Sonica
15.06.08,17:20
Dobry den,
máme problém so stenami. Kúpili sme drevenicu a znutra je potiahnuta omietkou, ale asi tak, ze niekde je rozdiel aj 2-3 cm. Takze prosim o radu ako co najjednoduchsie odstranit nezrovnalosti stien. A teda hlavne aby sa co najmenej ukrojilo z miestnosti, pretoze su velmi uzke. Dakujem
mardea
15.06.08,16:32
Neviem akeho typu su tie nerovnosti, ale ak su klasicky nerovne omietky zdovodu starej rucnej prace, tak by som to vyrovnal takto:
Na staru omietku dat sietku so zmesou Baumit Duocontac. Potom dat omietku Baumit Grobputz (s tou sa pohrat a zarovnat nerovnosti). Ma dost hrube zrno, takze dva az tri centimetre by sa mali urobit v pohode. A potom ako finalnu pucovku by som dal Baumit Feinputz a zahladil plstenym hladitkom.
Sonica
15.06.08,16:54
Dakujem za radu. Myslim, ze tak by to slo...:D
AndrejG
15.06.08,18:19
Ja by som tu staru omietku dal najprv dole, bal by som sa davat novu na staru, aj ked tam bude kleber, lebo ten vahu tej omietky nezmensi.
Milan.Žiška
16.06.08,11:52
Ak nechceš zachovať pôvodnú " dobovú " omietku, určite to daj dole. Nechcel by som byť v tvojej koži keď by to cele seklo o zem. Veď ani nevieš ako je to kotvené ( to staré). Odstrániť staré, penetrovať adhézny mostík a podklad s mriežkou, ošetriť povrchovou vrstvou a máš záruku že všetko čo si robil jo v poriadku . Aj hygienická stránka nieje zanedbateľná.
Náklady sa nejako extrénme nezvyšujú ale tá istota by mala stáť za to a priestorovo si OK.:)
220870
16.06.08,16:24
takto to určite neurob!!!

Neviem akeho typu su tie nerovnosti, ale ak su klasicky nerovne omietky zdovodu starej rucnej prace, tak by som to vyrovnal takto:
Na staru omietku dat sietku so zmesou Baumit Duocontac. Potom dat omietku Baumit Grobputz (s tou sa pohrat a zarovnat nerovnosti). Ma dost hrube zrno, takze dva az tri centimetre by sa mali urobit v pohode. A potom ako finalnu pucovku by som dal Baumit Feinputz a zahladil plstenym hladitkom.
chandler
16.06.08,18:16
Ak nechceš zachovať pôvodnú " dobovú " omietku, určite to daj dole. Nechcel by som byť v tvojej koži keď by to cele seklo o zem. Veď ani nevieš ako je to kotvené ( to staré). Odstrániť staré, penetrovať adhézny mostík a podklad s mriežkou, ošetriť povrchovou vrstvou a máš záruku že všetko čo si robil jo v poriadku . Aj hygienická stránka nieje zanedbateľná.
Náklady sa nejako extrénme nezvyšujú ale tá istota by mala stáť za to a priestorovo si OK.:)


tak takto to urcite nerob :) a nechaj tam tu povodnu omietku;) ak sa ti nepaci ta kriva omietka predaj drevenicu a postav si krasny novy domcek z hebelu :) rovnucky ako podla pravitka :)
ale ak naozaj treba tu omietku rovnu tak urcite podla navodu pana Zisku
Milan.Žiška
17.06.08,07:11
"chandler " ja osobne by som prijal na zrubovej chalupe starú dobru opracovanú zzrubovú gulatinu. Na toto máme asi spoločný názor, ale keď to inak nepôjde.:)