katka
13.04.05,19:49
Prosím o radu!
Máme takýto obchodný prípad:nakúpili sme tovar v Rumunsku a predali sme ho do Chorvátska,čiže celý obchod sa udial mimo EU.Chcem sa uistiť,či ani vstup ani výstup neuvádzam do daňového priznania,keďže tovar nevstúpil na naše územie?
Diki.
Mipos
15.04.05,08:18
Máme tiež také prípady a do daňového priznania ich vôbec neuvádzam. Myslím, že je to tak správne, keďže sa jedná o nákup a predaj v zahraničí (tretie krajiny).
zvedavec
19.04.05,11:14
mno a akym sposobom sa potom plati dan z toho vasho zisku ?
betty
20.04.05,09:58
Viete mi pls poradiť čo s DPH pri službách z tretích krajín? Dostali sme faktúru za produkčné služby z Rumunska. Ide to do DP? Ďakujem.
ik-a
24.05.05,15:52
Mala by som otazku. Zahr.spolocnost posle slov.subjektu financnu dotaciu na nakup investicneho majetku. Slov.subjekt vystavi fakturu bez DPH alebo s DPH. Zahranicny subjekt je z tretej krajiny, je ale aj 100% vlastnik slov.subjektu.
andrej_rv
24.05.05,16:05
I-ka, a prečo by mal slov. subjekt vystaviť faktúru ? Prijatie dotácie nie je dodanie tovaru ani služby. Alebo som niečo nepochopil ?
ik-a
24.05.05,17:47
I-ka, a prečo by mal slov. subjekt vystaviť faktúru ? Prijatie dotácie nie je dodanie tovaru ani služby. Alebo som niečo nepochopil ?
Pochopil si to spravne, ani ja nevidim dovod, ale oni ju vystavili bez DPH. Popisali v nej inv.majetok, ktory uz samozrejme kupili. Ja by som to dala na 413-ost.kap.fondy, ale oni vystavili fa, tak neviem.
andrej_rv
24.05.05,18:34
A nedá sa tá faktúra jednoducho vyhodiť ? Ak nie, tak by som to bral ako podklad k zaúčtovanie dotácie na 413, ale podľa mňa to určite nemožno brať ako faktúru - daňový doklad pre účely DPH, preto ju ani netreba uviesť do zoznamu dokladov pre DPH.
Marian
24.05.05,19:02
To ZVEDAVEC,

daň zo zisku sa platí normálne. Papierovo všetko prebehne v slovenskej firme a daň sa zaplatí v SR.
ik-a
25.05.05,06:36
A nedá sa tá faktúra jednoducho vyhodiť ? Ak nie, tak by som to bral ako podklad k zaúčtovanie dotácie na 413, ale podľa mňa to určite nemožno brať ako faktúru - daňový doklad pre účely DPH, preto ju ani netreba uviesť do zoznamu dokladov pre DPH.
Cize, ked to zhrniem. Predmetna fa vobec nie je predmetom DPH. A ako by to vyzeralo, kebyze pouzijem 648 namiesto 413. Tato otazka sem, ale uz asi nepatri. K DPH dakujem za radu.
andrej_rv
25.05.05,16:55
A ako by to vyzeralo, kebyze pouzijem 648 namiesto 413... Aj keď to bepatrí do tejto témy, ja by som to určite nechal na 413 (ak je to dotácia, ktorú nebudú chcieť späť). Ak by sa uvažovalo s neskorším vrátením tak na 365 (ak je zahr. subjekt jediným spoločníkom s.r.o.). Na 648 to podľa mňa nepatrí, lebo to nie je žiadny výkon resp. zdaniteľný príjem s.r.o.