LucasKE
15.06.08,15:28
Moja otázka sa týka zákonov všeobecne. Preto, keď som otázku zaradil do nesprávnej sekcie, prosím administrátora, nech to napraví.

Vyvíjame softvér, ktorý by mal obsahovať aj znenia zákonov, vyhlášok, nariadení vlády atď.
Moja otázka znie, či v samotnom znení uvedených dokumentov je možné sa odkazovať aj na iné znenia zákonov, vyhlášok atď.

Napríklad či v zákone č. 222/1999 môže existovať odkaz na zákon č. 333/1996. alebo na inú vyhlášku.

Ďakujem.
JanoL
15.06.08,15:00
Moja otázka sa týka zákonov všeobecne. Preto, keď som otázku zaradil do nesprávnej sekcie, prosím administrátora, nech to napraví.

Vyvíjame softvér, ktorý by mal obsahovať aj znenia zákonov, vyhlášok, nariadení vlády atď.
Moja otázka znie, či v samotnom znení uvedených dokumentov je možné sa odkazovať aj na iné znenia zákonov, vyhlášok atď.

Napríklad či v zákone č. 222/1999 môže existovať odkaz na zákon č. 333/1996. alebo na inú vyhlášku.

Ďakujem.


Môže.

Jano

P.S. To si ešte nečítal nijaký zákon?
LucasKE
16.06.08,18:18
ale ano, cital.
Len teraz, ked som to potreboval vediet, tak som nasiel iba take zakony, kde sa na ine zakony neodkazuje.

Mimochodom dakujem za odpoved.
endrju
16.06.08,19:08
...Vyvíjame softvér, ktorý by mal obsahovať aj znenia zákonov, vyhlášok, nariadení vlády atď.

Moja otázka znie, či v samotnom znení uvedených dokumentov je možné sa odkazovať aj na iné znenia zákonov, vyhlášok atď.



Napríklad či v zákone č. 222/1999 môže existovať odkaz na zákon č. 333/1996. alebo na inú vyhlášku...


...ked som to potreboval vediet, tak som nasiel iba take zakony, kde sa na ine zakony neodkazuje...
Otvor si ktorýkoľvek zo zákonov v rubrike Zákony (http://www.porada.sk/f89-zakony.html) a asi nenájdeš ani jeden zákon bez odkazu na nejaký iný všeobecne záväzný predpis.
Ako programátor si však dovolím tvrdiť, že ak by si mal v programe dôsledne sledovať všetky odkazy na iné všeobecne záväzné predpisy, tak musíš "naťahať" do svojho programu prelinkované znenia takmer všetkých všeobecne záväzných predpisov.
A nezabúdaj na to, že pri rôznych novelách zákonov sa odkazy postupne menia.
Tiež si uvedom, že väčšina "kľúčových" zákonov býva v priebehu roka aj niekoľkokrát novelizovaná a nezabúdaj ani na to, že na trhu existuje dosť veľké množstvo niekedy kvalitnejších a niekedy menej kvalitných programových produktov zahŕňajúcich kompletné znenia všeobecne záväzných predpisov vrátane ich "rozvinutia" po časovej osi.
Ale na to všetko si už azda pri analýze východzích podmienok pre tvorbu toho "Tvojho" softvéru natrafil. ;) Prajem Ti preto mnoho úspechov pri práci. :)