukázal Sudocrem-